Jump to content

Telefon Suya Düştü, Kurudu Ama Yine De Çalışmıyor!

romeogucci

Recommended Posts

• Replies 51
  • Created
  • Last Reply

arkadaslar prınç bir nem tutucu bır tahıldır ve bulundugu ortamdakı nemı kendısıne çeker bir kimyasal reaksıyon uzuncana anlatmayım sanayıde

desilakatorler ve ıcerısınde bulunan CaCl2 yanı kalsıyum klorur tarzı bır ıslevı olup ortamdakı nemı ceker arkadasın yaptıgı dogrudur..

ama bu nem cekme ıslemı yavas oluşur yanı ılk oncelıkle fon makınası ıle uzaktan ıcerısındekı nemın alınıp sonra prinçli ortama konsaydı ıyı olurdu

ceptelefonları sıvının ıcerısıne duşse bıle kurtarılabılır hızlı olunabılırse batarya ve sım kartın cıkarılması gerekır acılen cunku kısa devrenın olup

entegrenın yanması ıcın elektrık ve temas gerekır yanı batarya ve sım kart cunku cıhazın ıcerısınde elektrık olur sıvı kısa devre yaptırır ve

entegreyı yakar keşke bır kaç gun daha bekleseymişsin oksitlenmede bıraz uzun zaman ıster bır kac gun senın iş telefonculara kalmıs hadı

hayırlısı.. :)

kardeş arkadaşların dediği gibi önce garanti varsa servise yolla yok garanti olmaz derse bence hiç canını sıkma biraz bilgin varsa aç telefonu içini selülozik tinerle temizle tamamdır ya da telefoncuya ******ür zaten başka bi işlem yapmayacaklar telefona garanti de aynısını yapacak telefoncu da farkeden bişi yok ha garanti karşılamaz 40 50 lira arası fatura çıkarırlar diye tahmin ediyorum artı bi de garantiye git gel olayı var o zaman diliminde devreler ne hale gelir onu da hesaba kat derim benim de başıma aynı olay geldi garanti falan hikaye dedim hemen söküp güzelce temizledim cihazda da herhangi bi problem yok kolay gelsin.

Walla arkadaşlar benimkisi tuvalete düştü hatta delikteyken bile ışığı yanıyordu :D,çıkardıktan sonra sallıyarak ıcındekı suları cıkarmaya calıstım daha sonra sac kurutma makınesını tuttum şuan calısmaya dewam edıyor,marka samsung e250,garantı kapsamına gırmez,yaptırmak ıcın ucret odemek gerekıyor.

kesinlikle fön makinesi işe yarıyor.su dolu kovaya düşen telefonum tahminen 10 sn ye suda kaldı hemen çıkardım pili falan.hatta ondan sonra takıp takıp denedim olmadı.sonra sabah aldım fön makinesi kuruttum ve telim açıldı.yani hemen açılmıyo diye korkma.açılıncaya kadar kurut:)

Tamirci olayı çok mantıklı ama iyi anlayan birini bulmak mesele.

Ankara veye Konya'da yaşıyorsan işini tertemiz yapan adamlar var, verebilirim adreslerini :) Gerçi o kadar şehrin arasından zor bir ihtimal ama bakarsın tutar :)

Eğer hala bataryasını çıkartmadıysan elleme ancak bataryayı çıkarttıysan kalorifer üzerinde uzun süre beklet çalışması lazım çünkü 12V akımla hiç bir entegre yanmaz yanlız su ile birleştiğinden fiziksel bir zarar verebilirsin.

• Administrator
Eğer hala bataryasını çıkartmadıysan elleme ancak bataryayı çıkarttıysan kalorifer üzerinde uzun süre beklet çalışması lazım çünkü 12V akımla hiç bir entegre yanmaz yanlız su ile birleştiğinden fiziksel bir zarar verebilirsin.

12 volt ile ne entegreler yakmışlığım var hey gidi hey.

Selülozik tinerle Diş fırçasıyla Temizle ******ürdügün Tamircide Aynı sistemi yapıcak boş yere para verme..Sentetik Degil:)) sentetik telefonu iptal eder Selülozik unutma kolay gelsin

Bugün özel servise ******ürdüm telefonu. İlaçla falan sildiler, 2 saat uğraştılar ama sonuç hüsran :(

Yapacak birşey yok, elimizden geleni yaptık dediler,

Telefonu çöpe atmaktan başka çaremiz yok anlaşılan.

hataların

1.telefonu suya düşstükten sora hemen pilini çıkarıp çalıştırmıycan tam kurduğundan emin olana kadar.

2.havlula slip hemen fönlüycen suyun en uç notalara girmesini engelliyor.çok bekledin panik yaptın..

3.prinç denen şeyler hafif nemli olaylar içindir..tuzun nemlenmemesi için tuzn içine atılır.

garanti kapsamına girer suya düştü deme asla saftirikler gibi tam kurut kendi kendine oldu bağır çağır iyi bir rol kes 3 laptop 2 cep telefonunu sıfırlatırdım rol kesmeyle oscar alırdım valla :)

hataların

1.telefonu suya düşstükten sora hemen pilini çıkarıp çalıştırmıycan tam kurduğundan emin olana kadar.

2.havlula slip hemen fönlüycen suyun en uç notalara girmesini engelliyor.çok bekledin panik yaptın..

3.prinç denen şeyler hafif nemli olaylar içindir..tuzun nemlenmemesi için tuzn içine atılır.

garanti kapsamına girer suya düştü deme asla saftirikler gibi tam kurut kendi kendine oldu bağır çağır iyi bir rol kes 3 laptop 2 cep telefonunu sıfırlatırdım rol kesmeyle oscar alırdım valla :)

Evet, suya düşen telefon için suya düştü demiceksin yaptıracaksın. :)

Biz de garantili arabayla kaldırıma girmiştik :D Bilyeleri ses geliyo durduk yere diyerek servise değiştirtmiştik :D

hataların

Ama özel servis telefonun içini açtı. Bu şekilde garantisi ölmedi mi?

Ama özel servis telefonun içini açtı. Bu şekilde garantisi ölmedi mi?

içinde ki yapışkan bir garanti olduğunu gosteren bir kağdı yoksa yerler ama garantili malı başta bi saflık yapmışsın özel biyere ******ürmeyle aldığın yere gidecektin yaaa offfff yeni aldık cebi bu ne yaa hiç memnun değilim ne iş soylenip vericektin..şansını dene ...uyanık olucaksınız :D

bu anlatılanların üstüne benimde başımdan geçen olayı anlatayım bir gün böyle dalgınım makineye giyisi atacağım acelemde vardı ne bulduysam makineye attım makineyi çalıştırdım bir müddet sonra telefonlardan birinin olmadığını fark ettim aradım kapalı diyor bir anda kafama dank etti benim telefon makinede yıkanıyor hemde telefon açıktı. neyse gittim makineyi durdurdum içinden telefonu çıkardım umudu kesmiştim nasılsa gitti dedim açma tuşuna bastım telefon açılmadı fön tuttum onu bunu yaptım sonra bataryayı kapağı çıkardım bi köşeye attım ertesi gün taktım ışıkları yanıyor ama ekran görünmüyor. iki gün öyle kullandıktan sonra ekran da düzeldi. bazen nasip meselesi gibi oluyor hayatta inanmazdım o telefonun çalışacağına ama çalıştı ;:D

• 4 ay sonra...

Bu konuyu görünce aklıma bir hikaye geldi.

Anlatayım.

Turist ülkemize gelmiş kiraladığı arabayla seyehat ediyormuş.

Araba arıza etmiş aramış çekiciyi.******ürmüşler aracı sanayi sitesine.

Turist de arabanın başında bekliyormuş tamir edilmesini.

Sanayide Çalışan Türk çekici almış eline 2 tak tak vurmus.basmıs kontağa "Sıfır gibi".Bunu gören turist hayretler içinde kalmış.

Ülkesine gidince ilk işi bunu çevresine anlatmak olmuş.

Demiş ki.

"Benim araç arızalandı Türkiye'de.

******ürdüm Sanayi Sitesine.

Türklerde öyle bir icat varki 2 tak tak vurdu araca Anında çalıştı"

demiş :D"

Bizlerin aklı çok hızlı çalışıyor.

Ne pirinci yaw ? :D

Hadi tuzlu suya düşünce hemen normal suya sokulması gerekli.

onu anlıyorum.Ancak telefon suya düştü.işte pirince koyalım suyunu nemini çeksin bekleyim falan bunlar kulakdan duyma olaylar.

5-10 lira vericeniz diye gitti güzelim telefon :)

bu tür durumlarda tatlı suya düşen telefonların bataryasını ve mümkünse kapaklarını çıkartın.

Hemen ardından en yakın telefoncuya ******ürün.Telefonu temizlesinler çalışır hale getirsinler.

Bu tür kulakdan duyma olayları yapmanız olumlu sonuçda verebildiği gibi olumsuz sonuçda verir.

3 kuruş için telefonunuzdan olmayın arkadaşlar.

Bilgisayar sektörüde öyle.

Almış eline adam tornavidayı kasayı temizlicek sökmüş heryerini.

Takmaya çalışırken geri heryerini kırmış.ne işlemci dişi kalmış ne ekran kartının bacakları kalmış vs.

Aman beyler.teknoloji zor.Hele micro ise dahada zor.

• 4 hafta sonra ...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...