Jump to content

Ekranda çözemediğim Sorun.

exi23

Recommended Posts

Selamlar arkadaşlar ekranım böyle görünüyor nedenini anlayamadım. Yardımcı olursanız sevinirim. Bazen düzeliyor Bazen tekrar aynı oluyor.

Not : Ekran alıntısında göründü mü bilemiyorum ekranın heryeri aynı çünkü belli oluyor mu olmuyor mu bilemiyorum.

9bhb84.png

Hımmm. Şimdi böyle dalga dalga gibi yazıların falan kenarında, ışıklı yerlerde sanki fotonun kontrastıyla oynarsın da belirginleşir ya öyle ama dalgalı bu.

Bunda da normal mi ?

nl7nu8.jpg

yani resimde bozukluk yok ama simgelerin böyle yukarıya yerleşmesinimi diyorsun ?

:D Hayır ikonları ben öyle koydum. :D Anlattığım gibi sorun. Eğer windowsta değilse muhtemelen donanımsal benim sorunum.

Monitör frekansınız ayarlı olmayabilir mi? Dalgalı deyince o aklıma geldi resimden belli olmuyor

60 hz de şu an. 70 ve 75 var değiştirmedim ama hiç bir deneyeyim.

Deneedim ikisini de olmuyor malesef.

Düzenleme: Deneme sonucu.

:D Hayır ikonları ben öyle koydum. :D Anlattığım gibi sorun. Eğer windowsta değilse muhtemelen donanımsal benim sorunum.

yani resimde bir anormallik yok dalgalanma oluyorsa monitörün yakınında mıktanıs veya hoparlör warsa yada bir telefon çalacağı zaman yapar böyle sorunu.

exi23 Monitör frekansınızla oynarken birlikte bir bardak su iç bizim için :)

Oynadım Birşey olmuyor Samsung 932B plus. Zaten orda yazıyodu monitörün desteklemediği frekansı sakla diye onu işaretlemiştim. :)

yani resimde bir anormallik yok dalgalanma oluyorsa monitörün yakınında mıktanıs veya hoparlör warsa yada bir telefon çalacağı zaman yapar böyle sorunu.

Ses siteminin hoparlörleri varda onlar iki yıldır ordalar :) Birde CRT monitör değil. Onlarda evet bu dediğin sorun oluyor.

exi23 Monitör frekansınızla oynarken birlikte bir bardak su iç bizim için :)

Sebep ?

Ekran kartını yükledikten sonra yaptığım ikinci ayardır. Ekran dalgalanıyorsa ilk frekans akla gelir. Maksimum ayarda tutmak en iyi sonucu verir.

Oynadım Birşey olmuyor Samsung 932B plus. Zaten orda yazıyodu monitörün desteklemediği frekansı sakla diye onu işaretlemiştim. :)

Ses siteminin hoparlörleri varda onlar iki yıldır ordalar :) Birde CRT monitör değil. Onlarda evet bu dediğin sorun oluyor.

o zaman kesinlikle donanımsal garantisi varsa uğraşma ayrıca monitör lcd zaten ömrü ne kadarki ? crt kadar dayanıklı değiller.hemen garantiye yolla.benimki crt olduğu için alışmıştım :) ses sisteminin hoparlörü yapıyordu dalgalanma ayrıca zırıltı da yapıyordu hoparlörleri kaldırınca düzeldi.

Bilgisayarımın Üstünde Sağ Tıklayıp Özelliklere Girin Gelişmiş Sekmesinden Görüntü Ayarlarında Bilgisayarım için En iyi Olanı windows Seçsin Yada En iyi Görünüm için Ayarla Seçeneğini işaretletin Düzelmezse Monitörden Olabilir.

Onun ne olduğunu bilmiyorum ki. Ne olduğunu söyle deneyeyim.

Arkadaşlar bilgisayar açılma modundayken ekranda degasus(titreşim) yaptım.Yapmaz olaydım.Bilgisayar açılınca ekran kalitesi birden düştü.Yani win 98 gibi masaüstündeki klasörlerin alt gölgeleri oluştu,masaüstü ekrana tam oturuyordu o da küçüldü.Bilgisayar geç açılmaya başladı.Benim bilgisayara ne oldu yaa?Sistem geri yükleme bir kaç kez denedim geri almadı,ekran kartını kaldırıp tekrar yükledim o da bi işe yaramadı.Bilgisayar hala iyi çalışıyor ama ekran görüntüü dandik:( Napcaz bu bilgisayara?HELP!!!

Bilgisayar yamuldu yaw!!!Ne yaparsam yapayım eski canlı renkler geri gelmiyo.Bana yardım edecek bir allahın kulu yokmu yaa?Sebebini bende tam olarak bilemiyorum ama degasus(titreşim) yaptıktan sonra bilgisayara bişeyler oldu...

alıntı..

Bir arkadaş denemiş böyle bir sonuçla karşılaşmış iyice öğrenmeden deneme derim.

lcd nin menüleri arasında bir özellik olmassa ışık söndürme eylemi yaparız

kamp, saameet_06, cayro, blur, exi23, ahmetbayram5, ibo68  hadi arkadaşlar eyleme[/CODE]

donımsal sorun galiba ekran kartının sürücülerinin arasında stabil olanı denersen belki aşabilrsin sorununu kolay gelsin

lcd nin menüleri arasında bir özellik olmassa ışık söndürme eylemi yaparız

kamp, saameet_06, cayro, blur, exi23, ahmetbayram5, ibo68  hadi arkadaşlar eyleme[/CODE]

donımsal sorun galiba ekran kartının sürücülerinin arasında stabil olanı denersen belki aşabilrsin sorununu kolay gelsin

Tamam eyleme de baksana sürücüden falan değil bu. Neden dersen ekran alıntılarında hiçbir sorun yok.

lcd nin kalitesi ile ilgili, sistemi toplarken önemsemediğimizden kaynaklanıyor, bu herkezde var pv=nrt diyorlar

pv=nrt nedir ?

Bu sorunla çok uğraşan ve boştan yere monitörümü servise gönderen biri olarak soruyorum. Hiç duymadımda böyle birşey

Gerçi ben problemi çözdüm bayağı bir uğraştan sonra sebepleri sıralamak gerekirse şöyleydi belki yardımcı da olur.

1. Monitör frekanası kesinlikle en üst düzeyde olacak (75 hz destekliyor 60 hz alınca hala dalgalanıyor)

2. Ekran kartınızın arızalı olmadıgından emin olmak

3. Elektrik hattınız ( 220 volt düşük ya da dalgalanıyorsa)

4. Toprak hattınız yoksa ya da yetersizse

5. 3. seçenek için ups kullanmak. Elektriği stabil yapıyor. Etkisi çok büyük

5. Power suply arızası ya da güç yetmemesi

6. Yakında bulunan magnetik alan

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...