Jump to content

Nedir Bu Bizim Askerlerin Başına Gelenler Böyle

fatih7998

Recommended Posts

zumvd1.jpg

Her güne bir asker

2 asker hafif şekilde yaralandı

Hakkari'nin Çukurca ilçesindeki askeri bölgeye yıldırım düşmesi sonucu iki asker hafif şekilde yaralandı.

Yıldırım düşmesi sonucu terör örgütüne yönelik yürütülen operasyonlar kapsamında Kayseri Tugay Komutanlığı’ndan Çukurca'ya görevli gelen 2 asker, hafif şekilde yaralandı.

Yaralıların helikopterle Hakkari Asker Hastanesi’ne kaldırılarak, tedavi altına alındığı bildirildi.21edjxd.jpg

Yangelip yatıyolar diye kızıyo başımızdaki,ama gencecik aslanlar kıbleye karşı yan yatıyolar artık

mekanları cennet Allah rahmet eylesin şehitlerimize..

Hangi manken daha güzel diye konu açılsaydı herkesin yazacak bişeyleri olurdu,o..ruktan teyyare konulara sayfalarca yazıcak şey buluyo herkes (yanlış anlaşılmasın diğer konu açan arkadaşlara saygısızlık etmek istemem,söz meclisten dışarı) bu konuda kimsenin söylicek sözü yok,şehitlerimize kim sahip çıkıcak peki,bukadarmı vurdumduymaz oldu bu memleketin insanları,bi arkadaşımızın doğum günü oluyo herkes negüzel kutluyo,böyle bir konu açılınca enazından neden rahmet okumuyo kimse,çokmu zor şehitlerimize Allah rahmet eylesin demek.çok yazık çok..

Hangi manken daha güzel diye konu açılsaydı herkesin yazacak bişeyleri olurdu,o..ruktan teyyare konulara sayfalarca yazıcak şey buluyo herkes (yanlış anlaşılmasın diğer konu açan arkadaşlara saygısızlık etmek istemem,söz meclisten dışarı) bu konuda kimsenin söylicek sözü yok,şehitlerimize kim sahip çıkıcak peki,bukadarmı vurdumduymaz oldu bu memleketin insanları,bi arkadaşımızın doğum günü oluyo herkes negüzel kutluyo,böyle bir konu açılınca enazından neden rahmet okumuyo kimse,çokmu zor şehitlerimize Allah rahmet eylesin demek.çok yazık çok..

arkadaşım söylemek istediklerimiz yazılmayacak kadar kötü ve acı

morning doğru söyledi oku gör...

bu arada yazdım ama iletim silinmiş işte söylemek istediklerimizi yazdığım için silinmiş

arkadaşım söylemek istediklerimiz yazılmayacak kadar kötü ve acı

morning doğru söyledi oku gör...

bu arada yazdım ama iletim silinmiş işte söylemek istediklerimizi yazdığım için silinmiş

Haklısın arkadaşım söylemek istediklerimiz yazılıcak gibi değil ama hiç olmazsa konuya ilgi gösterip bi Allah rahmet eylesin desek şehitlerimize sahip çıktığımızı göstersek kimse silmez heralde..

b-307964-mehmetçik.jpg

bile bile böyle gidiyorlar

tertemiz alınla böyle geliyorlar

sehit-8.jpg

VURULUP TERTEMİZ ALNINDAN UZANMIŞ YATIYOR

BİR HİLAL UĞRUNA YA RAB! NE GÜNEŞLER BATIYOR

EY BU TOPRAKLAR İÇİN TOPRAĞA DÜŞMÜŞ ASKER!

GÖKTEN ECDAD İNEREK ÖPSE O PAK ALNI DEĞER.

MEHMET AKİF ERSOY

Dünyada hangi ülke vardır ki kutsal saydıklarını veya önemsediklerini bu kadar yozlaştırsın yıpratsın anlama kaymasına uğratsın....

Dinimiz deriz siyasetin eline düşer onu oyuncak ederler.Bunu görenler fırsat bilir dini insanların hayatından kaldırmaya çalışırlar.Bir bakmışsınız ki namazını kılan, vatanı için elinden geleni de yapsa öcü olur.Potansiyel anayasal düzeni değiştirmeye meyilli biri olarak görünür.Gösterilmeye çalışılır.Tam tersinde de mini etekli bilmem ne gözüyle bakılır duruma gelir.

Asker deriz kınalı kuzu deriz.Şehit cenazelerinin gelmesini PKK dan daha çok isteyenlerle karşılaşırız.Amacı ülkede kaos yaratmak.Sahte gözyaşlarıyla amaçlarını daima gizlerler.Ve işin iç yüzünü bilmeyenleri peşinden sürüklerler.

Atatürk deriz vatan ona minettardır deriz.Ama onu öyle bir şekilde kendi çıkarlarımız için kullanırrız ki kimi onu ilah gibi görür gibi de onu şeytan gibi.Oysa ikisi de değildir.

Kısacası ben bu oyunlara gelmem artık.Asker mi yeri geldi mi şehit olacak.Bu ben de olabilirim.Fakirin fukaranın çocuğu şehit oluyor da zengininki niye olmuyor edebiyatıyla konuyu saptırmam.

O şehidimin cenazesini vatan toprağına, geride bıraktıklarına biz sahip çıkacağız.

Biz bunları hakediyor muyuz.Az bile bize.Çünkü biz öyleyiz.Öyle yönetimek istiyoruz.Bunu siyaset olarak algılamayın.Nesnel yaklaşımla olaya yaklaştım.Bir milet kendini değiştirmedikçe Allah o milleti değiştirmez.

Saygılarımla

güzel yazmışımda yağmuradam bu ülkede askerlik zorunlu olmasa bu ülkenin gençliğinin bitmeyen savaşa kaçta kaçı gider acaba? açık öğretime sadece askerlikten yırtmak isteyen binlerce gencimiz var ben gerçekçi yaklaşırım olaylara destansı değil benim görüşüm bu...

güzel yazmışımda yağmuradam bu ülkede askerlik zorunlu olmasa bu ülkenin gençliğinin bitmeyen savaşa kaçta kaçı gider acaba? açık öğretime sadece askerlikten yırtmak isteyen binlerce gencimiz var ben gerçekçi yaklaşırım olaylara destansı değil benim görüşüm bu...

istanbul82 arkadaşım beni şimdi alsalar gönüllü olarak giderim askere pkk la savaşmaya elbet bu bayrak bu vatan ve allah için

savaşacak çok gençimiz vardır nasılsa ölüm allahın emri ya yatakta ya urganda yada allah yolunda ölüm gelip bizi bulacak

bunların içinde en şereflisi ve mertebe olarak en yükseki şehitlik mertebesidir çok bu bilinçde gençlerimiz vatan evlatlarımız vardır

istanbul82 arkadaşım beni şimdi alsalar gönüllü olarak giderim askere pkk la savaşmaya elbet bu bayrak bu vatan ve allah için

savaşacak çok gençimiz vardır nasılsa ölüm allahın emri ya yatakta ya urganda yada allah yolunda ölüm gelip bizi bulacak

bunların içinde en şereflisi ve mertebe olarak en yükseki şehitlik mertebesidir çok bu bilinçde gençlerimiz vatan evlatlarımız vardır

valla ben çevremden yüzlerce insan gördüm bi tanesinin isteyerek güle oynayarak askere gittiğini kendim dahil görmedim hatta koskoca tugayda bile görmedim herkez bitsede gitsek modundaydı ben normal yabancı devlet- türk savaşından bahsetmiyorum ona elbette canımız feda yalnış anlaşılmasın demogoji yapmayalım gerçekler ortada okadar genç nüfus varken şu anda tsk asker sıkıntısı çekmezdi tecillerin fır fır peşinden koşuyolar şu an yani şu an bile gerçekler açık..

valla ben çevremden yüzlerce insan gördüm bi tanesinin isteyerek güle oynayarak askere gittiğini kendim dahil görmedim ben normal yabancı devlet- türk savaşından bahsetmiyorum ona elbette canımız feda yalnış anlaşılmasın demogoji yapmayalım gerçekler ortada okadar genç nüfus varken şu anda tsk asker sıkıntısı çekmezdi tecillerin fır fır peşinden koşuyolar şu an yani şu an bile gerçekler açık..

Durum böyleyken sırf gündemi değiştirmek için sayın vede sevgili başbakanımız paralı askerlik çıkarmaya çalışıyodu.bunu bile siyaset malzemesi yaptı ya helal olsun,nediyim çok yaşa padişahım sen çok yaşa..

valla ben çevremden yüzlerce insan gördüm bi tanesinin isteyerek güle oynayarak askere gittiğini kendim dahil görmedim hatta koskoca tugayda bile görmedim herkez bitsede gitsek modundaydı ben normal yabancı devlet- türk savaşından bahsetmiyorum ona elbette canımız feda yalnış anlaşılmasın demogoji yapmayalım gerçekler ortada okadar genç nüfus varken şu anda tsk asker sıkıntısı çekmezdi tecillerin fır fır peşinden koşuyolar şu an yani şu an bile gerçekler açık..

dedigine katılıyorum öyle olanlarda var genellikle onlar gelir düzeyi yüksek olan kişilerin çocukları şöyle bir bakarsak tarihe

hep önde halkın fakir gariban takımı ön safta gitmiş halkın zengin diye tabir eddigimizde hep geride kalmış ne hikmetse

Sorun da bu işte.Başka şeylerle uğraşmaktan (O başka şeylere girmek istemiyorum işte) askerimizle ya da ülkenin çözülmesi gereken diğer sorunlarıyla uğraşmıyoruz (uğraşamıyoruz demedim uğraşmıyoruz dedim)

Bu sözüm tek bir kişiye,kuruma vs. değil.

Yoksa biz de biliyoruz şehitlere Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun demeyi.

Neyse...

Yangelip yatıyolar diye kızıyo başımızdaki,ama gencecik aslanlar kıbleye karşı yan yatıyolar artık

mekanları cennet Allah rahmet eylesin şehitlerimize..

Bu Cümle Sehit Düşen Askerlere Değil Göbeğini Büyüten Üst Subaylar içindir.. Oğlum Çay Getir Yemek Getir Çarşıya Gidelim Diyen Rütbelileredir.

Allau Teala Şüphesiz En Güzel Planlayıcıdır Tefekkür Etmekten Geri Durmayalım.

Hiçbirşeye karışmıyoruz çünkü öyle yetiştiriliyoruz bırakın birşeyler yapmayı konuşmaya bile korkuyoruz.Daha üniversiteye başlamadan tembihleniyoruz hiçbirşeye karışmamak için.Siyaset ve din yasaklı konular bu ülkede.Oysaki bu vatana sahip çıkacaklar bizler değilmiyiz?"Doğumundan önce olanları bilmeyenler çocuk kalmaya mahkumdurlar ." Yakın tarihten gündemden bi haberiz.Yozlaşıyoruz yabancılaşıyoruz.Son günlerde ne yazıkki bazı kişilerden duyuyorum benim evladım olsa askere göndermem diyenleri.Biz böyle bir millet değiliz.Dedelerimizin kanlarıyla kazanılan toprakları biz de kanımızla canımızla koruyacağız.Hiçbir millet yoktur bizdeki vatan millet duygusuna sahip olan ama bunu kaybetmeye başladığımızı görmek beni gerçekten çok üzüyor.Kanım da Canım da evladım da feda olsun Cennet Vatanıma..

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...