Jump to content

Silent Setup - Sharp Edition

kingeser
 Share

Recommended Posts

Silent Setup, bilgisayarınızdaki yazılımların kurulum sürecini kolaylaştırmak için tasarlanmış bir platformdur. Otomatik Silent Setup parametrelerinin algılanması özelliği sayesinde, bu platform kullanıcıların yazılımları daha verimli ve sorunsuz bir şekilde kurmalarını sağlar.

Ana Özellikler
Otomatik Silent Setup Parametrelerinin Algılanması: Bu özellik, kullanıcıların kurulum süreci sırasında manuel giriş yapmadan yazılımı kurmalarını sağlar.
Kategori Yönetimi: Kullanıcılar uygulamalarını kategorilere ayırarak daha kolay erişim ve yönetim sağlayabilirler.
Uygulama Ekleme Modları

Silent Setup, uygulamaları eklemek için iki seçenek sunar:

spacer.png Kopyala: Eklenen uygulamanın bir kopyası oluşturulur ve belirlenen klasöre kaydedilir.

spacer.png Taşı: Eklenen uygulama belirlenen klasöre taşınır.

spacer.png Silent Setup Parametrelerinin Bulunamaması Durumunda Raporlama
Eğer Silent Setup belirli bir uygulamanın Silent Setup parametrelerini algılayamazsa, kullanıcılar bu sorunu Silent Setup ekibine bildirebilirler. Bu, uygulamanın geliştirilmesini destekler ve işlevselliğini artırır.

Liste Görünüm Modları
Silent Setup, kurulu uygulamaların listesini görüntüleme için iki seçenek sunar:

spacer.png Döşeme Görünümü: Kurulu uygulamaların görsel temsili.
spacer.png Liste Görünümü: Kurulu uygulamaların metin tabanlı listesi.

Temalar
Kullanıcılar iki farklı tema arasında seçim yapabilirler:

Açık Mod: Parlak ve net bir kullanıcı arayüzü için açık renkli tema.
spacer.png
Koyu Mod: Daha sakin ve rahat bir kullanıcı deneyimi için koyu renkli tema.
spacer.png

Menü
Silent Setup menüsü, kullanıcıların uygulama listesi görünümünü özelleştirmelerine olanak tanır, bu da sütunları gizleme ve gösterme yeteneğini içerir. Menü, kullanım kolaylığı için küçültülebilir ve ayarlar otomatik olarak gelecek oturumlar için kaydedilir.

spacer.png

spacer.png

Kategoriler
Kullanıcılar uygulamalarını kategorilere ayırarak bunları daha kolay bir şekilde düzenleyip erişebilirler.

spacer.png
Günlükler
Silent Setup, kullanıcıların işlemlerinin günlüklerini görüntülemelerine izin verir, bu da uygulamadaki tüm eylemlerin kaydını sağlar.

spacer.png
Sonuç
Silent Setup, işlerinde verimlilik ve düzeni değerlendiren profesyonel kullanıcılar için ideal bir çözümdür. Güçlü özellikleri ve kullanıcı dostu arayüzüyle, Silent Setup kurulum sürecini optimize eder ve sorunsuz bir kullanıcı deneyimi sunar.

Download Link

https://github.com/kingeser/Silent-Setup/releases/download/2.7.0.1/SSSE.exe

Edited by kingeser
download link
  • Like 4
  • Thanks 3

ByChilavert, 3 saat önce yazdı:

Merhaba 

Programın işleyişini pek anlayamadım. Katılımsız yapma konusunda örnek olarak bir uygulamayı video ile anlatabilirmisin.

Merhaba,

Her bir kurulum (setup) dosyasının zaten katılımsız kurulum (silent install) parametresi vardır.Bu uygulama sayesinde bir setup dosyasını uygulamaya eklediğiniz katılımsız olarak kurulum yapılmasını sağlar.

Aşağıdaki görselde de göreceğin üzere "Silent Install Arguments" alanındaki kodlar sessiz kurulum için gerekli olan parametreyi belirtir.

Tespit edilemeyen kurulum dosyaları olduğunda dilerseniz bana raporlayarak programın gelişmesine yardımcı olabilirsiniz.

Yada internet üzerinden kuracağınız uygulamanın katılımsız kurulum parametresini bulup düzenleyerek kurulum yapmayı sağlayabilirsiniz.

App.png.1212a8e031dce1ce71271f5d8a0e847c.png

• Thanks 1

gokanuysal, 23 dakika önce yazdı:

Ellerine sağlık

Katılımsız olarak dosyayı bir yere kaydedebilseydik birde lisans ekleme gibi adımları olsaydı güzel olurmuş.

Dostum yasal olmayan herhangi bir modül vb eklemek istemiyorum.Anlayışın için teşekkürler.

• Like 1

kingeser, 7 saat önce yazdı:

Dostum yasal olmayan herhangi bir modül vb eklemek istemiyorum.Anlayışın için teşekkürler.

Anlıyorum peki katılımsız olarak kaydetme konusundada yasal problem oluyormu.

Birde uygulamada Türkçe için dil seçeneği göremedim yok heralde 

Edited by gokanuysal

gokanuysal, 3 saat önce yazdı:

Anlıyorum peki katılımsız olarak kaydetme konusundada yasal problem oluyormu.

Birde uygulamada Türkçe için dil seçeneği göremedim yok heralde 

Katılımsız kaydetme konusunda bahsettiğin, eğer katılımsız bir şekilde yeniden paketleme yapmaktan bahsediyorsan, zaten böyle bir gereksinim yok. Zaten uygulamanın kurulumunu katılımsız bir şekilde gerçekleştiriyorsun.

Eğer katılımsız kurulum için kullandığın farklı yöntemler varsa, bu uygulamaları AIO gibi kullanılabilir duruma getirebilir ve buraya ekleyebilirsin.

Türkçe dil desteğini ilerleyen zamanlarda sağlayabilirim.

kingeser, 13 dakika önce yazdı:

Katılımsız kaydetme konusunda bahsettiğin, eğer katılımsız bir şekilde yeniden paketleme yapmaktan bahsediyorsan, zaten böyle bir gereksinim yok. Zaten uygulamanın kurulumunu katılımsız bir şekilde gerçekleştiriyorsun.

Eğer katılımsız kurulum için kullandığın farklı yöntemler varsa, bu uygulamaları AIO gibi kullanılabilir duruma getirebilir ve buraya ekleyebilirsin.

Türkçe dil desteğini ilerleyen zamanlarda sağlayabilirim.

hayır şundan bahsettim bu program ile katılımsız hale getirip daha sonra tekrar kurabilmek için yada herhangi bir iso içerisine kaydederek kullanmak için katılımsız olarak hazır şekilde yapabiliyoormu demek istedim

gokanuysal, 7 dakika önce yazdı:

hayır şundan bahsettim bu program ile katılımsız hale getirip daha sonra tekrar kurabilmek için yada herhangi bir iso içerisine kaydederek kullanmak için katılımsız olarak hazır şekilde yapabiliyoormu demek istedim

Merhaba, tabiki programlarını ekledikten sonra dilediğin gibi kullanabilirsin.
Uygulama zaten "click to run" mantığında çalışmakta.

Aşağıdaki görseldeki öğeleri ISO yapman yada bu 3 öğeyi USB ye atarak kullanabilirsin.

image.png.241bfa10a0030297fe3ddc7df8f14311.png

Yine Anlaşamadık Kral Neyse Ben Farklı Birşey Sormuştum Önemli Değil Senin Sistem Anladığım Kadarıyla Sadece Yazılım İçerisine Eklediğin Programları Sessiz Kurulum Parametrelerini Bulabildiklerini Yine Yazılım İçerisinden Kurdurmaya Yarıyor.

gokanuysal, Bir saat önce yazdı:

Yine Anlaşamadık Kral Neyse Ben Farklı Birşey Sormuştum Önemli Değil Senin Sistem Anladığım Kadarıyla Sadece Yazılım İçerisine Eklediğin Programları Sessiz Kurulum Parametrelerini Bulabildiklerini Yine Yazılım İçerisinden Kurdurmaya Yarıyor.

Dostum bir önceki cevabımda ben zaten sana bunun yanıtını vermiştim.Uygulama bi repack vb işlem yapmıyor.Uygula ile birlikte katılımsız kurulum yapılmasını sağlıyor.AIO mantığında uygulama arşivini oluşturmanı sağlar.Her uygulamayı katılımsız kurulum haline getirme zahmetine katlanmak zorunda kalmazsın.
O cevabın üzerine iso yapabiliyor muyuz diye sorunca bende bu şekilde anlıyorum.
Zaten uygulamanın tanıtımında da rahat bir şekilde anlaşılıyor.Teşekkürler.

• 2 hafta sonra ...
gokanuysal, 04.04.2024 - 21:53 yazdı:

Ellerine sağlık

Katılımsız olarak dosyayı bir yere kaydedebilseydik birde lisans ekleme gibi adımları olsaydı güzel olurmuş.

Tekrar merhaba,

Katılmsız kurulum olarak repack yapabileceğiniz bir özellik uygulamaya ekledim.
Bilginize.

Please register to see this content.

Mevcut versiyonu çalıştırdığınızda update bildirimi de gelecektir.

• Like 1

hemen deniyorum teşekkürler

kingeser, 7 saat önce yazdı:

Tekrar merhaba,

Katılmsız kurulum olarak repack yapabileceğiniz bir özellik uygulamaya ekledim.
Bilginize.

Please register to see this content.

Mevcut versiyonu çalıştırdığınızda update bildirimi de gelecektir.