Jump to content

4 çekirdekli Işlemci Xp De çalışır Mı ?

furki.07
 Share

Recommended Posts

Once xp kurup everestten bakmak lazım

deneriz de everest in hangi bölümünden nasıl öğrenebiliriz anlatabilir misin ??

işlemciler sistemlere göre üretilimiyorki

tabiki çalışır

ben tam performans anlamında dedim örneğin bazı işlemciler 64 bitte 32 bite göre daha verimli oluyor bunun gibi .

xp yı 98 le karıstırmayın ayrıca kesın ıfadeler kullancaksanızda kanıt gosterın mılletın kafasını karıstırmayın

XP daha çift çekirdek göremiyor,nasıl dört çekirdeği görsün!kuracaksanız vista sp2 veya win7 kurun tavsiyem.

Bırde acıklayın soledınızı bızde cıft cekırdeklı pc mıze xp kurmayalım

Sen xp ye görgüsüz mü diyosun şimdi

Senin yanlışın var dostum çalışmaz olurmu hiç tabiki çalışır

hatta xp de işlemleri çekirdeklere elle atamanı sağlayan program bile var Chıp de vermişlerdi

XP daha çift çekirdek göremiyor,nasıl dört çekirdeği görsün!kuracaksanız vista sp2 veya win7 kurun tavsiyem.

XP nasıl çift çekirdek göremiyor yahu. Tamam eski ama o kadar da ezmeyin canım. Çift işlemci bile görüyor (Sadece Pro tabii)

4 GB RAM desen anlarım da.4 çekirdek görüyor.Hatta 8 threadlı Core i7'lerde bile 8 tane işlemci gösteriyor (olması gereken bu zaten)

Ama XP'nin multicore desteği çok iyi değil.Bu alanda Windows 7'yi tek geçerim.O kadar verimli kullanıyor ki HT destekli ama tek çekirdekli P4 3 Ghz, kıytırık E2160 (1.8 ghz - çift çekirdek) işlemciden çok daha dandik performans veriyor. (Tamam P4 de kötü de,bari tek çekirdeği de azcık geliştireydin be Microsoft.) İki makinede de aynı miktar RAM ve hemen hemen aynı ekran kartı var üstelik.

hatta xp de işlemleri çekirdeklere elle atamanı sağlayan program bile var Chıp de vermişlerdi

Ctrl + Alt + Del > İşlemler > istediğin işleme sağ tık > benzeşmeyi ayarla.Vista ve 7'de de var bu özellik.

Edited by morning

mornıng e katılıyorum o zman xp64 bıt kur yamaları pek basarılı degıl ama yanı boyle bılıp bılmeden nasıl karıstıyorsunu ortalıgı anlayamıyorum :D xp 4 gb ı gormuyor ama adamda 2 gb ram war her turlu kullanır 10 numarada calısır

4 çekirdek Q9300 işlemci ve 4 gb ram var.Xp yükledim gayet güzel çalışıyor memnunum.Perfect xp yükledim tavsiye ederim.

Memnun olmazsan at zaten o PC'yi çöpe :D

Bu arada yanlış anlaşılmasın 4 GB RAM'e XP kurulabilir ama tamamını kullanamazsınız.

mornıng e katılıyorum o zman xp64 bıt kur yamaları pek basarılı degıl ama yanı boyle bılıp bılmeden nasıl karıstıyorsunu ortalıgı anlayamıyorum :D xp 4 gb ı gormuyor ama adamda 2 gb ram war her turlu kullanır 10 numarada calısır

bende 64 bit kurmak istiyorum ama 64 bit türkçesini bulamadım ondan

Sen Windows7 kur o PC'ye boşver XP'yi filan.

Aynen P4 3ghz (sanal x2) var bende

Windows 7 yi deteklemez, takılır, donma olur, oyun bile açamazsın (yeni olanlardan) dediler bana, pc ciler falan...

Bende çok hızlı çalışıyor windows 7 p4 te

Hatta aero ve aero shake' i nasıl destekledi diyenlerde oldu :) Şeffaf olmaz dediler.

Her Parça Değişmemde işlemciyide değişelim diyorlardı bunları söyleyip

şimdi

3 GB Ram Yaptım 1 iken ağustosta

Canavar Gibi :)

Ekran kartınız destekledimi her oyunu açarsınız arkadaşlar (en az 512 MB VRAM olmalı yeniler için - Paylaşımlı öneririm Raminiz çoksa)

YAW BENİMKİ DUEL CORE İŞLEMCİ 256 MB HD EKRAN KARTI

1,5 MB 667 MHZ RAM ASUS ANAKART VAR SİZCE BENİM PC YE WİN 7 HOME PREMİUMU YOKSA BASICMI YOKSA ULTMATEYİMİ KURAYIM

SİZCE HANGİSİNİ KALDIRI ŞU AN ELİMDE HEPSİ MEVCUT AMA KARAR VEREMEDİM YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM