Jump to content

CD'den Çalışan XP

F_s_M

Recommended Posts

Tabularımı kendim yazdım diyosun?

kimsenin bilmediği ama kendine en çok lazım olan programlar vardırya benimde bana en çok lazım olan programlarımı bu paketin içine entegre ettim bi kaç yerine tnctr felan yazdım rapidledim sunmak istediğim foruma koydum bunda herhangi bi kötülük varmı allah aşkına sanki fbı dan bi şey alıpta buraya koymuş gibi karşılanıyorum bunu üyelere çok yapıyosunuz admin bence biraz daha anlayışlı olmanız gerekir benimde forum sitem var inanın burayı buldugumdan beri kendi siteme girmiyorum lütfen biraz anlayışlı olalım

• Replies 183
  • Created
  • Last Reply

arkadaşlar tnc livecd'yi indirdim ve burda anlatıldığı gibi kurdum. kesinlikle mükemmel bir çalışma olmuş. emeği geçen herkese teşekkürler. benim bu konuda önerebileceğim husus şu:

malum çift çekirdekli işlemcilerle birlikte anakartlar da değişti ve genel olarak da IDE controller olarak JMICRON kullanılıyor. bu denetleyicinin bizim için ne önemi var derseniz mesela acronis boot cd kullanarak yedeğinizi geri yüklemek isterseniz dvd sürücünüz ve hard diskleriniz gözükmediği için (JMICRON dan dolayı) system restore işlemini bu konumlardan yapamazsınız. neyse fazla uzatmayayım. acaba tnc livecd uygulamasına jmicron sürücüleri gömülebilir mi? eğer bu mümkünse bir çok kişi için çok faydalı olacağını düşünüyorum.

DÜZELTME: büyük boyutlu versiyonun içinde JMICRON sürücüleri entegre edilmiş durumda. Küçük boyutlu versiyona acronis entegre edilebilirse mükemmel bir veri kurtarma çözümü olur.

yav abi bunu cdye attım ama boot olaram görmüyor deli oldum 5 cd harcadım :) nasıl yapcez bi tarif et

ben wxpe, boot.font.bin, win51ip win51ip.sp2 bu dosyaları attım böylece dogrumu yoqsa yanlışmı yaptım

öncelikle çok teşekkür ederim.

@cache gibi bende beceremedim.

uyguladığım yöntem.

nero yu açtım.

Image Recorder olarak ayarladım.

Yeni / CD-ROM Boot u seçtim.

Sistem Diski / Kalıp Dosyası bölümüne Bootfont.bin 'i gösterdim.

Yazdır / Yazım Şekli bölümünü Disk-at-once olarak ayarladım.

Yeni ye tıklayıp Image almasını bekledim.

daha sonra aldığım ımage yi CD ye yazdırdım.

fakat olmadı siyah ekranda sol üst tarafda çizgi yanıp sönüyor

uzun süre bekledim yinede açmayınca resetledim makinayı.

aslında elimde XP nin boot dosyası var bide onunla deneyeyim.

sonucu bildiririm.

saygılar.

Arkadaşım arşivi açtıktan sonra tekrardan iso dosyasınıda arşiv sanıp açmışsın.Sen direk olarak soyadı iso olan dosyayı nerodan kalıbı yazdır seçeneğini kullanarak yazdırcaksın.ISO dosyasında gözüken Winrar ikonuna kanmayın.Boyutu zaten diğerlerinden büyük tek bir dosya iso dosyasıdır.Bootfont.bin dosyasının boyutunu kontrol etmeni öneririm.O sadece 1 kb.Bu iso imajı olabilirmi?

Arkadaşım arşivi açtıktan sonra tekrardan iso dosyasınıda arşiv sanıp açmışsın.Sen direk olarak soyadı iso olan dosyayı nerodan kalıbı yazdır seçeneğini kullanarak yazdırcaksın.ISO dosyasında gözüken Winrar ikonuna kanmayın.Boyutu zaten diğerlerinden büyük tek bir dosya iso dosyasıdır.Bootfont.bin dosyasının boyutunu kontrol etmeni öneririm.O sadece 1 kb.Bu iso imajı olabilirmi?

iyi de arşivden çıkartırken iso şeklinde değilde klasör olarak çıktı. :)

arkadaslar ben bişey anlamadim rar dosyalarini actim icinde bi iso var ama ondanda kurulmuyor. kafayi yedimmm aciklamasi biraz net olsa anlasilir olsa iyi olur yoksa kafayi yiyecem ben

paragraftan yararlana bilirsin arkadaşım

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...