Jump to content

TTNet 8 Netlimitsiz Tarifesi Hakkında

emrekuscu

Recommended Posts

Uzun süredir netlimitsiz 8 megabit kullanıyorum ama hızım 1 megabit ttnet i aradım santrale olan uzaklığınızdan olabilir,hattınız desteklemiyor olabilir gibi bişeler saçmaladılar başka eve taşındık hız yine aynı bu sorun benim pc den kaynaklanan bir sorun olabilir mi,santrale olan uzaklığımdan mıdır, yoksa hattım desteklemiyor mudur ve çözüm yolu nedir?

882032544.png

• Replies 71
  • Created
  • Last Reply

ben ona da razıyım aslında 3-4-5 olsun bizim olsun ama 1 megabit yetmiyor :rolleyes:

1km yani 1000 metreden sonra hat zayıflaması olur ve 8mbit kullanamazsınız bunun belirtileri hatda zayıflama ve takılmalar kopmalardır.

Bulunduğunuz semtin altyapısı iyi değilse ve uzaksanız santrale maalesef hızınız çok düşük oluyor. Çaresi, Türk Telekom'un karşısına taşınmak. :)

Bizim evin karşısında teyzemler oturuyor ve onları hızı 4 megabit onlarınki de 1 megabit olması gerekmez mi? :pardon:

Peki siz kendi bağlantılarınızı kontrol ettiniz mi? Mesela modemden bilgisayara gelen ya da telefondan modeme gelen kabloyu değiştirip öyle denediniz mi? Eğer bir kopukluk, çapaklanma vs varsa o da sebep olur.

Peki siz kendi bağlantılarınızı kontrol ettiniz mi? Mesela modemden bilgisayara gelen ya da telefondan modeme gelen kabloyu değiştirip öyle denediniz mi? Eğer bir kopukluk, çapaklanma vs varsa o da sebep olur.

En kısa zamanda denicem ama düzeleceğini zannetmiyorum :( Doğrusu ben ethernet kartından şüpheleniyorum sistemim baya eski çünkü...

Uzun süredir netlimitsiz 8 megabit kullanıyorum ama hızım 1 megabit ttnet i aradım santrale olan uzaklığınızdan olabilir,hattınız desteklemiyor olabilir gibi bişeler saçmaladılar başka eve taşındık hız yine aynı bu sorun benim pc den kaynaklanan bir sorun olabilir mi,santrale olan uzaklığımdan mıdır, yoksa hattım desteklemiyor mudur ve çözüm yolu nedir?

Please register to see this content.

cidden saçmalıkmış ne demek olabilir ?

Tekrar ara ve görünen hız kaç olduğu sor.eğer 1mbit görünüyorsa en azından 4mbite çekmelerini isteyin.

Bulunduğunuz binanın kablolama sisteminden de kaynaklanabiliyor bu hız düşüklükleri, kesiklikler vs.

Bulunduğumuz binanın tipi aynı ikimiz de aynı tip toki binasında oturuyoruz :huh:

Bence deneyin ilk iş olarak. 2 metre cat5 kablosu 3-5 lira zaten.

teşekkürler denicem ;)

cidden saçmalıkmış ne demek olabilir ?

Tekrar ara ve görünen hız kaç olduğu sor.eğer 1mbit görünüyorsa en azından 4mbite çekmelerini isteyin.

Yarın sabah ilk işim olacak :dribble:

bence kablolarda bir sorun olabilir

1.telefonunuz pararel ise yani ana hatta kablolarına ek yapılmışsa hız ciddi oranda düşüyor bu benim başıma gelmişti

2.ethernet kablolarını uçları tel dizilişleri doğru mu değilse buda hızı ciddi oranda düşürüyor

onceden 1 mbıt dı wallaha turk net kullanıorum şimdi net ım 8 m bıt downloadım yaklasık 800 k ben o 700 e dusunce bıle homurdanmaya basladım acıkcası ıyı dayanıorsunuz vallahı ama bence ttnet cok dandık kullandıgım sure zarfınca bana hep arıza hep arıza forever turk net :)

adszmbe.jpg

bu konuya yakında ılgılı bırı olarak sana tavsıyem. ilk once musterı hızmetlerını aramadan once 192.168.1.1 yada sonu 2 yaz enterla kullanıcı adı admin şifre ttnet gir ve oradan ınternet hızına bak sana gonderılen hız mıktarı orada yazar. baktın orada 1 mbıt ıse sana santralden gonderıle hız bu . o zaman ara musterı hızmetlerını dekı ben zaten bu tarıfeye gecmeden once 1 mbıt kullanıyordum 8 e gectım hala aynı hız lutfen hızı yukseltırmısınız bosa mı para verıyoruz de. aksama kalmaz sana gerı donus yaparlar. yada santral ın nerde oldugunu bılıyorsan oraya gıt oradan kontrol ettır hızını. buyuk ıhtımalde santralden hızını dusuk gondermıslerdır. saygılarımla ıyi geceler

bu konuya yakında ılgılı bırı olarak sana tavsıyem. ilk once musterı hızmetlerını aramadan once 192.168.1.1 yada sonu 2 yaz enterla kullanıcı adı admin şifre ttnet gir ve oradan ınternet hızına bak sana gonderılen hız mıktarı orada yazar. baktın orada 1 mbıt ıse sana santralden gonderıle hız bu . o zaman ara musterı hızmetlerını dekı ben zaten bu tarıfeye gecmeden once 1 mbıt kullanıyordum 8 e gectım hala aynı hız lutfen hızı yukseltırmısınız bosa mı para verıyoruz de. aksama kalmaz sana gerı donus yaparlar. yada santral ın nerde oldugunu bılıyorsan oraya gıt oradan kontrol ettır hızını. buyuk ıhtımalde santralden hızını dusuk gondermıslerdır. saygılarımla ıyi geceler

Çok doğru söylüyor yan apartmandaki akrabamda 8GB te geçmişti o da 1GB gözüküyor aradım santrale uzaklığı dediler daha fazla gelmez felan dediler bende dedimki arkadaşım yan aparmanda oturuyorum burası site ben 4GB kullanabiliyorum da o nasıl kullanamayır felan biraz zorlayınca bir iki ayar yaptılar modemi resetlediler felan 6GB kadar yükselttiler bu da demek oluyorki zorlamazsan hiçbirşey yapmıyorlar santral diyip geçiştiriyorlar müşteri hizmetlerini ara zorla boşuna niye düşük bağlantı kullanacaksın ki :)

Vallaha Arkadaşlar bu konuyla ilgili alakalı olarak ben size yazayım birincisi santral uzaklığı falan filan diyorlar ya :) o birincisi yalan bana santral 2.5 kilometre ben 8mb'e kadar kullanıyorum yaklaşık 1 hafta beni öldürdü ttnet yok efendim santrale uzaksın yok modemin bozuk yok işte sorn görünmüyo modemden bilgilerini alamıyoruz falan bi düzine saçmalık dedim sonunda fiber ekibi getirin fiber ekibi ve ölçüm ekibi geldi evime bi ölçüm aldılar adam dedi mümkün değil böyle bi bağlantı burdan olması yani bu şehirde böyle bir bağlantı olmasının mümkünü yok dedi dedim vallaha aslında süperdide benim port yanana kadar port yandı mahvettiniz beni dedim. port değişikliğinden sonra arkadaşlar benim hız düşmüştü ama sonradan bana gelen adam dediki senin hattı 2mb'e çekmişler santrale uzaklıktan dolayı daha fazla bağlanamazsın hemen bende ttnet merkezi aradım ve dedimki eve ekip geldi ve hızımı 2mb'e çekmişsiniz. onu 8MB'e esnetmenizi istiyorum dedim öyle daha verimli olacakmış ve adamlar gerçekten esnetmeyi yaptılar sonuç aşşada :) biraz mücadele etmeniz gerek yaklaşık bi 30 lira telefon parası girdi bana ttnetten ama idare edicez :D aşşada bakın aht açıldığında aldığım il ölçüm :D

879147840.png

Biraz önce ttnet i aradım ve normaldir dediler.Bende ama sürekli 1 megabit dedim yükseltemezmisiniz diye üsteledim o zaman bir kayıt yaptılar yükseltme işlemi için kaydınızı yapıyorum modem ve pc niz açık olsun , ama sisteminizden kaynaklanıyorsa düzeltemeyiz dediler hadi hayırlısı :dribble:

8mb 4gb kotalıdan netlimitsize geçtim, hızım bir anda 2megabite düştü yanien fazla 256kilabayt ile çekebiliyordum, ttnet müşteri hizmetlerini aradım akşam 8 gibi " hızım düştü" dedim, 2 saat sonra teknik servis aradı dediler ki " yoğunluktan dolayı arkadaşlar hızınızı düşürmüş, 8'i bir tıkla 2 yapmışlar dedi :D " ben de dedim ki " ben hızımı geri istiyorum 8megabitimi geri verin " eleman dedi ki " hemen veriyorum 1 tık yapıyım internet kapanıp tekrar açılacak " dedi, öyle de oldu,bir baktım 900 kilabayt ile çekmeye başladı 230 ile çeken.

anlayacağınız her şey ttnetin insiyatifinde, isterse 512kilobite bile düşürebilirler. 1 haftada 100gb indirdim, bazı sitelerde 1mb ile çekiyor.

ttnet müşteri hizmetlerine telefon edin:( 4440375) hızım düştü deyin bakalım ne diyecekler.

Herkese teşekkürler biraz önce aradılar hızınız 2 megabite çıktı santral noktası çok uzak size hattınızın düşmemesi için 4 megabt yapmadık şu anda 2 megabit 1 ay içinde bulunduğunuz yere fiberoptik kablo yapacaklar o zaman 8 megabit yapacaz dediler :D:yahoo:B)

Herkese teşekkürler biraz önce aradılar hızınız 2 megabite çıktı santral noktası çok uzak size hattınızın düşmemesi için 4 megabt yapmadık şu anda 2 megabit 1 ay içinde bulunduğunuz yere fiberoptik kablo yapacaklar o zaman 8 megabit yapacaz dediler :D:yahoo:B)

ttnetin başka uydurcak bahaneleri yok ağzına dolamışlar santrale olan uzaklık.Benim santrale olan uzaklığım 1 km.

8 megabite geçtiğimden beri hızım 1 mb ile 950 kb arasında gidip geliyor :shifty: .bi arada 1 megabit oldu.aradım sordum bana gene santral uzaklık die zırvaladırlar.arıza tespiti aradım admalar demezmi bakım yapıldı hzıınız bir megabite çekildi fırçaladım yağladım ttnet'i ne hakkınız var dedim sormadan hızımı düşürüyonuz die. :rolleyes: yani demek istediğim ttnet'e inanmayın onlar kafalarına göre hızı aşağıya çekip bırakıyolar taki siz üsteleyinceye kdrr.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...