Jump to content

Bios'u Güncelledim, Format Sonrası Store Güncellenmiyor?

va7eyla
 Share

Recommended Posts

Deep&Blue, 19 saat önce yazdı:

hocam o platform acayip katı kuralları olan ilginç bir site... hesabınızı silmek istediğinizde hesabınızı bile silemediğiniz, site yönetimine hesabımı silmek istiyorum diye sorduğunuzda düzgün bir cevap alamadığınız bir site: isterseniz hesabınızı silmek istediğiniz fakat site içerisindeki kullanıcı ayarlarında bunu bulamadığınızı yazın bakalım ne cavap verecekler?

hocam bios güncellemesi bence gerekli bir olay sizde bir sıkıntı çıkıyorsa başka birinde de sıkıntı çıkacak diye bir durum söz konusu olur mu bilmem ama üretici yeni bios çıkardıysa bunu keyfi çıkarmıyordur, illaki çözümü bulunan bir konudan ötürü çıkarırlar biosu

hocam bende bir konuya yazı yazıyorsam konu içerisindeki cümlelerimde çok dikkatli davranırım ve kimse ile münakaşaya girmemeye özen gösteririm, ama adı geçen sitede çok katı kurallar var adamlar direk uzaklaştırma veriyor: hayır küfür ve hakaret içeren bir unsur da söz konusu değil, rencide edecek bir sözüm var mı diye de yazdığım cümleleri tekrar tekrar okurum sonra yanıtla butonuna basarım, damdan düşer gibi konuya bodozlama mesaj yazan kitleler var...

Ben de pek güncelleme yapmam kardeşim. Kendim bakarım önemli bir durum varsa geçiş yaparım.

Win10 20H2 kullanırım mesela 21ve22yi gereksiz bulduğumdan geçmedim.

Güncelleme olayı tamamen insiyatifinize kalmış.

• Like 1

AdemYakups, 2 saat önce yazdı:

Ben de pek güncelleme yapmam kardeşim. Kendim bakarım önemli bir durum varsa geçiş yaparım.

Win10 20H2 kullanırım mesela 21ve22yi gereksiz bulduğumdan geçmedim.

Güncelleme olayı tamamen insiyatifinize kalmış.

size tek tavsiyem flatlite v4 kullanmanız, iyi forumlar

Deep&Blue, 35 dakika önce yazdı:

size tek tavsiyem flatlite v4 kullanmanız, iyi forumlar

Süper bir sistemle geliyorum, eskisi kadar görsel sistem olmuyor forumda diyen birilerini duydum.

Görselliği başka bir sistemden çekerek, kendi isoma entegre ettim...

Görselleri konuda payalaşacağım, sürpriz olsun...

m73rf2u.png

Edited by va7eyla

akillialtay1995, 6 dakika önce yazdı:

Sen teamos üye oldun mu? Çünkü ben de o siteye üyeyim. O sitedeki nickim: Mr_Blue575757. Relat7ity nickli birisini gördüm. O sen misin?

Evet üye oldum bugün. Sistemi oradan indirdim hatta, gerekli yerlerde, gerekli dosyaları çektim, kendi sistemime entegre ettim.

va7eyla, 2 saat önce yazdı:

Süper bir sistemle geliyorum, eskisi kadar görsel sistem olmuyor forumda diyen birilerini duydum.

Görselliği başka bir sistemden çekerek, kendi isoma entegre ettim...

Görselleri konuda payalaşacağım, sürpriz olsun...

Please register to see this content.

hocam ben bu siteye baya uzun bir süre önce abone olmuştum; eskiden bu kadar gir çık yapmıyordum ama yinede bu siteden indirdiğim modifiye windowsları kullandım: çok işimi gördü yapan arkadaşların eline sağlık çok sık windows kuran birisi değilim ama şöyle söyleyebilirim; ufak tefek hataları göz ardı edersek ki windowsun kendisi hataları çok olan bir işletim sistemi olduğundan sürekli güncelleme alıyor: modifiye ile uğraşan arkadaşlar bu işi gayet iyi yapıyorlar en son kurduğum işletim sistemi flatlite v4 versiyonu gayet akıcı: oyunlarda olsun internette gezinirken olsun bilgisayar açılırken olsun üzmedi desem yeridir; eğer güzel bir paylaşım yapacağım diyorsanız da sizin modifiyenizde elimin altında bulunsun isterim...

Ben iki gün önce temiz kurulum yaptım. Store de sorun çıktı hiç bir şeyi güncellemiyordu. Hesap ayarları kısmına girdiğimde hesap doğrula uyarısı vardı. Doğrulamayı yaptım ve Store çatır çatır çalışmaya başladı.

iceduman, 1 dakika önce yazdı:

Ben iki gün önce temiz kurulum yaptım. Store de sorun çıktı hiç bir şeyi güncellemiyordu. Hesap ayarları kısmına girdiğimde hesap doğrula uyarısı vardı. Doğrulamayı yaptım ve Store çatır çatır çalışmaya başladı.

Benim konuyu açtığım gün, Microsot kaynaklı sorun varmış, format atan kimse güncelleyememiş ama sadece storeyi, diğer uygulamlar güncelleniyordu.

AdnanGumus, 04.12.2023 - 17:14 yazdı:

biosa müzik yüklesek girdimizde çalsın iyi olur varmı yapacak baba yiğit:whip:

İleride yapabilirim belki ama ilerisini görmek mümkün değil. Olanaksız gibi görülse de, biosa ha bire format atan biri olarak, bios.bin dosyasını kurcalamam ve içeriğinde ne var ne yok detaylı bakmam lazım. Bios.bin de ufacık bir bozulma yaparsam, deneme sırasında, Pc çöp olur. Fakat çöpe atacağım ve, kolay silinebilir bir bios kullanarak, denemeler gerçekleştirilebilir. // Şaka yapıyorum aslında, mümkün değildir belki ama, mümkün olmamasının temel nedeni yazdıklarımdır. Pc şirketi kursam, ve biosları kendim hazırlarsam mümkün olabilir. // Bilmem kaç sene sonra, bilmem nerede, nasıl bir konumda olacağım. İlerisi yok bu işin, ileride ne olacağımız da belli değil. Yarın başımıza bir taş düşer, belki yarınları görmeyiz. Bir de öyle bir şey var. Saygılarımla...

• Haha 2

va7eyla, 1 saat önce yazdı:

İleride yapabilirim belki ama ilerisini görmek mümkün değil. Olanaksız gibi görülse de, biosa ha bire format atan biri olarak, bios.bin dosyasını kurcalamam ve içeriğinde ne var ne yok detaylı bakmam lazım. Bios.bin de ufacık bir bozulma yaparsam, deneme sırasında, Pc çöp olur. Fakat çöpe atacağım ve, kolay silinebilir bir bios kullanarak, denemeler gerçekleştirilebilir. // Şaka yapıyorum aslında, mümkün değildir belki ama, mümkün olmamasının temel nedeni yazdıklarımdır. Pc şirketi kursam, ve biosları kendim hazırlarsam mümkün olabilir. // Bilmem kaç sene sonra, bilmem nerede, nasıl bir konumda olacağım. İlerisi yok bu işin, ileride ne olacağımız da belli değil. Yarın başımıza bir taş düşer, belki yarınları görmeyiz. Bir de öyle bir şey var. Saygılarımla...

son kullanıcı için üretilen anakartlarda en büyük bios boyutu 256mb hadi siz önümüzdeki yıllarda 512mb olacak diye düşünün, ama buna ek olarak daha karmaşık girdi ve çıktı algoritmalarıda eklenecektir ve yine o kapasiteyi dolduracaktır bios programı: bir ara gigabyte firması çift bioslu anakart üretiyordu, artık üretmiyor sanırsam...

• Like 1

Deep&Blue, 3 dakika önce yazdı:

son kullanıcı için üretilen anakartlarda en büyük bios boyutu 256mb hadi siz önümüzdeki yıllarda 512mb olacak diye düşünün, ama buna ek olarak daha karmaşık girdi ve çıktı algoritmalarıda eklenecektir ve yine o kapasiteyi dolduracaktır bios programı: bir ara gigabyte firması çift bioslu anakart üretiyordu, artık üretmiyor sanırsam...

Çift bioslu anakarta sahibim, bios çöktüğünde yedek biostan geri yüklüyor ve f2 sürüme döndürüyor. Çökmeler yaşarsam, f2 ile açılan sistemi tekrar f7 ye güncelliyorum.

Edit = Aslında bir sonraki hedefim, yedek biosu güncelleyip, çökme anında 2020 datalı f7 ile yenilenmesini sağlamak.

Recep Baltaş, gerekli video çekmişti ama, elimde alet edevat fazla yok, yapamadım.

Edited by va7eyla
  • Like 1

Deep&Blue, 15 saat önce yazdı:

O boyuttaki bios hiç rastlamadım -256-512 -mb hangi modeller oldugunu link verirseniz incelemek isterim. Dogru artık üretimiyor çünkü teknoloji gelişti Q flash icat edildigi için gerek kalmadı.

va7eyla, 15 saat önce yazdı:

Çift bioslu anakarta sahibim, bios çöktüğünde yedek biostan geri yüklüyor ve f2 sürüme döndürüyor. Çökmeler yaşarsam, f2 ile açılan sistemi tekrar f7 ye güncelliyorum.

Edit = Aslında bir sonraki hedefim, yedek biosu güncelleyip, çökme anında 2020 datalı f7 ile yenilenmesini sağlamak.

Recep Baltaş, gerekli video çekmişti ama, elimde alet edevat fazla yok, yapamadım.

Dual bioslarda recovery için ayrılan chip yazılabilir degil diye biliyorum. Sistem biosu okuyamadıgın da recovery devreye girip sistemin açılmasını saglamak için yapılmıştır.

yedek BIOS normal yollarla güncellenemez, güncellememesi gerekiyor, denemeyin.😊
Edited by avis

avis, 33 dakika önce yazdı:

O boyuttaki bios hiç rastlamadım -256-512 -mb hangi modeller oldugunu link verirseniz incelemek isterim. Dogru artık üretimiyor çünkü teknoloji gelişti Q flash icat edildigi için gerek kalmadı.

Dual bioslarda recovery için ayrılan chip yazılabilir degil diye biliyorum. Sistem biosu okuyamadıgın da recovery devreye girip sistemin açılmasını saglamak için yapılmıştır.

Hayır, makas tarzında iki uçlu bir alet le. normal biosu devre dışı bırakıp, yedek biosu güncelleyebiliyoruz. Recep baltaşın videosunu bulun. Denedim ama araç iyi değildi olmadı, fazla kurcalamak istemedim.

• Haha 1

va7eyla, 30 dakika önce yazdı:

Hayır, makas tarzında iki uçlu bir alet le. normal biosu devre dışı bırakıp, yedek biosu güncelleyebiliyoruz. Recep baltaşın videosunu bulun. Denedim ama araç iyi değildi olmadı, fazla kurcalamak istemedim.

Hangi video oldugunu atarmısınız ?

avis, 29 dakika önce yazdı:

Bu video o video degil. Zaten olmayacak birşey çünkü backup chipine veri yazılamaz.

Haklı olabilirsiniz, hiç bilmediğim bir konu aslında, sadece yapılıyor diye gördüm yanlış görmediysem, yine buna benzer bir videodur belki.

Çok çok öncesinde bakmıştım. Hatırlamıyorum bile.

• Like 1

avis, 10 saat önce yazdı:

kullandığım anakart

bios kapasitesi de bu,

bios.jpg.3b45337d42edb793d50f0f45e1d65409.jpg

512mb kapasitesi olan ileride belki olur dedim var demedim ;)

• Haha 1

Deep&Blue, 8 saat önce yazdı:

kullandığım anakart

bios kapasitesi de bu,

Aslında bahsedilen şey aynı olmayabilir. Bios.bin olarak yefrk almayı deneyin. 4 mb veriyor bendeki. Siz de de öyledir sanırım. Oradaki ise, chech denilen kapasite sanırım. Açılma veya kapanma için ayrılan kapasite. İşlemci veya en basitinden hddlerde de var. Hddlerde, 64 Mb diyor çoğunda. O mesele. Önyükleme kapasitesi yani kısacası. Siz bosunuzu yedek  olarak bios.bin alsanız veya sitesinden en son güncel bios.bin indirseniz, 4 mb'tı geçeceğini sanmıyorum. Saygılarımla...  Edit= Gerçi önbelleği yüksek diye kaydedilen dosyada büyük olabilir, bilemiyorum.

Edited by va7eyla
  • Like 1

Deep&Blue, 10 saat önce yazdı:

kullandığım anakart

bios kapasitesi de bu,

Sizin MB zannettiginiz yazan birim MBİT tir.  🙂 onun karşılıgı 32 MB eder. Yani sizin biosa 32 mb kadar rom yazılabilir.