Jump to content

Srt.(Altyazı) Dosyası Txt.(Text) Dosyası Oldu

Xedox

Recommended Posts

Herkeze merhaba;

Arkadaşlar altyazı dosyasını (.srt uzantılı) özelliklerden değiştirip not defteriyle açtım artık .txt uzantılı görünüyor bu yüzden altyazı ekleme programları görmüyor görendede senkron tutmuyor,bütün not defteri uygulamalarını değiştirmeden nasıl eski haline getirebilirim bulamadım,bilen arkadaşlar yardımcı olurlarsa sevinirim,şimdiden herkeze teşekkürler..

Merhaba XEDOX,

.srt uzantısını .txt mi yaptın yoksa birlikte aç ta metin dosyasını mı seçtin pek anlayamadım ama şöyle yardımcı olmaya çalışayım. Eğer .srt uzantısını .txt yaptıysan tekrar .srt yap ve sonra dosyaya sağ tıklayıp birlikte aç deyip metin dosyasıyla aç deyip içindeki bilgileri değiştirip kaydedebilirsin. Eğer filmde senkron tutmuyorsa muhtemelen filminle altyazı uyuşmuyor onun için başka bir altyazıyı denemelisin! divxplanet te bir film için birçok altyazı mevcuttur! Uygun olanı indirmelisin. Eğer kendin senkron yapmak istersende senkron programı araçlarıyla süreleri ayarlayabilirsin. Örneğin Time Adjuster programı gibi.

ALIAS007.gif

ALIAS007.gif

Merhaba XEDOX,

.srt uzantısını .txt mi yaptın yoksa birlikte aç ta metin dosyasını mı seçtin pek anlayamadım ama şöyle yardımcı olmaya çalışayım. Eğer .srt uzantısını .txt yaptıysan tekrar .srt yap ve sonra dosyaya sağ tıklayıp birlikte aç deyip metin dosyasıyla aç deyip içindeki bilgileri değiştirip kaydedebilirsin. Eğer filmde senkron tutmuyorsa muhtemelen filminle altyazı uyuşmuyor onun için başka bir altyazıyı denemelisin! divxplanet te bir film için birçok altyazı mevcuttur! Uygun olanı indirmelisin. Eğer kendin senkron yapmak istersende senkron programı araçlarıyla süreleri ayarlayabilirsin. Örneğin Time Adjuster programı gibi.

ALIAS007.gif

ALIAS007.gif

İlgin için teşekkür ederim,.srt uzantılı altyazı dosyasını özelliklerden (windows ortak shell.dll gibi bişeydi),varsayılan olarak not defteriyle aç şeklinde değiştirdim,doğal olarat txt uzantılı oldu,şimdi tekrar .srt uzantılı yapamıyorum çünki öle bi dosya tanımlı değil,uzantıyıda nasıl .srt yapıcamı bilmiyorum.

Txt uzantılı olmamıştır.Not defteriyle açılmaya ayarlamışsın sadece benim bilgisayarımdada öyle senkron tutmuyor diyorsun o da altyazıdan kaynaklanıyor.Filmine göre altyazını bulmalısın.Bir filmin yaklaşık 4-5 değişik altyazısı bulunur.Deneyerek senkronu tutanı bul.

Pc'de zaten .srt uzantısını açamassn açmak için özelliklerden not defteriyle aç olarak ayarlaman lazım.

Uzantısı hala srt merak etme sadece çift tıkladığında notepad le açılacak o kadar. bunun bi sakıncası yok ;) sen yine filmini izlerken altyazına sürükleyip bırakarak kavuşabilirsin

dvd ye çevirirken (convertxtodvd) altyazı eklemek istediğimde dosyayı görmüyor,şimdiye kadar yıllardır hiç böle bi problemle karşılaşmamıştım,txt olduktan sonra problem oldu..

Arkdaşlar zaten detaylı bilgiyi vermişler. Bi de şöyle uzantıyı kontrol et! Herhangi bir klasöre girerek Klasör Seçeneklerinden "Bilinen dosya uzantılarını gizle" seçeneğini kaldırarak dosyanın uzantısına bak!! Eğer .srt ise yapacak bişey yok Örneğin Film.srt gibi. Eğer uzantı yoksa yada .txt ise .srt yap (Film.srt)!

ALIAS007.gif

ALIAS007.gif

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...