Jump to content

Avg Mi Avira Mı ?

salihcan39
 Share

Recommended Posts

ilk kurduğumda günceleme yapıyor .ertesi gün update kısmında ünlem çıkıyor .windovs 7 32bit kulanıyorum.bikaç gün geçtikten sonra otomatik günceleme yapmadığı için windows avira deskop güncel değil programınızı günceleyin diye uyarı veriyor.bunu devamlı el ile yapmak zorunda kalıyorum. sorun böyle kardeş.

Avirayı 10 yıldan fazladır kullanıyorum. Daha dün Avast yüklü dizüstünde Avira ile 4 tane Conficker virüsü sildim. Ondan evvel birkaç gün önce Esset kurulu blg. den 100 küsür virüs temizledim Avira ile. Bu siziniçin belki bir ölçü olmaz ama deneyimlerim bu şekilde. Key derdi yok, güncelleme derdi yok, kasma derdi yok, lisans derdi yok. Daha ne olsun. Antivirüs teslerinde yıllardır 1. sıradaydı 2010 yılını da Gdata nın ardından genelde 2. bitirdi. Gdata ücretli. Diğeri Free. Paralı olanı da var. İsteyen paralı olanı da alır. Bence gerek yok ama siz bilirsiniz. Şunu da itiraf etmeliyim. Avira en iyi virüs tespit edebilen yazılmların başında gelirken ondan bir alanda daha iyi olan Kaspersky var. O da buluduğu virüslü dosyayıtamir edip temizleme konusunda Aviradan daha iyi. Avira nın tamir oranı diğerine göre daha düşük. Temizleyemediğinde Avira hemen siler. Vb.

[quote name='halil39' date='13 Ocak 2011 - 12:22 ' timestamp='1294914777' post='943126']
İlla ki ikisinden birini kullanmak istiyorsan tabiki Avira..AVG zaten başlı başına bi virüs deposu..Ama benim tavsiyem sistemin iyiyse Kaspersky yada G-Data..
[/quote]
[b]Sevgili 'halil39',[/b]

Yukarda yazdıklarınızı açarsak: "[i]Avira iyi bir antivirüstür; ama, şu, şu antivirüslerin yanında ikinci sınıf kalır[/i]" anlamına geliyor ki, doğru değildir; [b]Avira, son 5 yılın -açık ara- en güçlü antivirüsüdür; üstelik, ara öyle açık ki, bundan böyle Avira ilermeyip de yerinde saysa bile diğerlerinin ona yetişmesi, aynı başarıya ulaşması için epeyce fırın tüketmeleri gerekiyor ki, bunu ben değil güvenilirliği, saygınlığı dünyaca kabul edilmiş test kurumları söylüyor...[/b]

[b]Antivirüs seçimi yaparken, aşağıda ilk bağlatıdaki konuyu ve ikinci bağlantıdaki 8, 17, 19, 27 ve 32 no.lu iletilerde yazılanları göz önüne almanızda büyük yarar var:
[/b]
http://www.tnctr.com/topic/114035-son-doert-yylyn-en-yyi-antivirus-syralamasy/

http://www.tnctr.com/topic/160157-antivirus-programlary-anketi/page__p__931680__fromsearch__1#entry931680

[quote name='sin.an' date='13 Ocak 2011 - 12:27 ' timestamp='1294915048' post='943128']
ilk kurduğumda günceleme yapıyor .ertesi gün update kısmında ünlem çıkıyor .windovs 7 32bit kulanıyorum.bikaç gün geçtikten sonra otomatik günceleme yapmadığı için windows avira deskop güncel değil programınızı günceleyin diye uyarı veriyor.bunu devamlı el ile yapmak zorunda kalıyorum. sorun böyle kardeş.
[/quote]
Almak için vermek gerekir; yani, yaşadığın bir soruna çözüm arıyorsan, önce sorunu iy belirtecek ve ayrıntılarını eksiksiz vereceksin ki, çözüme yönelik yanıtları da eksiksiz alasın...
Yukardaki yanıtın yetersiz... Önerdiklerimi yapıp yapmadığını -yani, kullanmakta olduğun sürümün, [b]son[/b] ve de[b] resmi sitesinden yeni indirdiğin[/b] bir sürüm olup olmadığı- belirtmemişsin...

[b]Kurulumdan sonra kendiliğinden güncellemeyi engelleyecek bir yapılandırma ayarı yapıp yapmadığını, çakışmayı önlemek için Windows Defender'ı devredışı bırakıp bırakmadığını bildirir ve de kullanım sırasında çıkan uyarıları görüntüleriyle verirsen, ilk fırsatta ben de başkaları da yardımcı olmaya çalışırlar...
[/b]

selam kardeş. şu anda senin gönderğin link üzerinden aviranın son sürümünü indirdim .dedğin gibi windows 7 nin içerisinde windows defender var .bunu iqtal ederek kulanmayı deneyim .verğin bilgi için tşk ederim.

ücrdetsizlerde bence en iyisi avira eset te bedava olduktan sonra bi işe yaramıyor diğer antivirüslerde bence ama eset ide kullandım bi işe yaradığı yok win32 almannab virüsü sildiği görmedim daha.Avastı yükleyim dedim pc çöktü onun yüzünden :D ozamandan beri adını anmıyorum

[quote name='Googleßeta' date='24 Temmuz 2010 - 16:50 ' timestamp='1279990816' post='856853']
Hiçbiri Avast! gibi olamadı, kur avastı farkı kendin göreceksin. :D
[/quote]

AVAST mı :)
Kendi dosyasını virüs olarak gören virüs programı...
Bir dosyanın içinde 1 tane virüs varsa komple dosyayı silen virüs programı :)

Bence Eset smart security...

bedava antivirüsler içinde avast 5.1 genel kullanım için öneririm nedeni;
1-Türkçe
2-hem programı hemde motor vede virüs tabanını otomatik güncelleyebilen tek program
3-testlerde genelde ilk 5 de
4-kullanıcı arabirimi kullanışlı
5-yeni sürümü neredeyse piyasadaki en az ram harcayan virüs programı

selam winos 7 işletim sistemim var .avira personel 10 sürümü yani son sürümü kurulu.otomatik ubdate sorunu var .bunun için windows defenderi iptal ettim .hala aynı sorun devam ediyo.sorun şöyle tarif ediyim.ubdate yapıyo ama el ile update yaparsan yapıyo .yoksa kendiğinden otomatik olarak ubdate yapmıyor. udate kısmında ünlem işareti oluyo.ona bastığımda ,yani elle ubdate yapıyo .otomatik olarak yapmıyo .sebebi ne ne olabilir

[quote name='sin.an' date='14 Ocak 2011 - 14:30 ' timestamp='1295008851' post='943871']
selam winos 7 işletim sistemim var .avira personel 10 sürümü yani son sürümü kurulu.otomatik ubdate sorunu var .bunun için windows defenderi iptal ettim .hala aynı sorun devam ediyo.sorun şöyle tarif ediyim.ubdate yapıyo ama el ile update yaparsan yapıyo .yoksa kendiğinden otomatik olarak ubdate yapmıyor. udate kısmında ünlem işareti oluyo.ona bastığımda ,yani elle ubdate yapıyo .otomatik olarak yapmıyo .sebebi ne ne olabilir
[/quote]
[quote name='sin.an' date='14 Ocak 2011 - 15:03 ' timestamp='1295010820' post='943895']
cpv veribilecek arkadaş yokmu?
[/quote]
[b]Sevgili 'sin.an',[/b]

Yaşadığın sorunu çözümüne yönelik yukarda yazdığım ikinci iletide "Almak için vermek gerekir... [b]Kurulumdan sonra kendiliğinden güncellemeyi engelleyecek bir yapılandırma ayarı yapıp yapmadığını... [/b][b]kullanım sırasında çıkan uyarıları görüntüleriyle verirsen, ilk fırsatta ben de başkaları da yardımcı olmaya çalışırlar" [/b]demiştim; denileni yapmayıp (görmezden gelip) "cpv veribilecek arkadaş yok mu?" diye sorarsan, yanıt verebilecek kişiler üzerinde caydırıcı etki yaratırsın; en azından bende...

Herneyse, başladığımız işi bitirelim: Kurulumdan sonra Avira'da kendiliğinden güncelleme yapmasını önleyecek bir beğişiklik yapmadıysan, aşağıda denilenleri yerine getir ki, sorunu çözme sürecini sürdürebilelim:

[b]* Aşağıdaki bağlantıdan HijackThis yazılımını indirip kurun;

http://www.trendmicro.com/ftp/products/hijackthis/HiJackThis.msi

* Bilgisayarı olağan kipte yeniden başlatıp, birkaç dakika fareye bile dokunmadan bekleyin; her hangi bir pencere açmayın, bir uygulama başlatmayın; ama eğer, kendiliğinden açılan bir pencere, başlayan bir uygulama olursa da kapamayın VE DE:

* HijackThis simgesine çift tıklayıp, açılan pencerede "Do a system scan and save a logfile" düğmesine basın;

* Tarama bitince "hijackthis.log - Not Defteri" adlı yeni bir pencere açılır; bu penceredeki yazıların tümünü kopyalayıp, foruma (buraya) ekleyin (ve de yanıt bekleyin)...:)

(HijackThis'i kapayın, kendikendinize başkaca bir işlem yapmayın)[/b]