Jump to content

Ağdaki Bilgisayarları Kontrol Etme Programı

DeatheR.

Recommended Posts

Merhaba arkadaslar ben oturduğumuz binaya access point ler ile kablosuz bir internet sistemi kurdum.Kendi evime 8mbit internet bağladım ve cihazların repeater özellikleri ile kablosuz sinyali dairelere taşıdım.Başlarda pek bir sorun yoktu ama sonradan millet 8mbit'in hızına kapılıp download yapmaya başladı ve bu durum iyice çığrından çıktı çünkü herkes internete yüklenince ben ve çoğu kişi internete giremez oldu.Kaç kere konuşmamıza rağmen sabah aksam downloadlar devam etti ve aramız o kişiler ile kötü oldu ,yani kötü derken kavgalı değil ama selamı sabahı kestik yani :D (buraya kadar anlattıklarım sizi pek ilgilendirmiyor ama durumu genel olarak anlatmak her zaman iyidir)şimdi ben bu internete giren arkadasları ağ üzerinden kontrol etmek istiyorum.Bunun için bir kaç gün araştırdım bir çok program gördüm tavsiyeler aldım ancak birde size danışayım dedim aslında size danışmamdaki asıl sebeb istediğim programın katılımsız olmasını istediğim için, burada katılımsız programlar konusunda usta arkadasların oldugunu biliyorum ve görüyorum.Özetlersek istediğim program ağdaki kullanıcıları kontrol edebilecegim ne kadar download ne kadar upload yaptıklarını görebilecegim istediğim zaman engelliyebilecegim istediğim zaman engeli kaldırabilecegim genel olarak önemli olanlar bunlar ha ek özelliklerde olabilir ekran görüntüsü almak gibi bilgisayara baglanmak gibi ama benim için önemli olan kimin ne kadar download ve upload yaptıgını görmek ve engellemek.Genellikle bu tür programlar server client olayı ile calısıyor.Client olayı sorun degil karsı bilgisayarlara kurabilirim ancak katılımsız olmasını istiyorum.Şimdiden teşekkürler.

Bahsettiğin işi program olarak bilgim yok ancak Agina modemden sonra bir Router cihazi baglarsan gerekli ayarlarla her kullaniciya belli bir kota ve band genişligi ayarlayabilirsin. Ancak Router sistemi baya maliyetli bir sistemdir peşinen belirteyim.

Bahsettiğin işi program olarak bilgim yok ancak Agina modemden sonra bir Router cihazi baglarsan gerekli ayarlarla her kullaniciya belli bir kota ve band genişligi ayarlayabilirsin. Ancak Router sistemi baya maliyetli bir sistemdir peşinen belirteyim.

Cevap için teşekkürler router olayını düşündüm yanlız öyle pek meşakkatli şeylere gerek yok istediğim tarzda programlar vardır kesin ancak deneyen kullanan bilen arkadaslardan şu programı kullan ben denedim ayarları şöyle şöyle, şu özellikleri var diye cevaplar bekliyorum.

KARDES CİSCO NETWORK MAGİC KULLANACAKSIN.HEM MASAÜSTÜ RESİM CEKECEKSİN HEMDE KARSI BİLGİSAYARIN İSTEDİĞİN ZAMAN İNTERNETİNİ KESİP ACACAKSIN.BEN KULLANIYORUM OKULDA DİGER BİLGİSAYARLARA.MUTHİS PROGRAM.YALNIZ KATILIMSIZ BULABİLİRMİSİN BİLMİYORUM.BÜTÜN BİLGİSAYARLARA KURMAN GEREKİYOR VE HEPSİNE SİFRE VERİP O SİFREDEN İŞLEMLERİ YAPIYORSUN.

icon13.gifDİKKAT: İletilerinizi Gönderirken Klavyenizin 3090qz6.jpg Tuşunun Kapalı Olmasına Özen Gösteriniz.

işleyeceğiniz suç'a ortak arıyorsunuz.

Bilgisayara bağlanma,Ekran görüntüsü alma,Engelleme,Durdurma ...

Bu bir Tercih meselesi.Memnun değilseniz kendi internetinizi çekersiniz yada anlaşabileceğiniz Bencil olmayan kişilerle ortak olursunuz.

KARDES CİSCO NETWORK MAGİC KULLANACAKSIN.HEM MASAÜSTÜ RESİM CEKECEKSİN HEMDE KARSI BİLGİSAYARIN İSTEDİĞİN ZAMAN İNTERNETİNİ KESİP ACACAKSIN.BEN KULLANIYORUM OKULDA DİGER BİLGİSAYARLARA.MUTHİS PROGRAM.YALNIZ KATILIMSIZ BULABİLİRMİSİN BİLMİYORUM.BÜTÜN BİLGİSAYARLARA KURMAN GEREKİYOR VE HEPSİNE SİFRE VERİP O SİFREDEN İŞLEMLERİ YAPIYORSUN.

Cevap için teşekkürler şu an o programı deniyordum bazı isteklerimi fazlasıyla yerine getiriyor ancak kimin interneti ne kadar kullandıgını goremıyorum.Yani download ve upload larını göremiyorum.Ve ayrıca bu programın katılımsızınıda hiç görmedim zaten yapılması zor, program kurulsa bile bilgisayara sifre nasıl verilcek o var bide

işleyeceğiniz suç'a ortak arıyorsunuz.

Bilgisayara bağlanma,Ekran görüntüsü alma,Engelleme,Durdurma ...

Bu bir Tercih meselesi.Memnun değilseniz kendi internetinizi çekersiniz yada anlaşabileceğiniz Bencil olmayan kişilerle ortak olursunuz.

1.si ben binaya kurdugum sistemi yazmadan direk isteğimi belirtebilirdim.Ve seninde vereceğin cevap büyük ihtimal program ile ilgili olurdu.

2.si zaten bu sistemi herkes kendine internet bağlattırıp boş yere alınan sabit ücretleri ve fazlasıyla yüksek olan internet ücretlerini ödememek için kurduk.

3.sü senin yorumuna göre bakarsak ağ kontrol programlarını kullanan herkes o zaman suçlu konumuna düşüyor.Benim zaten öyle bi amacım olsa tnctr 'de konu açmaz seninlede muhattab olmazdım.Zaten hepsi tanıdıgım işini yaptığım insanlar istersem bir trojan yapıp bilgisayarlarındaki anti virüs programlarını devre dışı bırakır amacımı yerine getiririm ve kimsede bişey demez.

4.sü katılımsız olmasını istememin sebebi (büyük ihtimal bu yüzden bu şekilde yorum yaptın) ağdaki kullanıcılar yaşını başını almıs bilgisayardan pek anlamayan insanlar o yüzden onları ugrastırmadan yapmak istediğim için katılımsız olmasını istiyorum.Ayrıcı bu konuyu buraya çektiğin için senide kınıyorum

arkadaşım net limiter diye bi program var ... Bi zamanlar ben onu kullanıyordum... ağdaki diğer bilgisayarlara gelen giden byte miktarını ayarlayabiliyorsun... istersen tamamen nete girmesine bile engel olabiliyorsun... bu program işini görecektir... bu programla başkasının bilgisayarına giremezsin ekran görüntüsü alamazsın ama bana yeter dediğin kısmı halleder yani download ve upload için kb ayarını yabaliyorsun...

deather arkadaşım bu iş gerçekten suça girer kişilerin özel pc lerine girmek deki sebebin ne olursa olsun yok iyi niyetli yok internet benimdi bunların önemi yok suç suçtur tüm ağ takim programı kullananlar suçulumu demişsin ya iş yerlerindeki ağ lar çok farklıdır şirket yada kamu malıdır özel pc değildir onlara sistem yöneticilerinin müdahele hakkı vardır apartmandaki insanların bilgisayar karşısında hertürlü mahremlerine şait olabilirsin bir başkasının sana bunu yapmasını istermiydin msn de kız arkadaşınla konuştuğunu özel konulara girdiğimi düşün biride ağdan seni izlesin nasıl olur

ikincisi telekomdan aldığın internet hizmetini de bu şekilde kullandırmak da suç benden söylemesi

deather arkadaşım bu iş gerçekten suça girer kişilerin özel pc lerine girmek deki sebebin ne olursa olsun yok iyi niyetli yok internet benimdi bunların önemi yok suç suçtur tüm ağ takim programı kullananlar suçulumu demişsin ya iş yerlerindeki ağ lar çok farklıdır şirket yada kamu malıdır özel pc değildir onlara sistem yöneticilerinin müdahele hakkı vardır apartmandaki insanların bilgisayar karşısında hertürlü mahremlerine şait olabilirsin bir başkasının sana bunu yapmasını istermiydin msn de kız arkadaşınla konuştuğunu özel konulara girdiğimi düşün biride ağdan seni izlesin nasıl olur

ikincisi telekomdan aldığın internet hizmetini de bu şekilde kullandırmak da suç benden söylemesi

Nihayet anlayan biri çıktı.Teşekkür ederim ATOM

YANCI'nın Biri de sen boş ver Onu diyor.Amacım konuyu dağıtmak değildi sadece önemli bir konuya işaret ettim o kadar.

Ağ Yöneticisi ayrı bu tür proğramları kullanan kişiler ayrıdır.Kullanan herkes suç işliyor demedim...

Zaten ağ yöneticisi olmadan böyle engelleme ekran izleme vesaire elbet fark eden birisi olur

Ve birisi fark ettiğinde de kıyamet kopar

Bende Onu demek istedim ama yanlış anlaşıldı :)

Ekran görüntüsü almaktan bahsediyor Arkadaş.

Diyelim ki Adam Özel birşey yapıyor yada ailesi veya arkadaşları ile görüşüyor o zaman ne olacak ?

Dediğiniz gibi Kıyamet kopar heralde :)

radmin remove control programı sanırım daha iyi olmaz mı ? ben evvelce zaman önce kullanıyordum böyle ağ bağlantısında gayette iyi çalışıyordu öğrencilerime veriyordum neti belli bir saatte kesiyor girmesini engellemem istenen siteleri felan engelliyor gayet güzel kontrolü vardı bu da bir seçenek istersen birde bunu dene ben memnundum ...

Hocam eğer bütün clientlar sizin bilg. üzerinden çıkmayı başarabiliyorlarsa bilg.nıza CCPROXY' die bi program bunu kurarak kendi bilg.nızı proxy gibi gösterebilip kullanıcıların yaptığı her işlemi kısıtlamaları ve sınırlamaları yapabilirsiniz.

Arkadaşlar heralde yanlış anlıyosunuz ben burda gizli kapaklı bir iş çevirmiyorum yaptıgım işlemi yaptıgım kişiye zaten söylüyeceğim bilgisayarlarınada bağlanmak istemiyorum bana sadece internet download upload oranlarını gosteren kullanan kisilerin internetlerini engelleyebilecegim bi program arıyorum ben orda ekran goruntusude alayım demedim dikkat ederseniz dedim ek özellik olarak onlarda olabilir dedim neden böyle dedim mesela bi arkadas program onerecek ama casus programı tipinde bir program ama belkide benim işimi çözecek tek program o yüzden ek özellik olarak onlarda olabilir dedim tekrar tekrar söylüyorum öyle bir amacım olsa tnctr de konu açmazdım neden açmazdım, bu şekilde yorumlar yazılacağı için açmazdım ve daha bir çok şey yani bu konu öyle bir yere geldiki pes diyorum bi an kendimden korktum, şimdi diyceksinizki senin işini gören program bir tek casus programlarında var ve sen bunu onların bilgisayarlarına kurup adamlara ne diyeceksin bu programın özellikleri şunlar şunlar işte bilgisayarınıza bağlanabilir ekran görüntüsü alabilirim mi diyeceksin diye diyebilirsiniz.Tabiki demiyeceğim amacım o olmadığı için tabiki söylemeyeceğim.Amacım o olsa yapacağımı zaten biliyorum.

Al sana butun sorunlarına çözüm ve daha fazlası hemide beleş :)

http://www.tnctr.com/index.php?showtopic=128990&st=0&p=732789entry732789[/CODE]

Teşekkürler indirdim deniyorum

Arkadaşım bu program ile download ve upload oranlarını görebiliyormuyum ve internet hızlarını sınırlayabiliyormuyum ?

Programın kurulumu bayağı zor ve uğrastırıcı buna değermi acaba diye soruyorum

Teşekkürler indirdim deniyorum

Arkadaşım bu program ile download ve upload oranlarını görebiliyormuyum ve internet hızlarını sınırlayabiliyormuyum ?

Programın kurulumu bayağı zor ve uğrastırıcı buna değermi acaba diye soruyorum

O programla kim ne kadar uplod download yapmış grafiksel olarak bile gorebilirsin. Hatta kota koyabilirsin, öğlen aksam sabah ki hızlarını ayarlayabilirsin, programları engelleyebilirsin, firewall kullanabilirsin, 2 adsl hattı bagyabilirsin, antivirus ve spam ları engelleyebilirsin vs.. vs.. tabi yapabilirsen :) yani piyasadaki 1000$ lık utm firewallara eş deger herseyi yapabilirsin

O programla kim ne kadar uplod download yapmış grafiksel olarak bile gorebilirsin. Hatta kota koyabilirsin, öğlen aksam sabah ki hızlarını ayarlayabilirsin, programları engelleyebilirsin, firewall kullanabilirsin, 2 adsl hattı bagyabilirsin, antivirus ve spam ları engelleyebilirsin vs.. vs.. tabi yapabilirsen :) yani piyasadaki 1000$ lık utm firewallara eş deger herseyi yapabilirsin

Programın kurulum videlarını izledim, forumuna üye olup biraz araştırdım.Sanırım kurulacak bilgisayar ana bilgisayar olmak zorunda çünkü 2.bir ethernet kartı takmamız gerekiyormuş, ve anladığım kadarıyla o taktığımız 2.ethernet kartından, kullanıcılara çıkış vermemiz gerekiyormuş.Gerçekten böylemi yoksa dahamı farklı, eğer böyle ise pek işime yaramıyor. Çünkü modem bende değil başka bir dairede ve sistem kablosuz.Beni bir aydınlatırsan sevinirim.

Programın kurulum videlarını izledim, forumuna üye olup biraz araştırdım.Sanırım kurulacak bilgisayar ana bilgisayar olmak zorunda çünkü 2.bir ethernet kartı takmamız gerekiyormuş, ve anladığım kadarıyla o taktığımız 2.ethernet kartından, kullanıcılara çıkış vermemiz gerekiyormuş.Gerçekten böylemi yoksa dahamı farklı, eğer böyle ise pek işime yaramıyor. Çünkü modem bende değil başka bir dairede ve sistem kablosuz.Beni bir aydınlatırsan sevinirim.

Sistem kablosuzsa unut gitsim + modem yanında değilse unut gitsin anlaşılan orda yetkili kişi değilsin unut gitsin :)

Sistem kablosuzsa unut gitsim + modem yanında değilse unut gitsin anlaşılan orda yetkili kişi değilsin unut gitsin :)

Yetkili benimde access pointlerin konumuna göre modemi konumlandırdığımız için başka dairede kaldı modem neyse zaten unuttum gitti :)

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...