Jump to content

Usb Üzerİnden BÜtÜn Pc'lere İmaj

Recommended Posts

98-Xp-Vista-Windows 7

Herhangibir işletim sisteminin Acronis ile imajını al.

Acronis Universal Restore Plug'in eklen miş bir boot imajını USB disk için uyarla.

Universal restore seçeneği ile istediğin pc (Amaç Bu Bağımsız donanım) tekrar yükle.

En basit en etki ve %100 Çözüm.

Diğer uygulamalar daha karmaşık (Tabiki Bir Bilgisayarcı veya hergün faklı donanımlara bir kaç defa sistem yükleyen bir yer değil seniz).

USB diskiniz'in boyutuna bağlı olarak Restore Sırasında DriverPacks'de Kullana Bilirsiniz...

Alper yüz üstü anlatımla olmaz biraz daha açık ol bakim

• Replies 57
  • Created
  • Last Reply
Ne alaka Arkadaşim ya Birseyi Gördükki Dile Getiriyoruz.Hemen altindan Birsey Cıkarmayın Lütfen

E madem gördüm diyosun,insan programın adını alır.Ben olsam alırdım.Bu konu gereksiz bence.

Sadece heyecan ve kimin ne bildiğini öğrenmek için açmış olabilirsin.

Enigmatic arkadaşıma sonuna kadar katılıyorum.

E madem gördüm diyosun,insan programın adını alır.Ben olsam alırdım.Bu konu gereksiz bence.

Sadece heyecan ve kimin ne bildiğini öğrenmek için açmış olabilirsin.

Enitgmatic arkadaşıma sonuna kadar katılıyorum.

öyle dahi olsa insanlar en azından bir kaç şey öğrenmiştir en azından böyle programlar olduğunu burası paylaşım merkezi

vardırda sen acronis veya ghost değil demiştin

Arkadaşim Zaten Bilsem Emin ol Kımseye Minnet Etmem Ama Ne Acronis Nede Norton Gibi Bi Ghost Proğramiydi Ama Diyorum yaa Hani Gshot Yöntemi ile İşlem,yaptı ama cok Farkli bir Yöntem işte Paragon Falan yazıyordu. Arayüzünde Proğrami araştırtım Usb üzerinden Calişiyor Fakat Çözemedim Henüz Denemelerim Devam Ediyor

kullanılan sistemde mutlaka sysprep işlemi vardır. bundan emin ol.

mesela ilk önce temiz bir sistemi sysprepleyip 3rd parti yazılımlarla imajını alırsın. 3rd parti programlarla boot özellikli flash disk hazırlayıp içinede aldığın imajı koyarsın. daha sonra sistem kuracağın zaman ilk önce imajı bilgisayara açarsın. sysprepli kurulumlar dediğiniz gibi 5-6 dakikanızı almaz.

Sevgili arkadaşlar, ben bu imaj olayını daha önceden kullanıyordum, fakat mesela 3 ay sonra imajı tekrar geri yüklediğim de birçok programın yeni versiyonu çıkıyordu, dolayısı ile eskiyi kaldır yeniyi kur hem zahmetli oluyordu hem de sağlıksız, ben imaj yüklemektense temiz yüklemeyi tarcih ediyorum.. Arkadaş ısrarla ilk mesajda kurulum yapıldığını ama nasıl bir kurulum olduğunu söylememiş, Windows kurulumuna benzer bir kurulummu, ekranda ne yazıyordu, rengi neydi, yani kurarken gördüğüne göre bunları normal bir insanın bilmesi lazım değil mi ? Ayrıca bu imaj yükleme konusun da birçok yöntem var, benim kullandığım eski yöntem ise en sağlıklı olanlardan, gizli birşey değil ki, yıllar öncesinden var zaten bu yöntemler..

Benim kullandığım yöntem ise şu;

Öncelikle Windows'da SID (Security Identifiers) denen bir kavram var, yeni bir yükleme yaptığınızda Anakart bilgileri, işlemci bilgileri, çipset bilgileri vs. bu güvenlik tanımlayıcılarına kaydediliyor, dolayısı ile bu makinanın imajı kendisi ile eşdeğer olmayan (çipset, çift çekirdek işlemci gibi) diğer makinaya yüklendiğinde mavi ekrana düşüyor normal olarak, bizim burada yapmamız gereken ise tüm işlemlerimizi tamamladıktan sonra bu bilgileri silmek ve sistemi yeniden açmadan herhangi bir program ile imajını almak. Bu SID silme işlemi el ilede yapılabiliyr ama biraz karmaşık, bu işi yapan küçük programlar var, aşağıda vereceğim bu program en başarılılardan biri, yapmanız gereken işlemler şu şekilde;

- Buradan programı indirin... Program Microsoft tarafından bu işlem için ayrıca önerilmektedir.

http://www.mediafire.com/?2mnnnjyaajg[/CODE]

- Bilgisayarınızı yükleyin, programlarınızı yükleyin, ayarlarınızı yapın ve indirdiğiniz programı çalıştırıp ileri ileri deyin.

- Birkaç dakika sonra işlem bitecektir, işlem bittikten sonra bilgisayarınız yeniden başlatılacaktır, bilgisayarınızın istediğiniz bir programla imajını alın ve diğer makinalara yükleyin.. Anakart çipset işlemci hiçbirşey farketmeyecek göreceksiniz...

Önemli nokta; Programı çalıştırdıktan ve işlem bittikten sonra bilgisayarı yeniden başlatıp sistemi tekrar açmayın, o zaman yeniden aynı işlemi yapmak zorunda kalırsınız...

O kadar etrafa bakınacağınıza programın sayfasına baksaydınız anlardınız nasıl yapıldığını.Bu programla yapılıyor.

Drive Copy 10 Personal

Buyrun bakın :

http://www.paragon-software.com/home/dc-personal/[/CODE]

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...