Jump to content

CD'den Çalışan XP

F_s_M

Recommended Posts

CD'den Çalışan XP

Network destekli çok amaçlı kurtarma cd'si.

Arşiv hali 90 mb. Açık Hali 203 mb. (Mini cd)

Disk düzenlemesinden,Ağ üzerinden yedeklemeye,Kurulu sistem üzerinde sistem geri yüklemeye kadar birçok işi tek tıklama ile gerçekleştiren internete çıkıp gezebileceğiniz,usb yazıcı ve hdd-memory bellekleri

tanıyabilen veri kurtarması için kullanabilecek çok amaçlı mini cd.

Güncel tüm sata-scsi-raid ve ethernet kartlarını tanır.

Boyutu küçük tutmak açısından Wireless desteği yoktur. (400'ü geçiyor)

Dizin yapısı "MNXP" olarak değiştirildiğinden Xp Kurulum cdlerinize direk olarak ikinci bir seçenek (multiboot) olarak ekleyebilirsiniz.

Network desteğini aktif hale getirmek için PE network Configrator'u birkez çalıştırmanız gerekmektedir.Burdan ağ sürücüsüde ekleyebilirsiniz.

XP Sp2 sistemlerin paylaşımlarına erişebilmesi için ağdaki hedef makinada totalcmd dizinindeki "winpe-xpsp2-fix.reg" dosyasını çalıştırıp yeniden başlatmanız gerekmektedir.Bu sp2'ye özel bir kısıtlamayı kaldıracaktır.

Minimum 64 mb. ram ile çalışabilmektedir.Aynı anda birden fazla programı çalıştırmak isterseniz haliyle daha fazla ram gerekmektedir.

Mevcut programlar

Yedekleme

---------

Symantec Norton Ghost Corporate 8.3

Symantec Norton Ghost

Norton Ghost explorer

Norton Ghost Server

Acronis True Image Server 9.1 (Recovery Zone Dahil)

Fab's AutoBackup 2.1

sistem Araçları

---------------

Total Commander 6.55a

Erd Commander 2005

Computer management

Erd Explorer

Erd File Search

Erd Regedit

Erd System Restore

Sala's Password Renew 1.1

HD Tune 2.5.1

Regedit PE 3.0

Masaüstü Kilitleyicisi

Ekran Klavyesi

Veri Kurtarma

-------------

Recover 4 All Professional 2.2.3

SoftPerfect File Recovery 1.0

network Araçları

----------------

Pe Network Configtator 2.2

G6 Ftp Server 2.2.1

Next Security Mac Mask 1.2

SoftPerfect Network Scanner 2.9

Ultra VNC 1.1.2

Vnc Viewer

Vnc Server (şifre:1453)

Opera browser 9.1

Diğer Programlar

----------------

Notepad 2

Hesap makinesi

İrfan View 3.99

WinRAR 3.62 Türkçe

Foxit PDF Reader 2.0

Paragon Partiton manager 5.5

Nero Burning Rom Enterprise 5

mnxp1px2.png

mnxp2ey9.png

Download için linkler bu sayfada

Bu da ikincisi

Windows XPE

100'ün üzerinde yeni ethernet kartını tanır

40'ın üzerinde wireless ethernet kartını tanır.

Yine 100'ün üstünde sata raid denetleyicilerini tanır.

Antivirus Programları (Güncellemeli)

---------------------

Ad-Aware Pro

Dr. Web Antivirus

F-Prot Antivirus

Cd Yazma Programları

--------------------

Nero Burning Rom

Ultimate Image Burner

Disk Araçları

-----------------------

Acronis Disk Director - Editor - Recover

Norton Partiton Magic

Paragon Partition Manager

Raid Reconstructor

TransMAc

Vopt XP

Hd Tune

File Recovery

Recover 4 All

R-Studio Network Edition

Sistem Yedekleme Programları

----------------------------

ACronis Trueimage Server

Powerquest Driver Image Pro

Symantec Norton Ghost

Erd Commander 2005 Full Set

Msn Messenger

windows Media Player

FFdShow-xvid-ac3 codecler

Opera Browser

Ağ programları

WinRAR vs..

Kablosuz ağlara bağlanabilir,internete çıkabilirsiniz.Chat yapabilirsiniz.

Lokal ve ağdan sistem yedeğini alıp, geri yükleyebilirsiniz.

Diskteki filmleri altyazılı olarak seyredebilirsiniz.

Daha birçok extra program mevcuttur.

Sadece belli başlı birkaçını yazdım.

Arşiv boyutu 195 mb. Açık hali 432 mb.

pano012dl.jpg

pano022zj.jpg

pano031ba.jpg

pano041wy.jpg

pano058qc.jpg

• Replies 183
  • Created
  • Last Reply

Paylaşım için teşekkürler.

İndirmeye başladım. Aklıma gelmişken bu cd raid sürücüleri silinmiş bir bilgisayarı açabilirmi. Çünkü harddiski görünmüyor. Açabilirse harddisk görünürmü? Raid yüklü olmadan harddiski görür diyorsanız, bu cd ile açıldığında bilgisayara raid ikinci bir cdrom la yüklenirmi? Acemiliğimize verin kusura kalmayın.

Disketle raid yüklemek istemiyorum.

Paylaşım için teşekkürler.

İndirmeye başladım. Aklıma gelmişken bu cd raid sürücüleri silinmiş bir bilgisayarı açabilirmi. Çünkü harddiski görünmüyor. Açabilirse harddisk görünürmü? Raid yüklü olmadan harddiski görür diyorsanız, bu cd ile açıldığında bilgisayara raid ikinci bir cdrom la yüklenirmi? Acemiliğimize verin kusura kalmayın.

Disketle raid yüklemek istemiyorum.

Bilgisayarın raid sürücüsü nasıl silinir bilmiyorum.Bildiğim kadarıyla yüklü sistemdeki sürücüler silinmiş veya bozulmuş olabilir.Bahsettiğin software raid ise yeniden oluşturmak için mecburen yüklü bir sisteme ihtiyacın var.Sorduğun sadece anakartımın raid sürücülerini tanıyacakmı ise herhangi bir sorun yaşayacığını sanmıyorum.Sonucu bize bildirirsen,eksiğim varsa tamamlayabilirim.Yüklü sisteme raid tanıtmak daha önce denediğim fakat parçalı olarak başarılı olabildiğim bir konu.Sistem açıldı fakat sürekli hata verdi.Pratikte tavsiye etmeyeceğim bir uygulama.

Disketle sürücü yüklemekle uğraşmak istemiyorsan sata raid integrator yamasını öneririm.

Please register to see this content.

Bilgisayarın raid sürücüsü nasıl silinir bilmiyorum.Bildiğim kadarıyla yüklü sistemdeki sürücüler silinmiş veya bozulmuş olabilir.Bahsettiğin software raid ise yeniden oluşturmak için mecburen yüklü bir sisteme ihtiyacın var.Sorduğun sadece anakartımın raid sürücülerini tanıyacakmı ise herhangi bir sorun yaşayacığını sanmıyorum.Sonucu bize bildirirsen,eksiğim varsa tamamlayabilirim.Yüklü sisteme raid tanıtmak daha önce denediğim fakat parçalı olarak başarılı olabildiğim bir konu.Sistem açıldı fakat sürekli hata verdi.Pratikte tavsiye etmeyeceğim bir uygulama.

Konuyu tam anlatamadım. Benim anlatmak istediğim Serial Ata Harddiskler anakart Raid sürücüsü yüklü olmadan XP işletim sistemini kurarken harddisk yok hatası verir,yani harddiski tanımaz.Dolayısı ile işletim sistemini kuramazsın. İşletim sistemini kurmadan önce raid sürücülerini disketle yüklememiz gerekir. Cd den açılan xp de cd den işletim sistemini açarak ikinci bir cdrom sürücü desteği ile raid sürücüsünü kurabilirmiyiz.

İndirdikten sonra deneyeceğim. Haberdar olacaksınız.Acemi olduğum kadar da konuları da anlatamıyorum kusura kalma.

Görüşmek üzere. Teşekkürler.

merhaba size bi sorum olacaktı 4-sataraidintegrator.exe ne zaman eklesem bb-run.sys bulunamadı diye uyarı ekranı geliyor ve kurulumu kesiyor.ne yapmam gerekiyor yardıcı olursanız sevinirim...

Önce dosya gerçekten varmı yokmu onu kontrol edermisin.i386 içerisinde "bb-run.sy_ " ismiyle duruyor olamsı lazım 8 kblık bir dosya

Önce dosya gerçekten varmı yokmu onu kontrol edermisin.i386 içerisinde "bb-run.sy_ " ismiyle duruyor olamsı lazım 8 kblık bir dosya

i386 içinde evet o isimde dosya var ama bendede aynı hatayı veriyor bb-run.sys bulunamadı diyor?

Baktım ve var 4 kere denedim sürekli aynı hatayı verdi. ben VMware Workstation ile kuruyorum ondan bi sorun olabilrimi.

Arkadaşlar siz orjinal cd'yemi yoksa başka xp dosyalarına mı bunu uygulatıyorsunuz.Virtual PC 2004 kullanıyorum hiç böyle bir hata görmedim.Daha dün yeni cdmi hazırlayıp sistemimi tekrar kurdum.Ne kurarken ne kurduktan sonra bir uyarı gelmedi.Kaynak dosyalarınız hakkında daha ayrıntılı bilgi verebilirmisiniz?

Arkadaşlar ben Bitdefenderle taratınca virüs buldu. Normal mi ?

TNCr cd xp\MNXP_www.tnctr.com_\totalcmd\program\g6ftpsvr.exe=>(ZIP Sfx o)=>g6ftpsrv.exe Detected: Application.Bpftp.A

TNCr cd xp\MNXP_www.tnctr.com_\totalcmd\program\g6ftpsvr.exe=>(ZIP Sfx o)=>g6ftpsrv.exe Disinfection failed

sn F_s_M arkadaş size ne kadar teşekkür etsem azdır. XP cd ' den çalıştı mükemmel ötesi.

inanın ben cd 'den bir işleti sisteminin bu kadar hızlı çaışacağını beklemezdim.

Opera ile internet çok süper bu bile zor zamanlar ilacı. çok teşekkürler .

Tüm arkadaşlar indirin pişman olmazsınız .Yalnız CD ismini çıkmaz kalemle yazın BULMASI kolay olsun.

Arkadaşlar ben Bitdefenderle taratınca virüs buldu. Normal mi ?

TNCr cd xp\MNXP_www.tnctr.com_\totalcmd\program\g6ftpsvr.exe=>(ZIP Sfx o)=>g6ftpsrv.exe Detected: Application.Bpftp.A

TNCr cd xp\MNXP_www.tnctr.com_\totalcmd\program\g6ftpsvr.exe=>(ZIP Sfx o)=>g6ftpsrv.exe Disinfection failed

Tüh yakalandık! :blink:

O dosya adı üzerinde bulletproof ftp server programı.Yani sadece ftp server.Herşey normal...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...