Jump to content

Taşınabilir Harddiski Nasıl Ntfs Ye Dönüştürürüm

bozart

Recommended Posts

TNCTR ailesi ben 1.5tb taşınabilir hdd war fat32/16 fabrika ayarında bende bir tane ps2 oyunu war yedekleyemiyorum sisteminiz fat32/16 oldugu için 4gb üstü yedekleme yapamazsınız diye uyarı veriyor .ben biçimlendirme yapmadan nasıl NTFS ye dönüştürürüm tabi bilenler için sesleniyorum NTFS ye dönüştürürsem yedekleme yapabilirmiyim

yardımlarınızı bekliyorum

Sende benim gibi ilk aldıgında fat32 miydi yoksa sonradan NTFS mi yaptın ?

bende mecburen biçimlendirecem gerçi 100gb sini doldurmuştum ne yapalım bi daha sıkıntıya katlanacagız :)

Sende benim gibi ilk aldıgında fat32 miydi yoksa sonradan NTFS mi yaptın ?

bende mecburen biçimlendirecem gerçi 100gb sini doldurmuştum ne yapalım bi daha sıkıntıya katlanacagız :)

hatırlamıyorum ama ntfs olara k biçimlendirdim içinde 250 gb bilgi bar ve bildiğim kadarıyla fat 32 1,5 TB görmez galiba emin değilim ama 250 gb a kadar fat 32 olması lazım

yanılmıyorsam hp storage format tool adında bi pro vardı o yapıyordu.

Hp yapıyor ama kökten format atarak Acronis ve Partition manager veri kaybetmeden yapıyor yanlış hatırlamıyorsam.Arkadaşın bilgileri var içinde yoksa ilk benim dediğimde Hp idi.

Hp yapıyor ama kökten format atarak Acronis ve Partition manager veri kaybetmeden yapıyor yanlış hatırlamıyorsam.Arkadaşın bilgileri var içinde yoksa ilk benim dediğimde Hp idi.

Bu tür işlemler için ek olarak programa ihtiyaç yoktur arkadaşlar Windows un Yönetim Panelinden ki Disk yönetiminden rahatlıkla yapılabilir bu işlem. verileri silmeden bu işlem olmaz ama yinede en basiti verileri yedekleyip bahsettiğim yöntemle yapmaktır benim görüşüm

Bu tür işlemler için ek olarak programa ihtiyaç yoktur arkadaşlar Windows un Yönetim Panelinden ki Disk yönetiminden rahatlıkla yapılabilir bu işlem. verileri silmeden bu işlem olmaz ama yinede en basiti verileri yedekleyip bahsettiğim yöntemle yapmaktır benim görüşüm

arkadaşın anladığım kadarıyla yedekleyecek başka sürücüsü yok o yüzden acronisi denemesini tavsiye ettim zaten silinmesini göze almış

http://support.microsoft.com/kb/307881[/CODE]

Burayı oku microsftun kendine ait bir makalesi ben bunu yaparak çevirdim ama sana bir tavsiye bunları güvenli modda açarak yap

convert D: /fs:ntfs

bu komutla ntfs donusumu yapılabiliyor bilgidim kadarıyla dosyalarada zarar vermiyor. bu komut dos penceresine yazılacak. d: yerine donusturmek istediginiz surucuyu yazacaksınız...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...