Jump to content

Askeri Mülakatlarda Ne Soruyorlar? Ön Bilgim Olsun

alixboy33

Recommended Posts

merhaba arkadaslar ben 05/08/2010 Tarihinde Yalova da Deniz Astsubay Meslek Yuksek Okulu Mülakatlarına Katılacagım. Pek Bir Bilgim Yok Spor veya Beden Yeterlilik Testi için hazırım geri Kalan

Ön Sağlık Muayeneleri, Astsubay Kişilik Testi ve Görüşme Aşamaları Mülakatlarında Ne ilgili seyler sorcaklar ve saglık muaynesınde neye dıkkat edıyorlar. Lütfen Bilgisi Olan Cevap Yazsın Konuyu Saptırmayalım. Simdiden Tesskkr ederm

Merhaba,

Zamanıyla Bursa Askeri Işıklar Lisesini Kazanmıştım.İlk 15 Günde Tazminat ödemeksizin Okula veda etmiştim.Sağlık testinden geçerken Af buyur Penise kadar bakıyorlar.Umarım bunu anlaşsındır bakım şeklini Tabiki.Mülakatta Çok zorlanabilirsin.Heyecanlı olmaaz isen Kendi görüşüm başarılı geçecektir.Kendini sıkmaman gerekli.Sordukları sorular Aslında kolay ama senin vereceğin cevap en iyi olmalıdır ki karşındakini tatmin edebilesin.Bu mesleği neden seçtiğin Vatanın için neler yapabileceğin.Bu okula giriş amacın gibi vs sorular.Ama çok saçma sorularda çıkabiliyor.En azından benim gibi giren arkadaşların söyledikleri Dini inanç gibi Sorular soruluyor.

mesela duvar rengi mavi...

adam diyor arkandaki duvar ne renk diye

arkaya bakıp mavi dersen şutt:D

direk adamın yüzüne bakıp mavi diyecen:D

bir soru böyle sormuşlardı.:D

Duvarı görmeden nasıl bileceksin ki duvarın mavi olduğunu? :D

Askerliği soğutucak şeylerden bahsetmiyelimde . Askerlik gibisi yok abi ben 16 yaşındayım bana daha 4 yıl var sanırsam. Bende merak ediyorum oraya gidince ne olucak ne yapılıyor? nereye ******ürüyorlar herşeyine kadar merak ediyorum e askerliği yapmış abiler bir yönlendirsin :)

valla askeri okullara girmek tamamen şans işi ama astsubaylık o kadar teferruatlı değil. gözünün üstünde kaşın var deyip eliyorlar. ailece askeriyedeniz sadece ben öğretmenim :) sınavları seçmeleri iyi bilirim. şu soru bu soru diye birşey diyemem. bazılarına soru bile sormadan tamam denilebiliyor. ama kafadan bir probleminiz olmamalı ki buna şu koluna faça atanlarda dahil. en ufak bu şekilde bir yara jilet izi çizik vs. yada doktorun karşısında elinizi uzattığınızda titrerse elleriniz hiç ama hiç şansınız yok. anında şut yapıyorlar. geri kalanında yüzünüzde yara izi olmayacak. boyle uzayıp gidiyor ama karşınıza çıkan kişilerin nmiyetleri de onemlidir. bu arada bir arkadaşımı askerde ziyarete gittim kendisi gerçekten ülkesine aşıktır oyle soyleyeyyim siz anlayın... ne yapıyorsun dedim? verdiği cevap ben buraya ülkem için seve seve ölmeye geldim abi ama beni buradan vatan haini çıkartacaklar bu gidişte dedi :D askerlikten çok şey beklemeyin oyle amerikan filmlerindeki gibi havalı şeyler yok maalesef...

hadi hayırlısı bizim bölgeye geliyorsun benim bir ardakaşım askeri mülakata gitmişti komutan şiir oku demiş başka ne gibi soruyolar bilmiyorum ama şu var düz tabanlılık gözde kusur hatta anneniz baş örtülüyse falan sorun oluyor siz yinede bir araştırın bir tanıdık asker veya bu şeyle uğraşmış biriyle tekrardan hayırlı olsun.saygılar

1,73 boyum var 64-65 kiloyum 3 yıl basket takımnda oynadgm ıcın kondisyonum iyi. 100 metreyı 14- 16 saniyede kosabılıorum. Daha yeni denedim antrenmansız ısınmadan 25 şınav cekebildim. Haftya LYS Fen sınavından sonra Spor Kulubune gidicem yeterli olur diye dusunuorum.

arkadasım ben askeri persnelim sunu söyleyim arkadasların düsüncesi nasıldır bilmem ama hepsilerinin sacma kulaktan dolma bilgiler olduğunu unutma sana sorocakları güncel konular ile inkılap tarihidir. Gerisi kim ne diyorsa yanlış söylüyor. Meslek ile ilgili ise sorulsa sevdiğini söylemen yeterliir.Mülakatlardaki asıl amaç senin heyecanını test etmektir gerisi yalan dolandır. rahat ol stres yapma spor testine hazırlan yeter. Sağlık raporu ise tepeden tırnağa hersey kontrol ediliyor bol sans

• Editor
arkadasım ben askeri persnelim sunu söyleyim arkadasların düsüncesi nasıldır bilmem ama hepsilerinin sacma kulaktan dolma bilgiler olduğunu unutma sana sorocakları güncel konular ile inkılap tarihidir. Gerisi kim ne diyorsa yanlış söylüyor. Meslek ile ilgili ise sorulsa sevdiğini söylemen yeterliir.Mülakatlardaki asıl amaç senin heyecanını test etmektir gerisi yalan dolandır. rahat ol stres yapma spor testine hazırlan yeter. Sağlık raporu ise tepeden tırnağa hersey kontrol ediliyor bol sans

hasan20021301 arkadaşım, hazır sizi bulmuşken bir soru sorayım, soru biraz komik gelebilir ama gerçekten merak ediyorum :)

Ben yakın zamanda askere gideceğim inşallah. Lisans mezunuyum ve uzun dönem askerlik yapmak istiyorum. Eğer askerliğim uzun dönem çıkarsa, yüksek ihtimal yedek subay olurum. Vatana olan askerlik borcum bitince de, Ordu'da subay olarak kalmak istiyorum, ancak üniversite yıllarında patates doğrarken sağ elimin serçe parmağını doğradım :H: Eklem yerinden baya derinden kesildi, dikişe gerek kalmadan tedavi oldum fakat çok hafif eğrilik kaldı. Bu eğriliği sizce bir sorun olur mu ?

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...