Jump to content

Bunu Yapmak Mümkünmü Sizce ?

Share

Recommended Posts

bence mümkün örneğin toshiba flash diskleri için kullanılan TransMemory_Secure şifreleme yazılımı gibi bir oluru olmalı ama bunun gerekliliği görecelidir.

mesela: her işletim sistemi cd'sine bağımsız bir şifre verip daha boot ekranındayken üretilen cd'ye özgü lisans kodunu girmemizi istemesi gibi korkunç bir durum(tahminim: kurguladığım gibi olsa kusursuzluğa yakın mükemmeliyetçi, ihtiyaca tam cevap modifikasyona gerek olmayan özelleştirmeye kapalı askeri bir sistem olurdu). :ph34r:=@

Edited by yaser_ekinci

aerostüdyoda komutlara şifre atayabiliyoruz, mesala win7'yi yüklemek için tıkladığımızda bize şifre soruyor şifre doğruysa win7 yüklenmeye başlıyor, hatalıysa hiçbirşey yapmıyor. bunu demek istedin galiba. ama açılışa şifre konmuyor, zaten seçmeli şifreli olduğundan şifresiz açılması birşey kaybettirmez

Amacı ne bunun peki.

Emre'm abimin dükkan için yaptığım cd'yi teknik servis elemanları alıp ******ürebiliyor. Yada abimin bazı arkadaşları var dükkanı yok ama abimin dükkanda bazen kendi işlerini yapıyorlar. Yada müşteri bilgisayarında kalıyor. Sonra bir bakıyorsun bizim müşterimiz bilgisayarcı sanıp millete format atmaya kalkıyor :) Ona önlem almak için.

sanirim yapmayi planladiniz sey sistem satabilmek icin şifre gereken bir cd olusturmak yanılıyormuyum

Eğer vaktim olsa satmak amaçlı bu iş ile uğraşırım. Sadece abim için bir sistem yaptım ve onun için uğraşıyorum.

Diğer cevap yazan bütün dostlara teşekkür ederim. En kısa zamanda bakacağım bununla ilgili neler yapabileceğime. İyi günler dilerim.

• 6 ay sonra...

[warning][color=#FF0000][b]DİKKAT: Konu Başlığını forum Kurallarına gore yeniden düzenleyiniz. Aksi halde cope tasınacaktır.

[topic=872]Forum Kuralları[/topic] - [ Madde 10-16 ]

Konu düzenlenene kadar yazılan tüm iletiler silinecektir.[/b][/color][/warning]