Jump to content

Taşınabilir Diskimdeki Verilerimi Kaybettim.

fearlesshackteam

Recommended Posts

Benim tavsiyem bu. Kurduktan sonra programı çalıştırmadan patchi çalıştırıyorsun. Patch butonuna tıklıyorsun. ve ordan program filesteki spfn.exe dosyasının yerini gösteriyorsun. Kolay gelsin inşallah olur. Arama yaparken gelişmiş aramayı kullan.

http://rapidshare.com/files/359720575/Stellar_Phoenix_3.0.rar.html[/CODE]

• Replies 69
  • Created
  • Last Reply
Benim tavsiyem bu. Kurduktan sonra programı çalıştırmadan patchi çalıştırıyorsun. Patch butonuna tıklıyorsun. ve ordan program filesteki spfn.exe dosyasının yerini gösteriyorsun. Kolay gelsin inşallah olur. Arama yaparken gelişmiş aramayı kullan.

İndirdim, tarıyorum şu anda diski. İnşallah olur.

Zaten program ready olunca belge ismini yazıyorsunuz buluyor belgeyi..

Ben de onu demek istedim :) Tüm diski taradı ama yok yine.

Gelişmiş arama yapınca hiçbir sonuç vermezken normal aramada şu hatayı alıyorum.

"Not a valid logical drive, or critical data structure are badly corrupted for this drive."

"Geçerli bir mantıksal sürücü veya kritik veri yapısı kötü bu sürücü için bozuktur."

Ne yapmam gerekiyor ?

Gelişmiş arama yapınca hiçbir sonuç vermezken normal aramada şu hatayı alıyorum.

"Not a valid logical drive, or critical data structure are badly corrupted for this drive."

"Geçerli bir mantıksal sürücü veya kritik veri yapısı kötü bu sürücü için bozuktur."

Ne yapmam gerekiyor ?

Ya bu uyarıyı hiç almadım ki ben. Peki devam et ya da onar gibisinden gibi bir menü var mı? Eğer var ise arkadaşının hdd sine yedekleyinceye kadar hiçbir şey yapma. Zira sonucun ne olacağını bilemiyorum.

Bütün TNC sorununa koşuyo hadi bakalım olur inş. :D

İnşallah yaa. İyice canımı sıktı bu sorun. Nasıl olur da sadece tek klasör kayıp olur anlayamadım. Hadi silindi desek kaç tane veri kurtarma programı denedim ne kendi yerinde ne de başka bir konumda görebildiler. Hadi taşındı desek Kaç tane arama şekli denedim yine olmadı. Birden kayboldu anlayamadım ne olduğunu. Soruna bir sorun ismini verebilsek belki çözüme biraz daha yaklaşırız ama sorunun ne olduğunu daha anlamış değilim :)

Ya bu uyarıyı hiç almadım ki ben. Peki devam et ya da onar gibisinden gibi bir menü var mı? Eğer var ise arkadaşının hdd sine yedekleyinceye kadar hiçbir şey yapma. Zira sonucun ne olacağını bilemiyorum.

Tamam dan başka bir şey yok. Tamam a tıklayınca da bişey olmuyor.Programın anasayfası geliyor yine.

Taşınabilir Aygıtının içeriğine her hangi bir müdahalede bulunmadan acronis ile İmajını almanı tavsiye ederim.

çünkü yapacağın her müdahale bir şekilde aygıt içeriğine ve aygıt a zarar verebilir.

Acronis ile yedek aldıktan sonra oluşan .tib uzantılı imaj içerisine girerek aldığın imaj da ki klasörleri kontrol edebilirsin.

inş. dataların kurtulur.

Tamam dan başka bir şey yok. Tamam a tıklayınca da bişey olmuyor.Programın anasayfası geliyor yine.

O zaman bu program işe yaramadı demektir. Dediği gibi diskte bir sorun var sanırım. Bir anlasak sorunun ne olduğunu. :)

siranusta'nın dediğini yapabilirsin. Sen alabildiğin verileri başka diske al öyle al imajı. Yoksa 460 gb çok uzun sürer.

birde dos ekranına yazdıklarını EXPLORE ile yapsan okuduklarımda bu denemeyi yapmadığını anladım...üstteki arkadaş iyi demiş ACRONİS ve GHOST ile yedek al bence...

yedeği başka yerde açmayı dene...cd den çalışna xp ile deneyebilirsin...bide total commander var...aklıma en acilinden gelenler bunlar ....

ama sana SON VE TEK TAVSİYEM KESİNLİKLE SABIRLI OL....

benim 3 adet 1tb lık dosyalarım kayıp 20 gb olsa idi keşke...10 senelik emekler...

SEAGATE ten uzak durun...

Diğer diskin gelmesini ebkliyorum. Ya doğruca kopyalarım ya da acronis ile dediğiniz gibi yedeklerim. Recovery my files ile hala tarıyorum :) 2 sat 13 dakika olmuş ama hala bitmedi. Yedekten sonra diski söküp pc ye satadan bağlamayı düşünüyorum. Biraz daha hızlı yapar en azından. Sonra da scandisk yapmayı düşünüyorum. Çarşamba günü yapmayı denedim ama çok uzun sürdüğünden kapatmak zorunda kalmıştım. Saat 16 gibi bsşlstmıştım işlemi ve gece 2 gibi hala sürdüğünden kapatıp yatmıştım. Bu kez sata üzerinden hızlı olur diye düşünüyorum ve gece de kapatmadan bırakacam. Şimdilik tarama işlemleri bitsin son çare olarak düşünüyorum scandisk i. Olmazsa bir firmaya veririm sanırım diski. O veriler benim için ciddi derecede önemli.

birde dos ekranına yazdıklarını EXPLORE ile yapsan okuduklarımda bu denemeyi yapmadığını anladım...üstteki arkadaş iyi demiş ACRONİS ve GHOST ile yedek al bence...

yedeği başka yerde açmayı dene...cd den çalışna xp ile deneyebilirsin...bide total commander var...aklıma en acilinden gelenler bunlar ....

ama sana SON VE TEK TAVSİYEM KESİNLİKLE SABIRLI OL....

benim 3 adet 1tb lık dosyalarım kayıp 20 gb olsa idi keşke...10 senelik emekler...

SEAGATE ten uzak durun...

Dos ekranına yazdıklarımı explore ile nasıl yapacam ? Anlayamadım demek istediğinizi.

bir klasöre girince üstte adres kısmı yazıyor ya..."C:\Program Files\DVD Maker " gibi...

sende o klasör satırına senin diskin adresini yazıp denemeni istedim..

şimdi belki anlatabilmilmişimdir ...

F:\"ÖZEL KLASÖR

gibi...

bir klasöre girince üstte adres kısmı yazıyor ya..."C:\Program Files\DVD Maker " gibi...

sende o klasör satırına senin diskin adresini yazıp denemeni istedim..

şimdi belki anlatabilmilmişimdir ...

F:\"ÖZEL KLASÖR

gibi...

Çoktan denedim ama olmadı :)

Arkadaşım diskinin özelliklerine baktınmı hiç dosya sistemi nedir? Eğer raw olarak gözüküyorsa sana tavsiyem; raw olmuş disklerden veri kurtarmak için Easeus Data Recovery Wizard Professional programını dene. Bende portable olanı var ve ben onunla arkadaşımın 500 GB lık Raw olmuş diskindeki bütün verileri kurtardım. Eğer denemek istersen aşağıdaki linkten indirebilirsin. Program tam sürümdür. Kendi sitesinin uyguladığı bir kampanya ile ücretsiz lisanslanmıştır. Bu konudada için rahat etsin. Programı çalıştırdıktan sonra Raw Recovery kısmına tıklayarak tarat. Bak bütün Tnctr senin için seferber oldu. İnşallah sorununu en kısa sürede çözersin.

Dosya Boyutu: 32 MB - Portable (Kurulumsuz)

Please register to see this content.

Arkadaşlar diskte hiçbir sorun yok. NTFS sistemli ve müziklerimi dinliyorum şu anda ama tek sorun sadece 20 gb lık kadar verinin aniden kaybolması. Sorunu olmadığı için ve en geçerli bahane olan kullanıcı hatası deyip yenisi ile değiştirmezler. Benim de değiştirmek gibi bir niyetim yok. Sadece verileri geri getirmekle uğraşıyorum. Şimdi 500 gb lık başka bir disk aldım arkadaşımdan. Benim diski söktüm ve pc ye satadan bağladım. Daha hızlı işlem yapacağımı umuyorum. Şimdi yedekleyip rahatça her işi deneyebilirim artık.

eer,

Programı da indiriyorum hemen. Kopyalama işlemi bittikten sonra deneyip sonucu belirtirim hemen.

320 Gb lık hdd bir anda calışmaz oldu. her ne kadar calıstıgını soylesen de hdd den tıkır tıkır sesler geliyor ise cok dikkat et ölüyor olabilir hdd! ERD commender programı ıle cd den calıstır ve arat dosyanı. bir arkadasın dosyalarını calısmayan Xp den almak ıcın kullandık ancak almak ıstedıgın klasorun ıcıne girip Ctrl+A ile hepsini secip flash diske kopyaladık. ana klasorü kopyalamaya izin vermemişti.

bir de "eimagerecovery" diye bir prg var. full olarak forumlardan bulabılırsın. denemekte fayda var.kolay gelsin. sonucu takipteyiz.

Arkadaşım gizli dosyaları göster seçeneğiyle korunan işletim sistemi dosyalarını göster seçeneklerini aktif et belki görürsün. Buna benzer bi sorun bende de olmuştu başka bilgisayara taktım üstte yazdıklarımı yaptım sonra dosyalarima ulastım.bi dene

DarkStyLe sadece öneridir almazlarsa şayet tüketici mahkemesine başvurma yolu açık bir olay sanırım ayıplı mal yada onun gibi bişey kavramında başvurulabilir

Ben önerinizi kötülemek için söylemedim hocam sadece kullanıcı hatası deyip geri çevirirler isteği o yüzden söyledim..

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...