Jump to content

Windows 10 Wifi Yavaşlama Sorunu

xpity
 Share

Recommended Posts

Arkadaşlar iş yerindeki fiber 75 mbps bağlı, pc wifi ile bağlı (kablo ile bağlan demeyin imkan yok) Normalde testlerded 60 mbps hız alıyordum indirme de 4 7 arası yapıyordum. Sonra bir çok reg ayarı ve programlar ile sanırım regediti bozdum. Şimdi pc de 12 mb hız alıyorum, fakat mobilde yine 60 mb hız alıyorum. Yani sorun pc de. Eski haline nasıl getirebilirim? İş yeri pc si olduğu içinde çok fazla kurcalamak istemiyorum sql kurulu ve server makinesi, clientler buna bağlı bir keresinde cmd ile bir kaç komut girdim sql ayarı bozuldui clientler bağlanmadı anlayacağınız düzeltmesi çok uğraştırdı. Bu durumda eski wifi hızına erişmem için ne yapmam gerekiyor?

Onu da yaptım hocam

adbenim, Bir saat önce yazdı:

289019397_EkranAlnts.PNG.a9677830353dd0981f1f97c4607a1d68.PNG

Eyvallah hocam ama cevap gelene kadar biraz araştırdım ve senin anlattığının aynısını buldum denedim hız yine de artmadı. Telefonda 50 60 arası, pc de 15 i geçmiyor. Wifi analizer ile en yüksek çeken kanalı seçip giriyorum yine de yükselme olmuyor. Başka bir çözüm var mı acaba?

Edited by xpity
Sorunu hallettim, access pointi sıfırladım yeniden kurdum düzeldi..

AdnanGumus, 15 saat önce yazdı:

WİFİ SÜRÜCÜSÜNÜ KALDIRIP YENİDEN KURDUNMU BİR DENE ÇÖZÜM OLUR

Yaptım olmadı.

adbenim, 22 saat önce yazdı:

https://www.tnctr.com/topic/1245651-performans-seçenekleri-ayarı/?do=findComment&comment=2706439

usb wifi adaptör ile deneyin sorunu anlarsınız pc den mi değil mi

Zaten pc den usb wifi ile bağlı. Ethernet ile bağlanamıyorum modem uzakta.

TR_by, 5 saat önce yazdı:

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet001\Services\Ndu]
"Start"=dword:00000002

Bu ne işe yarıyor hocam?

5g destekli usb wifi adaptörü vardı. 5g de hem cepde hem pc de 70 mbps hız veriyor. Normal bağlanınca cepte 50 60 arası pc de 1 5 arası veriyor. Yani sorun pc de normal wifi bağlantısında. 5g ile pc sorun yokken normal wifi de aşırı düşük hız veriyor.

xpity, 42 dakika önce yazdı:

Bu ne işe yarıyor hocam?

Uyguladığın regler veya programlar Ndu servisini kapatmıştır, download ve upload yani internet yavaşlaması bu hizmetten kaynaklanıyor büyük ihtimalle, reg uygula ve sistemi yeniden başlat düzelecektir.

Edited by TR_by

TR_by, Bir saat önce yazdı:

Uyguladığın regler veya programlar Ndu servisini kapatmıştır, download ve upload yani internet yavaşlaması bu hizmetten kaynaklanıyor büyük ihtimalle, reg uygula ve sistemi yeniden başlat düzelecektir.

Pazartesi günü iş yerinde dener haber veririm hocam.

TR_by, 20.01.2024 - 19:01 yazdı:

Malesef hocam düzelmedi, normal wifi hızı aşırı düşük bazen 1 mbit bile görmüyor testlerde, ama 5g geçince 70 mbit veriyor. normal wifi 1 ay öncesinde 50 60 arası veriyordu, ne olduysa oldu ayarları bozuldu anlamadım. Şuan 5g den giriyorum malum onunda çekim mesafesi kısa arada bir lag yapıyor.