Jump to content

Bilgisayarım Açılırken çok Bekleme Yapıyor!

djlazo31

Recommended Posts

Bilgisayarım açılırken xp ye geçmeden önce '' Verifying DMI Poll Data '' yazısı yazarken yaklaşık 30 sn. bekleme yapıyor. Bu durum boşuna zaman kaybı acaba çözümü nedir?

Anakartın Foxconn DDR1 400 Mhz bi anakart donanımsal mı yazılımsal mı tam çözemedim. Bi ilgilenirseniz beni mutlu edersiniz.

Verifying DMI Pool Data Hata mesajı bios ayarlarında power-on self test (POST) ta yapılan hatalı değişiklik yapılması sonucu olur. Donanım çakışmasından yada Harddiskte bad sector olmasından olduğunu biliyorum.

Böle bir sorunda anakart pilini 15 dk kadar çıkar. Olmazsa yine yaz.

Ayrıca birde ingilizce kaynak :

Please register to see this content.

ilgilenebilecek hiç kimse yok mu ? yardımınıza muhtacım bilgisayarım çok sıkıntı yaratıyor format atmama rağmen farklı farklı cd lerle antivirus ve msn kuramıyorum çoğu programda hata alıyorum. nedenini çözemedim

ilgilenebilecek hiç kimse yok mu ? yardımınıza muhtacım bilgisayarım çok sıkıntı yaratıyor format atmama rağmen farklı farklı cd lerle antivirus ve msn kuramıyorum çoğu programda hata alıyorum. nedenini çözemedim

Sistemi kurduktan sonra ilk önce bütün güncellemeleri yükle ve ondan sonra programları kurmayı dene ...

Yada HDD yi komple ağır şekilde biçimlendir tabiki verilerini de depolamayı unutma...

Sistemi kurduktan sonra ilk önce bütün güncellemeleri yükle ve ondan sonra programları kurmayı dene ...

Yada HDD yi komple ağır şekilde biçimlendir tabiki verilerini de depolamayı unutma...

sen bu çözümmü ? benm kurduğum sistem zaten tamamen güncel ve biçimlendir derken de zaten format atarken c ve d disklerini biçimlendirdim sorun başka bir şeyde

ayrıca tarattım ve bad sector fln da oluşmamış harddiskte

bilgisayarın ozellikleri ne...

intel p4 2.80 işlemci

1.5 gb ram

256 mb geforce fx5500

80 gb samsung hdd ( 8mb )

Foxconn ddr 400 mhz anakart

sanırım anlatamıyorum bios ta veya donanımım da sorun var sp2 sp3 fark etmez. ben donanımımdan şüpheleniyorum ama anakartımı deiştiridiğimden 1 2 ay sonra başladı biostan olma ihtimali yüksek tnctr den çözüm bulamazsak artık bilgisayarcının yolları gözüktü :S hiç istemiyorum bilgisayarcılara para dökmeyi biri söylesin şunu çözümünü

bide modifiyeli sistemde kurdum . modifiyesiz sistemde kurdum sonuç aynı

Anakartını temizlemeni ve bios pilini çıkarıp takmanı öneririm aynısı başıma geldiği için

temizle derken parçaları çıkarıp tozunu mu alıyım . tozunu almamı kastediyosan daha yeni temizledim işlemci vs. bios pilin çıkardım onuda yaptım yine aynı bios ayarlarında bir sorun olmasından şüpheleniyorum çünkü kardeşim ben şehir dışındayken pc bozuldu demişti format atılmıo demişti ve bnm de eve geri dünmeme 3 haftaya yakın bir süre olduğundan bi pc ciye ******ürmüşler ondan beri böyle açılıyor pc

arkadaşım önce bilgisayarın güç kablolarını çıkart ve bios pilini sökerek biosu ilk haline getir.Daha sonra biosa girerek açılış ayarlarını direk hdd ye ver ilk menüden ve boot menüsünden floppy disc i kapat bilgisayar disket sürücüsünü görmesin hiç.Eger bu Sorunu gidermezse hdd nin kablosnun yerini değiştir ve sadece hdd baglı kalsın cd-rom falan çıkart.Yinemi olmadı bu defa post screen (Anakart açılış ekranı) ayarlarını bulup değiştirmeyi dene %80 bunlardan kaynaklanır.Eger yine olmazsa anakartının bios açılış yazılımlarında sorun vardır.Büyük bir sorun olmadıgından dolayı bu açılış bellek dosyaları zarar gördü die açılamayacak deildir sadece geç tepki veriyordur o kadar. Kolay Gelsin.

Anakartın tam marka ve modelini yazarsan sana daha iy bilgi verebiliriz.

foxconn ddr 400 mhz bi anakart var şuan evde deilim tam model veremiycem size

foxconn ddr 400 mhz bi anakart var şuan evde deilim tam model veremiycem size

Tamam senin sorunun zaten öle büyütülecek bşy değil eve gittiginde yapacagın tek şey biosa girip disket sürücüsünü faan komple kapatmak açılış boot ayarlarınıda komple hdd ye vermek eger olmazsa cd-rom un gücünü kesip bir dene %100 işine yarayacaktır.Akşam kaçta evde olacagını falan yazarsan siteye girip sana yardım edebilirim.özel msj atabilirsin. İyi günler

dostum ben bilgisayarcıyım formattan sonra sistemin yavaş ise bu tip problemler genelde disc ten olur %99 disc sorunludur ama senin dediğin hata anakartla ilgili bir update yapmayı dene büyük ihtimalle gidecektir sorunun tabi profesyonel değilsen anakart elinde kalır haberin olsun

dostum ben bilgisayarcıyım formattan sonra sistemin yavaş ise bu tip problemler genelde disc ten olur %99 disc sorunludur ama senin dediğin hata anakartla ilgili bir update yapmayı dene büyük ihtimalle gidecektir sorunun tabi profesyonel değilsen anakart elinde kalır haberin olsun

bios updateyi ayrıntılı şekilde biri anlatabilirse rahatlıkla yapabilirim. disk ten kastın dvd-rom mu yoksa harddisk mi ?

anladıklarıma göre sorun büyük ihtimalle hard diskimde onda değilse anakartımda. inşallah harddisk tedir sorun :D anakarttaysa yeni pc toplamak zorunda kalırım :D

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...