Jump to content

Ssd Tavsiyesi?

Recommended Posts

firtinax, 18 saat önce yazdı:

m2 mi?

Sata mı?

Sata

neskali, 6 saat önce yazdı:

Samsung 980 Sata istiyorsanız Samsung  870

Sandisk nasıldır hocam 480gb ile 500 gb arasında çok fark var mıdır

osmannuri33, 6 saat önce yazdı:

nvme olarak; ekonomik olsun diyorsan kingston nv2, az iyi birşey olsun diyorsan crucial p5 plus. sata olarak ta çok ucuz ve dandik birşey alma, team markası güzeldir.

Sandisk nasıldır hocam

Bendeki 500 gb windows' da 465 Gb gözüküyor sizde kaç gözükür bilemem sistemden sisteme farkediyor.... 480 de en kötü ihtimal 450 GB gözükür diye tahmin ediyorum....

Sandisk flash belleklerinden yana sıkıntı yaşamadım en azından bendeki flashlarla ama SSD leri nasıldır hiç kullanmadığım için fikir beyan edemeyeceğim....

neskali, 28 dakika önce yazdı:

Bendeki 500 gb windows' da 465 Gb gözüküyor sizde kaç gözükür bilemem sistemden sisteme farkediyor.... 480 de en kötü ihtimal 450 GB gözükür diye tahmin ediyorum....

Sandisk flash belleklerinden yana sıkıntı yaşamadım en azından bendeki flashlarla ama SSD leri nasıldır hiç kullanmadığım için fikir beyan edemeyeceğim....

Samsung bundan 600 tl daha pahalı. Değer mi bilemedim. Gb olarak aradaki fark 20 -30 gb olacak gibi burda pek fark yok sanki. Bir de arada wd var sandiskten 400 tl daha pahalı. 

juvanpix, 2 dakika önce yazdı:

Samsung bundan 600 tl daha pahalı. Değer mi bilemedim. Gb olarak aradaki fark 20 -30 gb olacak gibi burda pek fark yok sanki. Bir de arada wd var sandiskten 400 tl daha pahalı. 

Dediğim gibi Sandisk ssd hiç kullanmadım Samsung kadar kalitelide olabilir bilemem.... He Samsung'da hiç sorun olmuyor veya yaşanmamış mı tabi ki değil illaki Samsung'da da sorun yaşayanlar olmuş, var ve olacak....

Birazda talih meselesi teknoloji işi ne çıkarsa bahtına gibi....

• Like 1

Sandisk sata 128 ve 240 gb  6 yıldır,  WD green 240 gb  yaklaşık 4 yıldır SanDisk Ultra 3D 500gb,3 yıldır, Kioxia Exceria G2 1 tb, Kingston NV2 1tb 2 yıldır şuan hepsini aktif kullanıyorum. hiçbirinde sorun yaşamadım. 

• Like 1

avis, 6 saat önce yazdı:

Sandisk sata 128 ve 240 gb  6 yıldır,  WD green 240 gb  yaklaşık 4 yıldır SanDisk Ultra 3D 500gb,3 yıldır, Kioxia Exceria G2 1 tb, Kingston NV2 1tb 2 yıldır şuan hepsini aktif kullanıyorum. hiçbirinde sorun yaşamadım. 

Sandisk 480 gb nasıldır. 

juvanpix, 28 dakika önce yazdı:

Sandisk 480 gb nasıldır. 

sana ne kadar lazımsa ona göre al sadece windows kuracaksan 250gb yeter müzikler oyunlarda kuracağım diyorsan boyut değişir 500 gb alırsan 480 gb olucak eğer 480 gb alırsan 460 gb olarak gözükür alacağın ürünün 20, 30 gb düşük olacağını unutma fiyatlar pahalandı gün geçtikçe pahalanıyor  500gb zamanında 300 tl idi şimdi 2.000 tl resmen hangi marka istiyorsan al bilinmedik markada alma samsung, seagate, sandisk, wd, hp, kingston, crucial, corsair, slicon power sorun yaşamadığımız ssdler ben ve çevremde alıp kullandığımı markalar bunlar ne kadar alan lazımsa ona göre sonra pişman olup keşke fazlasını alayım derdi yaşama ssd hemen bozulmuyor korkma yüksek elektiik gelecek yada laptobun adaptörü 3 kalite olur kurcalanmadıkça sorun yaşanmaz 3 yıl olucak taş gibi 8 tb ssd alasım var arşivimi gömmeye ama borç bitmedikçe zor ben alana kadar herhalde 50.000 tl olur 😅 iyi forumlar.

İlk tercihiniz her zaman Samsung Evo serileri olsun. Sandisk Plus serileri çöp kesinlikle uzak durun. Sandisk düşünüyorsanızda Ultra 3D serisini alabilirsiniz.  NNMe, M.2 modellerinde ise yine Samsung Evo ve Sandisk 3D Ultra ile XPG SX8200 PRO kesinlikle üzmez. Ya da beğendiğiniz kafanızda bir ürün varsa o ürünün kontrolcüsüne, NAND yongasına, IOPS değerlerine gecikme süresine bakıp karışlaştırıp ona göre alınız. Bunlara göre alırsanız 1 kere alır yıllarsa sorunsuz kullanırsınız.

AdnanGumus, 4 saat önce yazdı:

sana ne kadar lazımsa ona göre al sadece windows kuracaksan 250gb yeter müzikler oyunlarda kuracağım diyorsan boyut değişir 500 gb alırsan 480 gb olucak eğer 480 gb alırsan 460 gb olarak gözükür alacağın ürünün 20, 30 gb düşük olacağını unutma fiyatlar pahalandı gün geçtikçe pahalanıyor  500gb zamanında 300 tl idi şimdi 2.000 tl resmen hangi marka istiyorsan al bilinmedik markada alma samsung, seagate, sandisk, wd, hp, kingston, crucial, corsair, slicon power sorun yaşamadığımız ssdler ben ve çevremde alıp kullandığımı markalar bunlar ne kadar alan lazımsa ona göre sonra pişman olup keşke fazlasını alayım derdi yaşama ssd hemen bozulmuyor korkma yüksek elektiik gelecek yada laptobun adaptörü 3 kalite olur kurcalanmadıkça sorun yaşanmaz 3 yıl olucak taş gibi 8 tb ssd alasım var arşivimi gömmeye ama borç bitmedikçe zor ben alana kadar herhalde 50.000 tl olur 😅 iyi forumlar.

Dediğiniz gibi çok pahalı oldu. 500 gb düşündüm ama iki bin tl. Sandisk oluş 480 biraz daha uygun gibi. 

SENTENZA, 2 saat önce yazdı:

İlk tercihiniz her zaman Samsung Evo serileri olsun. Sandisk Plus serileri çöp kesinlikle uzak durun. Sandisk düşünüyorsanızda Ultra 3D serisini alabilirsiniz.  NNMe, M.2 modellerinde ise yine Samsung Evo ve Sandisk 3D Ultra ile XPG SX8200 PRO kesinlikle üzmez. Ya da beğendiğiniz kafanızda bir ürün varsa o ürünün kontrolcüsüne, NAND yongasına, IOPS değerlerine gecikme süresine bakıp karışlaştırıp ona göre alınız. Bunlara göre alırsanız 1 kere alır yıllarsa sorunsuz kullanırsınız.

Samsung serileri güzel ama pahalı. Sandisk plus çok kullanan var neden beğenmediniz ki. Mesela 480 gb olanı nasıldır. M2 ye uygun değil laptop

Bütçe belirtmemişsin fakat ihtiyacın olan 480GB için en düşük bu alınabilir. 

Please register to see this content.
 1099TL Hepsiburada sitesinde satıcı hepsiburada'nın kendisi bunu güvenle alabilirsin.

SATA olduğunu belirtmişsin, İşletim sistemi kuracağın bir SSD ise DRAM olmasına dikkat edin. Samsung 870 EVO, WD Blue, Kingston KC600, Crucial MX500. Bu modeller işini görecektir. Fiyat konusuna hiç girmiyorum günlük değişen bir şey artık.

Ayrıca DRAM'li olup olmadığını buradan öğrenebilirsiniz > 

yazdo, 46 dakika önce yazdı:

Bütçe belirtmemişsin fakat ihtiyacın olan 480GB için en düşük bu alınabilir.  1099TL Hepsiburada sitesinde satıcı hepsiburada'nın kendisi bunu güvenle alabilirsin.

1.500 civarı kadar zorlayabilirim. Dediğiniz model içinde birçok yerde kronik sorun okudum. 

yenilmezibo, 9 dakika önce yazdı:

SATA olduğunu belirtmişsin, İşletim sistemi kuracağın bir SSD ise DRAM olmasına dikkat edin. Samsung 870 EVO, WD Blue, Kingston KC600, Crucial MX500. Bu modeller işini görecektir. Fiyat konusuna hiç girmiyorum günlük değişen bir şey artık.

Ayrıca DRAM'li olup olmadığını buradan öğrenebilirsiniz > 

Sandisk plus 480 gb için ne söylersiniz. Kioxia 480 var aynı fiyatta. Hangisi iyidir

Edited by juvanpix

juvanpix, 5 dakika önce yazdı:

1.500 civarı kadar zorlayabilirim. Dediğiniz model içinde birçok yerde kronik sorun okudum. 

Sandisk plus 480 gb için ne söylersiniz. 

AL GİTSİN SEN SEÇMİŞSİN BİZİ NİYE YORUYORSUN .

• Sad 1

juvanpix, 16 dakika önce yazdı:

1500 TL'ye kadar baktığımda çoğu marka ürünlerinde kötü yorumlar ve iyi yorumlar var. Disk test sonuçlarının görsellerini atılmış okuma yazma hızı yarı yarıya düşmüş hali var belirtilen değerde alınmış değerde var. Elbette satıcıdan satıcıya bu durum çok fark ediyor. Bazı satıcılar iadeyi ya da düşürdüğü ürünü gönderebiliyor ya da paketlemesi kötü olduğu için taşıma sırasında sorun yaşanıyor bu da ister istemez kötü yoruma yansıyor. Üründen mi kaynaklı satıcıdan mı kargodan mı emin olmak zor. Önerim bütçeyi biraz arttırmak acil değilse emin olana kadar araştırmaya devam etmek sonrasın da alacağın mağazanın hepsiburada, n11, trendyol, vatanbilgisayar gibi sitelerden alırken bünyesinde bulunan mağazalardan değil de kendilerinden almak. N11'den alırken kuponları kendinden seçebiliyorsun tutara göre ek indirim kuponuyla biraz daha uyguna alırsın ya da fiyatı yüksekse biraz düşürüp almış olursun.

Abicim sandisk plus yüzlerce eski ve yeni laptopa taktım yıllardır. Daha bir tanesi bozulmadı teklemedi. Al geç bu kadar araştırmaya gerek yok fiyat performans ürünü. Paran varsa fantezi üst performanslı ürünler var. Uğraşma al işine bak. Elli kişiden onaya gerek yok.

• Thanks 1