Jump to content

Bilgisayarım Masaüstü Bazı Sorunlarım War

djlazo31

Recommended Posts

Benim bilgisayarım yaklaşık olarak 5 yıllık bir bilgisayar bilgisayarımın performansından hiç memnun değilim 2 3 ay önce anakartım yandı ve aynı özelliklerde foxconn marka bi anakart takıldı bilgisayarımın yavaşlığının kaynağının işlemcinin dandikliğine bağlıyorum ddr1 bilgisayar için intelin bana uygun bi işlemcisi varmıdır.Yani bu bilgisayarla uğraşmama değermi yoksa donanımı böyle gittiği kadar idare edeyim mi? Teknik özellikleri :

-intel celeron 2.53 ghz işlemci

-ddr 400 mhz 1536 mb ram

-nvidia geForce 256 mb 128bit fx5500 ekran kartı

-80 gb hard diskim war

Benim bu bilgisayardan maksimum verimi alabilmem ne tarz (sp kaç , xp mi , ) hangi parçayı deiştirmem gerekiyor ? Bu konuda teknik yardımınızı bekliyorum .Ayrı olaraktan bilgisayar açılırken (Floppy disk(s) failed ) hatası alıyorum anakartta ne gibi bi sorun war?

Bu sorunlarıma yardımlarınızı bekliyorum . İYİ GÜNLER

(Floppy disk(s) failed ) hatası için Bios'a girip Floppy Disk'i NONE Yapmanız lazım. google de ayrıntılı bilgileri bulabilirsiniz Resimli olarak.

Hata: Floppy disk(s) fail

Çözüm: Flopppy disket sürücüsünün algılanamadığını gösterir. Bağlantısı kontrol edilmelidir. Disket sürücümüz yoksa setup da Floppy (Disket) bölümünün NONE (veya Auto) olması gerekir.

post-hata.JPG

Çözümü : PC açılışta DEL tuşuna tasarak BIOS ekranına girin, kaşınıza gelen menüde

Standart CMOS Features bölümünden

Drive A [1.44M, 3.5 in.]

Yazan kısmı

Drive A [None]

phoenix_bios.jpg

En iyi performansı alabilmek için de TNCXP yüklemeniz yeterli olur.

Buradan indirebilirsiniz.

Değerli yorumlarınız için teşekkür ederim daha önce tnc xp yükledim çok memnun kalmadm ama tnctr nin modifiye işletim sistemlerinden bazılarını indirip kullandım ve hala kullanıyorum.Acaba benim bilgisayarım için sp2 daha iyi midir sp3 sistemler kurmaya başladiğmdan beri bilgisayarımdan soğudum.Bu siteyi çok seviyorum 3 yıldır da takip ediyorum . TEŞEKKÜRLER...

Merhaba

Sizin bu donanım için

-intel celeron 2.53 ghz işlemci

-ddr 400 mhz 1536 mb ram

-nvidia geForce 256 mb 128bit fx5500 ekran kartı

-80 gb hard diskim war

En uygun işletim sistemi XP'nin modifiye edilmemiş olanıdır. Mesela hiç dokunulmamış MSDN sürümlerinden biri.

Modifiye edilmiş bir sistemden, her bilgisayarda yüzde % performans beklenemez! Çünkü içinden çok şeyi kaldırıyor veya ekliyorlar.

Eğer Orijinal bir MSDN sürümü bulur ve içinde SP3 ekli değilse, aşağıdaki linke giderek Microsoft'un BT uzmanları için dağıttığı SP3 ISO dosyasını indirerek bir CD'ye yazdır ve CD'yi yeniden takarak SP3 kurulumunu başlat kardeşim.

Windows XP Service Pack 3 - ISO-9660 CD Yansıma Dosyası 366 MB

Please register to see this content.

Bilgisayar bu şekilde kararlı ve gücü kadar performanslı çalışacağından emin olabilir, eğer oyun falan fazla oynamıyorsanız, bunu uzun bir süre daha kullanabilirsiniz.

Bildiğim ve gördüğüm kadaryla hala 386, 486 ve PENTIUM kullanan işyerleri var ve Win95, 98x + zorda olsa XP kullanıyorlar. Buradaki üyeler bilmem bu bilgisayarları tanırlar mı?

Eğer güç ve performans istiyorsan yeni nesil bir bilgisayar hakkında düşünmelisin kardeş.

Başarılar.

Teşekkürler. Yorumlarınız için. Son bi soru sorcam window blinds kullanmam oyunlarda ve windowsta gezerken alcağım performansı çok etkiler

sakın derım, blınd yuklersen monıtoru ızlemkten baska bırsey yapmazsın, cok kasar pcyı

sakın derım, blınd yuklersen monıtoru ızlemkten baska bırsey yapmazsın, cok kasar pcyı

hepinize çok teşekkürler değerli yorumlarınız için bilgisayarın taş devrinden kalma olduğunun farkındayım :D yenisini toplayacam inş. :D

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...