Jump to content

Repackager İle Katılımsız Kurulum Sorun

Share

Recommended Posts

941.jpg

Öncelikle programını repackager ile kur.Oluşturacağın .msi dosyanı oluştururken resimdeki gibi regedit dalını sağ tıklayıp exclude seçeneğini seç.Sonra .msi dosyanı build et.Ardından kurduğun programı pcden kaldır.Sonra msi dosyanı istediğin gibi kullan katılımsız yap.Herşey yukarıdaki regedit kaydında bitiyor.Orayı exclude etmezsen program ekle-kaldırda iki tane görünüyor.

941.jpg

Öncelikle programını repackager ile kur.Oluşturacağın .msi dosyanı oluştururken resimdeki gibi regedit dalını sağ tıklayıp exclude seçeneğini seç.Sonra .msi dosyanı build et.Ardından kurduğun programı pcden kaldır.Sonra msi dosyanı istediğin gibi kullan katılımsız yap.Herşey yukarıdaki regedit kaydında bitiyor.Orayı exclude etmezsen program ekle-kaldırda iki tane görünüyor.

Hocam dediklerini aynen yaptım ama sonuç aynı.

Sen oluşturduğun .msi dosyasını farklı bir sanal pcde deniyormusun.Msi dosyanı olşturunca çalıştırmadan önce kurduğun programı kaldır sonra msi dosyanı çalıştır.Veya o programı kurmadığın farklı bir sanal pcde çalıştır.Çünki herkes öyle yapıyor.Regeditteki kaydı exclude edince sorun kalmıyor.

• 5 hafta sonra ...

Repacker 9.0 Hakkında Yardım

-Repacker 9.0 kullanıyorum acad2008 programını katılımsız yapıyorum.

-Sanal bilgisayarda test ediyorum bazı reg kayıtlarıyla ilgili hatalar veriyor.

Hatayı yoksay deyip devam edince kurulum tamamlanıyor.

Repacker programında hata verdiği kayıtlara bakıyorum öyle bir kayıt yok.

Bu konuda yardım edebilecek varmı?

-Birde Rapackerde reg kayıtlarını execute ederken neye dikkat etmemiz gerekiyor yani kayıtların hangilerini execute edeceğimizi neye göre belirleyeceğiz.

-Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...

Edited by mucitbey

msi yi oluşturduktan sonra program files adlı bir klasör oluşturup içine atıyor programı. program files klasörünü silince ise hata veriyor. ne yapacağız.

.MSI* Dosyasını nereye oluşturacağını sen kendin seçersin arkadaşım . Masaüstüne Çalışma diye klasör aç çalışmana başlarken output dosyaları yolu olarak çalışma klasörünü seç , msi dosyanı orada oluştur wink.gif

Arkadaşlar anlatılanların hepsini yaptım kayıt girdilerini hem bilgisayardan hemde programdan kaldırdım sonuç aynı.

Farkındamısınız sitedeki isim vermiyorum uzaman olan arkadaşlar en saçma sorulara ve en seviyesiz insanlara dahi cevap veriyorlar

yardımcı olmaya çalışıyorlar. Fakat bu konuya müdahil olan yok. Bir tek blackman12 yorum yazmış oda yüzeysel

Yani sevgili kardeşlerim kanatimce hiç uğraşmayın olmaz.

olacak bir şey olsaydı blackman12 gerekirse video hazırlardı da sorunu mutlaka çözerdi saygılarımla

İnsanların size verdiği değere bakmadan, başkalarına değer biçmeye çalışmayın. Bu tür davranışlarınızın tekrarı halinde uyarı seviyeniz yükseltilecektir.

Edited by KintaRo

hayır böyle bir yaklaşımı kabul etmiyorum ben kimseyi rencide edecek bir şey yazmadım...

aksine çok kaliteli kişiler olduğunu ve bu kaliteli kişilerinde öz veriyle çalıştıklarını belirttim...

yani şurasıda doğru değilmi hadi buyurun unistal sorununu çözüldümü hayır. eee ben kimseye sen kaç paralık adamsın

sen ne anlarsında demedim çünkü ben bu işlerde kendimin kaç paralık adam olduğumu biliyorum o zaman niye hakaret edeyim...

***şu anda bende uyarıyorum lütfen bir daha benimde hak etmediğim şeyleri yazmayın... ben uyarı seviyenizi yükseltmiyorum...

peki Repackager ile (Snap Shot muydu öyle bir ekran vardı programı oradan kurduruyordun)

kurulan programı kaldırıyor musun bilgisayardan

eğer Hem repackager ile MSI'ye dönüştürmek için kurduğun programı kaldırmıyorsan

hemde oluşturduğun MSI dosyasını kuruyorsan iki tane görükecektir Program ekle kaldırda

arkadaşların dediklerini yapıp kurulu olanı kaldırınca sistemde tek bir tane görükecektir muhakkak .

Kolay Gelsin .

• 9 ay sonra...

bendede aynı oluyordu yani program ekle kaldırda 2 tane kurulmuş gibi bende soyle yapıyom oluyor programı kurduktan sonra regedit falan ayarlarını cekerken unistall bolumunde sag tarafında falan bakarsan programın ismini gorursun yani program ekle kaldırda gozukecek olan isim
onu disable et ozaman 1 tane cıkıyor dedigim gibi sadece ismini disable et baska bi şey yapma