Jump to content

Win10 Pro -x64 // Uygulama Kurmak -için Store Gerekmez...

relati7ity
 Share

Recommended Posts

• relati7ity changed the title to Win10 Pro -x64 // 1 Gb Ram, 7.55 Gb Depolama.. // Yenilendi! :) :)
saybatli, 4 dakika önce yazdı:

Eline sağlık güzel bir sisteme benziyor. Butterfly os da sana aitti sanırım ondaki akıcılık bunda da var mıdır ?

Evet ButterflyOS Bana aitti, Butterfly OS'dan bile daha akıcı diyebilirim.

ButterflyOS çok kişi tarafından indirildi ama yorum yapan kişi sayısı o kadar değildi.

En son link silinmeden baktığımda 458 kişi felan indirmişti.

Bu sistemin ButterflyOS'tan diğer bir farkı, görsel olmamasıdır.

Görsel olmamasının nedeni ise, herkes aynı görseli beğeniyle karşılamıyor.

Sade ve orijinal görüntüye sahip bir şekilde paylaştım.

Umarım indirip kurduktan sonra da, sistem hakkında fikirlerinizi yazarsınız.

Saygılarımla...

• Like 1

relati7ity, 14 dakika önce yazdı:

Evet ButterflyOS Bana aitti, Butterfly OS'dan bile daha akıcı diyebilirim.

ButterflyOS çok kişi tarafından indirildi ama yorum yapan kişi sayısı o kadar değildi.

En son link silinmeden baktığımda 458 kişi felan indirmişti.

Bu sistemin ButterflyOS'tan diğer bir farkı, görsel olmamasıdır.

Görsel olmamasının nedeni ise, herkes aynı görseli beğeniyle karşılamıyor.

Sade ve orijinal görüntüye sahip bir şekilde paylaştım.

Umarım indirip kurduktan sonra da, sistem hakkında fikirlerinizi yazarsınız.

Saygılarımla...

Görsellik biraz fazlaydı ama hem windows 7 görünümlü hemde ilk sürümünü hız ve akıcılık olarak çok beğeniyordum. Bunu da uygun zamanda normal bir bilgisayara kurup test ederim. Yorumlarımı yazarım.

• Like 1

Outlaw34, 7 saat önce yazdı:

Katılımsız software desteği var mı. Yada bende ki oem dosyalarını iso ya atsam olur mu

Oemleri birleştirebilirseniz olur. Nasıl birşeltireceğinizi ve setupcomplate.cmd dosyasına nasıl ekleyeceğinizi bilmeniz lazım.

Ya da yer değiştirirseniz olur. Fakat, oemler yer değiştirirseniz eğer, bazı ayarları eksik yapacaktır. Mesela Edge kaldırma vb. gibi.

saybatli, 18.04.2024 - 12:17 yazdı:

Eline sağlık güzel bir sisteme benziyor. Butterfly os da sana aitti sanırım ondaki akıcılık bunda da var mıdır ?

ButterflyOS diye hazırladığım sistemin, yankıları sonradan duyulmaya başladı ama, bu durumdan mutluluk duydum.

İz bırakmak için, önceden hazırlanmış bir sistemin, başka başka yerlerde, başka başka kişiler tarafından, beğeniyle anlatılması güzel oldu.

image.png.cd00392663ebafdb048bce3508f30b7b.png

• Like 1

relati7ity, 51 dakika önce yazdı:

ButterflyOS diye hazırladığım sistemin, yankıları sonradan duyulmaya başladı ama, bu durumdan mutluluk duydum.

İz bırakmak için, önceden hazırlanmış bir sistemin, başka başka yerlerde, başka başka kişiler tarafından, beğeniyle anlatılması güzel oldu.

orada her ay güncel mi olacak sade eski çalışmanmı duracak benim arşivimde zaten her ay günceli olucaksa oradan indiririz

relati7ity, Bir saat önce yazdı:

Zaten başarılı bir sistemdi. Sadece görsellik kısmı herkese hitap etmiyordu. Tema ve arkaplanları ayrı bir paket olarak verebilirsin. isteyen uygulayabilir. Bu sistemi de bir aksilik olmazsa hafta sonu bir kaç cihaza kuracağım.  

• Like 1

AdnanGumus, 28 dakika önce yazdı:

orada her ay güncel mi olacak sade eski çalışmanmı duracak benim arşivimde zaten her ay günceli olucaksa oradan indiririz

Şimdilik, güncel olarak buradan paylaşıyorum zaten...

SolidShare'den paylaşmak biraz daha yorucu oluyor, konuyu ben açamadığım için...

Butterfly OS veya Görsel olarak devam edersem eğer, buradan devam ederim...

Saygılarımla...

Posted (edited)
akillialtay1995, Bir saat önce yazdı:

Sen bu sistemi solidshare sitesinde de mi yayınladın?

Bunu değil, ButterflyOS olanını, ama bu sistem görsel olmadığı ve önceki sürümden daha fazla özellik ve güzellik içerdiği için, ButterflyOS sisteminden daha üst seviyedir.

Bilginiz olsun. Yakın zamanda bunun görsel halini ButterflyOS serisi olarak sunacağım burada.

Edited by relati7ity
  • Like 1

• relati7ity changed the title to Win10 Pro -x64 //1 Gb Ram, 7.55 Gb Depolama// Ms-store Linki Eklendi!

Hocam yanlış anlaşılma olmasın, sizde nedense hafif bir Kokteyl havası alıyorum. Kendisi de bir şeyleri araştırıp, yeni kayıt defteri girdileri keşfedip, kendi ufak araçlarını geliştirip sistemlerine inanılmaz bir stabilizasyon katmıştı. Sizde de yaptığınız araştırmalar, kullandığınız araçlar ve yayınladığınız uygulamalar dolayısıyla Kokteyl havasını gördüm. Umarım paylaşımlarınızı Kokteyl gibi amacından saptırmadan uzun süreler yayınlamaya devam edersiniz.

Şahsen 2 yıldır Kinghaze sistemleri kullanan birisi olarak ilk ISO'nuz ondan bile kararlıydı. Bu ikinci ISO'da fotoğrafta sanki sanal bellek kapalı gibi görünüyor. Eğer kapattıysanız onu mümkünse bir sonraki sistemlerde otomatik yapsanız bizim için daha sağlıklı olabilir, 4GB RAM'li makinelere de bu sistemi kurmak istiyorum, RAM yüzünden sistem bir noktada kilitlensin istemiyorum.

• Like 1

canavar123, 5 saat önce yazdı:

Hocam yanlış anlaşılma olmasın, sizde nedense hafif bir Kokteyl havası alıyorum. Kendisi de bir şeyleri araştırıp, yeni kayıt defteri girdileri keşfedip, kendi ufak araçlarını geliştirip sistemlerine inanılmaz bir stabilizasyon katmıştı. Sizde de yaptığınız araştırmalar, kullandığınız araçlar ve yayınladığınız uygulamalar dolayısıyla Kokteyl havasını gördüm. Umarım paylaşımlarınızı Kokteyl gibi amacından saptırmadan uzun süreler yayınlamaya devam edersiniz.

Şahsen 2 yıldır Kinghaze sistemleri kullanan birisi olarak ilk ISO'nuz ondan bile kararlıydı. Bu ikinci ISO'da fotoğrafta sanki sanal bellek kapalı gibi görünüyor. Eğer kapattıysanız onu mümkünse bir sonraki sistemlerde otomatik yapsanız bizim için daha sağlıklı olabilir, 4GB RAM'li makinelere de bu sistemi kurmak istiyorum, RAM yüzünden sistem bir noktada kilitlensin istemiyorum.

Yanlış anlaşılacak bir şey yok.

Bunları duymak güzel. // Yaptığım şeyler zamanla herkes tarafından farkedilsin istiyorum.

Bu konuda, konularıma yapılan yorumlarla, indirmeler eş değil diye bazen, paylaşımdan soğuyorum.

Sanal bellek konusuna gelirsek, size bıraktığımda yapacağınız şeyi, şuan ki sistemlerimde de yapıp, değişikliğe uğratabilirsiniz.

Çoğu kişi o kısımlşarı nasıl değiştireceğini bilmiyor diye, ben hazır halde getiriyorum. Ayarı 16-8192 olarak girdim.

Sizler bunu düşürdüğünüzde, yine 16 ile başlatın devamını değiştirin. Reminize göre değiştirin.

Teşekkürler, saygılarımla...

• Like 1

canavar123, 9 saat önce yazdı:

Bu sisteme eklediğim 9 adet regedit kaydının 6 sını Windows 7 Ultimate'ye girdim. Windows 7 Ultimate şahlandı... :) :) Ama yeni paylaşım yaptım. Hızlandırılmış hali ile sonradan paylaşırım Windows 7'yi

• Like 1

relati7ity, 5 saat önce yazdı:

Yanlış anlaşılacak bir şey yok.

Bunları duymak güzel. // Yaptığım şeyler zamanla herkes tarafından farkedilsin istiyorum.

Bu konuda, konularıma yapılan yorumlarla, indirmeler eş değil diye bazen, paylaşımdan soğuyorum.

Sanal bellek konusuna gelirsek, size bıraktığımda yapacağınız şeyi, şuan ki sistemlerimde de yapıp, değişikliğe uğratabilirsiniz.

Çoğu kişi o kısımlşarı nasıl değiştireceğini bilmiyor diye, ben hazır halde getiriyorum. Ayarı 16-8192 olarak girdim.

Sizler bunu düşürdüğünüzde, yine 16 ile başlatın devamını değiştirin. Reminize göre değiştirin.

Teşekkürler, saygılarımla...

Paylaşımlarınız gerçekten faydalı. Elimdeki ISO'yu bu hafta yeni yayınladığınızla güncelleyeceğim. Elinize sağlık. Her ne kadar ana sistemim olarak Arch Linux kullansam da yanında 75 GB bir alana sizin eski sisteminiz kurulu. 2 bilgisayara daha da kurdum ve şu an onlar da bunu kullanıyor. 👍

• Like 1

Posted (edited)
canavar123, 4 saat önce yazdı:

Paylaşımlarınız gerçekten faydalı. Elimdeki ISO'yu bu hafta yeni yayınladığınızla güncelleyeceğim. Elinize sağlık. Her ne kadar ana sistemim olarak Arch Linux kullansam da yanında 75 GB bir alana sizin eski sisteminiz kurulu. 2 bilgisayara daha da kurdum ve şu an onlar da bunu kullanıyor. 👍

Şuan bu konu içeriğindeki sistemim, değeri sonradan anlaşılacak nadide çalışmalarımdan biri.

ButterflyOS kadar indirilmedi ama, indirenler ve kuranlar, ButterflyOS'dan daha iyi olduğunu anlayacaklar.

Nedeni ise, ilk ButterflyOS çalışmamda o an henüz bilmediğim ve öğrenmediğim çoğu şeyi, bu sürüm ve bundan sonraki sürümlerde gerçekleştiriyorum.

Bu arada ilk ButterflyOS çalışmam, Windows 10'un IS derlemesi = 2965 idi.

Bu ve bundan sonrakiler daha üst sürüm olarak IS derlemesi = 3803 veya sonrasını kapsıyor.

Orijinal IS derlemesi 2965 bile bazı update hataları içerirken, 3803 veya sonrası, hatalar içermiyor.

Bir ara yaptığım ButterflyOS "Win7 tadında" çalışmam ise, Powershell sağlık taramasında hata veriyor. Syrepe girildiğinden ve Recovery dosyaları silindiğinden...

Edit ==> Yine bazı forum üyeleri, Bırak kendini övmeyi, yaptıklarını başkaları övsün derse eğer.

Kendimden ve yaptıklarımdan artık çok eminim. Ve bunları ben yazmazsam kimse farkına varmayacak belki de.

Saygılarımla...

Edited by relati7ity
  • Like 1

Posted (edited)
XXX90, 27.03.2024 - 18:54 yazdı:

Elinize sağlık hocam Windows 11 23h2 çalışmanız varmı acaba

Size cevap yazmayı unutmuşum. Yoğunluktan, kusura bakmayın. Maalesef, kendi PC'mde Windows 11 kullanmadığım için. Şuanlık Windows 11 çıkarmayı düşünmüyorum.

Edited by relati7ity

relati7ity, 5 saat önce yazdı:

Şuan bu konu içeriğindeki sistemim, değeri sonradan anlaşılacak nadide çalışmalarımdan biri.

Bundan sonra her bilgisayara kuracağım Windows 10 budur hocam. Ben yaptığınız işin kalitesini gerçekten anladım. Windows 11 de kullanılır hale geldiğinde siz verimli bir hale sokarsınız ve bilgisayara yüklemeye başlarız.

515361897_EkranGrnts_20240424_001840.png.76b68d6fa0a096c1cd4575d410b691b1.png

• Like 1

canavar123, 19 dakika önce yazdı:

Bundan sonra her bilgisayara kuracağım Windows 10 budur hocam. Ben yaptığınız işin kalitesini gerçekten anladım. Windows 11 de kullanılır hale geldiğinde siz verimli bir hale sokarsınız ve bilgisayara yüklemeye başlarız.

515361897_EkranGrnts_20240424_001840.png.76b68d6fa0a096c1cd4575d410b691b1.png

win11 kullanılır halde şu an iyi  benim laptop 2016 yılına ait gecen msdn kurmuştum sorun yok gibi bu ayarda yaparsa süper olucak bende kuracağım tabi acele etmesine de gerek yok tam olsun temiz olsun iyi forumlar.

relati7ity, 3 saat önce yazdı:

Size cevap yazmayı unutmuşum. Yoğunluktan, kusura bakmayın. Maalesef, kendi PC'mde Windows 11 kullanmadığım için. Şuanlık Windows 11 çıkarmayı düşünmüyorum.

sen kullanmasan 😄 da olur bizlere yaparsan seviniriz iyi forumlar

• Like 3

AdnanGumus, 8 saat önce yazdı:

win11 kullanılır halde şu an iyi  benim laptop 2016 yılına ait gecen msdn kurmuştum sorun yok gibi bu ayarda yaparsa süper olucak bende kuracağım tabi acele etmesine de gerek yok tam olsun temiz olsun iyi forumlar.

sen kullanmasan 😄 da olur bizlere yaparsan seviniriz iyi forumlar

Eski yazışmalarımıza nispeten, sizden bunları duymak güzel. :):) 

Benim sağım-solum belli olmuyor. Yapmam derim, yapar paylaşırım. 

Beklemede kalın, yarının ne getireceği belli olmaz. :) :) :)

• Like 1
  • Thanks 1

• relati7ity changed the title to Win10 Pro -x64 // Uygulama Kurmak Için Store Gerekmez...
  • relati7ity changed the title to Win10 Pro -x64 // Uygulama Kurmak -için Store Gerekmez...