Jump to content

Usb Üzerİnden BÜtÜn Pc'lere İmaj

Recommended Posts

Usb' den Format atmıştır büyük ihtimal Dwd wersiyonundan

Sen Usb Üzerinden 5 dk içinde format atip Proğramlarini Mi kuruyorsun ?

usb Üzerinden Yapıyor İşlemi aynı Ghost Alir gibi Sonra Pc Acılıyor Proğramlar Kurulu hersey Normal Ayarinda.

• Replies 57
  • Created
  • Last Reply
arkadaşlar belki acronis veya ghot proğramı ile bitane pc nin imagesini ysb ye yüklemiştir kaydetmiştir ordanda diğer pc lere böyle bişe olamazmı ?

Hayır Arkadaşim acronisi bilmeyecek kadar Tecrübesiz Değilim

tmm Diyelim acronis ile Ghost aldi Peki anakartlari farkli Pclere nasıl ghost aliyor ?? Driverleri Otomatik nasıl yükleniyor?

Bunlari Acıkla :D Mantıklı bir Sekilde

Ya arkadaşım o değil bu değil diyip cevap veriyorsun.!! Onun yerine bilgisayarcı arkadaşa sorup öğrensen !!! sonra bizle paylaşsan daha iyi olmaz mı???

:D Ondan Kan Cıkar Sır cıkmaz Bunu biliyorum.

Hayır Arkadaşim acronisi bilmeyecek kadar Tecrübesiz Değilim

tmm Diyelim acronis ile Ghost aldi Peki anakartlari farkli Pclere nasıl ghost aliyor ?? Driverleri Otomatik nasıl yükleniyor?

Bunlari Acıkla :D Mantıklı bir Sekilde

Acronisle driverli image yi diğer farklı anakartlara atamazsın.Lakin,ghost sisteminde bütün driverleri güvenli kipte yükleyip image alıp başka anakartlara atabilirsin.

arkdaşlar bunu yapan arkdaş zaten haliş hazırda herbilgisayarda bulunan yedeği geri yüklüyor olabilirmi (genlde cafelerde yedekler vardır zaten ) Bu arkdaş usb belleği sadece boot olarak lullanıyor olmasın

Herkesin Kafasi Karışmış Durumda Peki $u Durumda Örnek Usb üzerinden HerTürlü Marka Bilgisayara Ghost ile XP Kurmak Mümkün müdür?

Örnek Bi Pc'ye XP Kursak Sonra Driver Falan tanıtılmadan Ghost Alsak Direk Aldiğim GhosTu Diğer Farkli bi Pc'ye Atsam ?

Herkesin Kafasi Karışmış Durumda Peki $u Durumda Örnek Usb üzerinden HerTürlü Marka Bilgisayara Ghost ile XP Kurmak Mümkün müdür?

Örnek Bi Pc'ye XP Kursak Sonra Driver Falan tanıtılmadan Ghost Alsak Direk Aldiğim GhosTu Diğer Farkli bi Pc'ye Atsam ?

arkadaşım arkadaşlar da bahsetmiş usb ye sadece boot oluştırmuştur sen gizli dosyaları gösteri ve bilinen dosya uzantılarını göster de ondan sonra bak bakalım sonu .tib olan dosyalar varmı belki daha önceden image almıştır içine onuda gizlemiştir usb ile boot edip o image yi gösteriyordure chipi farklı olan imageler bbirbiri ile çalışmaz bazıları çalışabiliyor sis ve via ama amd varsa elinde intelin imagesi ile mümkün değil

Bahsedilen olayı bende gördüm. Arkadaşın flashında bir tane "imaj" var. İçinde programlar kurulu bir XP. Sistemi Hiren boottan açıyor ve Flashındaki İmajı Atıyor. Her makinada açılıyor.Tek yapmanız gereken driver kurmak. Düşünseniz 3 Dk da windows programlar kurulu sadece driver kuruyorsunuz. Aklıma takılan şey sadece şu oldu "nasıl oluyorda her chipsette bu windows açıyor.???

arkadaşım arkadaşlar da bahsetmiş usb ye sadece boot oluştırmuştur sen gizli dosyaları gösteri ve bilinen dosya uzantılarını göster de ondan sonra bak bakalım sonu .tib olan dosyalar varmı belki daha önceden image almıştır içine onuda gizlemiştir usb ile boot edip o image yi gösteriyordure chipi farklı olan imageler bbirbiri ile çalışmaz bazıları çalışabiliyor sis ve via ama amd varsa elinde intelin imagesi ile mümkün değil

Bilgisayarda Kurcalamadıgım yer kalmadı Emin ol Ne bi Yedek nede bir ghost var

Bahsedilen olayı bende gördüm. Arkadaşın flashında bir tane "imaj" var. İçinde programlar kurulu bir XP. Sistemi Hiren boottan açıyor ve Flashındaki İmajı Atıyor. Her makinada açılıyor.Tek yapmanız gereken driver kurmak. Düşünseniz 3 Dk da windows programlar kurulu sadece driver kuruyorsunuz. Aklıma takılan şey sadece şu oldu "nasıl oluyorda her chipsette bu windows açıyor.???

bu Adamin Adi ekrem Olmasin :D

bu Adamin Adi ekrem Olmasin :D

S.A.

Arkadaşlar Bu işleme Kısaca Universal Recover Denir En Azından Google biraz araştırır sanız bunun bir çok şekilde yapıla bileceğini görürsünüz.

Ben nerdeyse 3 yıldır zaten böyle yapıyorum.

Yani anlayacağınız ahım şahım bir şey değil.

S.A.

Arkadaşlar Bu işleme Kısaca Universal Recover Denir En Azından Google biraz araştırır sanız bunun bir çok şekilde yapıla bileceğini görürsünüz.

Ben nerdeyse 3 yıldır zaten böyle yapıyorum.

Yani anlayacağınız ahım şahım bir şey değil.

Kısa bi Bilgi vermen Mümkün mü ?

Konuyu açan arkadaş, konu 2 sayfa olmuş ama tam açıklığa kavuşturmamışsın, ilk mesajda kurarken gördüm demişsin, bu arkadaş ne kurdu, windows kurulumumu yaptı, yoksa ghost imajımı yükledi, yoksa acronis mi ? Tam 2 sayfa herkes bi tahmin yapıp durmuş, eğer windows kurulumu yaptıysa SysPrep dene olay var, bu windows imajı her makinaya yüklenebilir, çipset anakart farketmez, aynı şekilde ghost ilede aynı imaj her makinaya yüklenebilir, windows da SID denen bir olay var, ghost imajındaki SID i silip yerine yeni SID yazıyorsun, bu imajla her makinaya kurulum yapabiliyorsun, azcık araştırın bulursunuz...

Ama senin konuyu açman bana biraz şüpheli geldi, sanki böyle bir olay yokmuş da, biraz heyecan yaratıp böyle birşey varsa, bunu yapabilenlerden ustaca bilgi almaya çalışıyomuşsun gibi geldi, aslın da böyle davranmaya gerek yok, direk de sorabilirdin, böyle bir olay varmı diye...

Ama senin konuyu açman bana biraz şüpheli geldi, sanki böyle bir olay yokmuş da, biraz heyecan yaratıp böyle birşey varsa, bunu yapabilenlerden ustaca bilgi almaya çalışıyomuşsun gibi geldi, aslın da böyle davranmaya gerek yok, direk de sorabilirdin, böyle bir olay varmı diye...

Ne alaka Arkadaşim ya Birseyi Gördükki Dile Getiriyoruz.Hemen altindan Birsey Cıkarmayın Lütfen

Bende arkadaşın bahsettiği şekilde bir sistem mevcut amd intel farkı yada ne biliim sis chip set via chip set farkı yani aklınıza gelebilecek bütün chip set ve işlemci modellerinde denendi ve test edildi hatta ve hatta şu kadar iddalı konuşabilirimki nerdeyse 3 yıldır aynı sistemi kurduğum internet kafeler var hala aynı sisteme devam ediyorlar sadece arada deepfreeze i açıp gerekli güncellemeleri yapıyorlar o kadar. Bu işleri yaklaşık 6-7 yıldır yapıyorum ve bu sistemi dahada geliştirmek iççin daha önce sitede bi yazı paylaşmıştım ama sallayan olmamıştı şimdi bu konuya olan ilgi ve alakayı görünce yazmak istedim bende bu imaj mevcut elimde 80 lik ve 160 lık 2 imaz var 160 lık olanda daha fazla oyun var harici hd den acronis ile atıyorum ve dediğim gibi çatır çatır çalışıyor aklınıza gelen bütün güncellemeler bütün progrmlar ve bütün cafe oyunları diyebilirim.

Bende arkadaşın bahsettiği şekilde bir sistem mevcut amd intel farkı yada ne biliim sis chip set via chip set farkı yani aklınıza gelebilecek bütün chip set ve işlemci modellerinde denendi ve test edildi hatta ve hatta şu kadar iddalı konuşabilirimki nerdeyse 3 yıldır aynı sistemi kurduğum internet kafeler var hala aynı sisteme devam ediyorlar sadece arada deepfreeze i açıp gerekli güncellemeleri yapıyorlar o kadar. Bu işleri yaklaşık 6-7 yıldır yapıyorum ve bu sistemi dahada geliştirmek iççin daha önce sitede bi yazı paylaşmıştım ama sallayan olmamıştı şimdi bu konuya olan ilgi ve alakayı görünce yazmak istedim bende bu imaj mevcut elimde 80 lik ve 160 lık 2 imaz var 160 lık olanda daha fazla oyun var harici hd den acronis ile atıyorum ve dediğim gibi çatır çatır çalışıyor aklınıza gelen bütün güncellemeler bütün progrmlar ve bütün cafe oyunları diyebilirim.

eeeeeeeeeeeeeeee ne duruyorsun?

Ne yapayım?

Yayınlasana vay vay

Yayınlasana :) böyle bir şarkı vardı tam yeri yanlış anlamayın

Bir zamanlar bernde şöyle bir şey yapmıştım mesela sis çipli bir anakrtın imagesini aldım bunu via ya ghostladım çalıştı açılışta anakart bileşenlerini yükledi daha sonra bir image daha aldım içinde hem sis hem via oldu bunu intele ghostladım açılışta mavi ekran verdi orjinal xp ile onarım yaptırdım chkdsk değil uzun kurulum intelde açıldı bununuda imagesini aldım ondan sonra sis via intel farketmiyor hepsine uyuyordu ama imagenin ve xp nin de boyutu büyümüştü sonra harici hdd de bad oluştu bu image uçtu.Bir daha da denemedim ama böyle bir program varsa çok işe yarar çok dua alırsın

98-Xp-Vista-Windows 7

Herhangibir işletim sisteminin Acronis ile imajını al.

Acronis Universal Restore Plug'in eklen miş bir boot imajını USB disk için uyarla.

Universal restore seçeneği ile istediğin pc (Amaç Bu Bağımsız donanım) tekrar yükle.

En basit en etki ve %100 Çözüm.

Diğer uygulamalar daha karmaşık (Tabiki Bir Bilgisayarcı veya hergün faklı donanımlara bir kaç defa sistem yükleyen bir yer değil seniz).

USB diskiniz'in boyutuna bağlı olarak Restore Sırasında DriverPacks'de Kullana Bilirsiniz...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...