Jump to content

9 Yaşındaki Microsoft Mühendisi

alkan mehmet

Recommended Posts

9 yaşındaki Microsoft Mühendisi

050220102200052580473.jpg

9 yaşındaki Marko Calasan, dehasıyla parmak ısırtıyor.

MAKEDONYALI 9 yaşındaki Marko Calasan, bilişim alanındaki dehasıyla sadece yaşıtlarına değil, kendisinden büyüklere de parmak ısırtıyor. Öyle ki Calasan dünyanın en önemli bilişim şirketlerinden Microsoft?tan Sistem Mühendisi Sertifikası alan en genç insan oldu. İngilizceyi de ana dili gibi konuşan 9 yaşındaki çocuk, 2 yaşında okuma ve yazmayı öğrenmiş. Bilgisayar ile bir yıl sonra tanışan Calasan, şimdi 8-11 yaşlarına okulda bilgisayar dersi veriyor, ayrıca bir vakıfta sistem uzmanı olarak çalışıyor. Sistem mühendisi sertifikalarını almak için ileri düzeyde bilgisayar bilmek gerekiyor ve bunun için her yıl binlerce insan sınava giriyor.

kaynak : http://www.haber3.com/9-yasindaki-microsoft-muhendisi--548469h.htm

• Editor

çocuğa maşallah ama bir yanlışı düzeltmek isterim, daha doğrusu yanlış da demek istemiyorum ama yanlış yerine de hangi kelimeyi kullanacağımı da bilemedim..

Microsoft'un verdiği Sistem Mühendisliği Sertifikası'nı almak zor birşey değil... aslında o sertifikanında pek bir önemi kalmadı, ayağa düştü bile sayılır...

çünkü bazı siteler internet üzerinden online derslerle bile bu sertifikayı veriyorlar... kısacası çok da büyütülecek bir sertifika değil... iş dünyasında bu sertifikanın pek bir önemi yok desek abartmış sayılmayız...

ama 9 yaşındaki bir kızın bu sertifikayı alması ilginç tabi...

vaybe ben 14 yaşındayım bilgisayar hakkında baya profesyonelim ama bu çocuğun yaptıkları şaşırtıcı

Önünde saygıyla eğiliyorum üstadım :p

Vay profesyonellerin haline :D

Neler yaptın be kardeşim de bu kadar iddaalı konuşuyorsun :)

Saygılarımla,

CCoder.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...