Jump to content

Host'u Domain E Ekleme (Soru )

Mytolocia

Recommended Posts

Arkadaşlar bizim ücretsiz bir worpress blog'umuz var. Bazı sınırlamaları kaldır. mak için ücret istiyor. Biz de malum şu an uygun değiliz bu durum için.

Siteden bir abimiz bize host verecek sağolsun. Bize alan adı lazım . Ücretsiz bir siteden alan adı alıcaz. tr.cx uzantılı almak için denedim. URL yönlendirme diyor. O kısımda gerçek adres denen bir kısım var. Şimdi ben oraya ne yazacagım. Abimiz bana hangi bilgileri verecek. Ben nasıl bir yol izleyip de abimizin bize verdiği host ile domainimizi birleştireyim

Kusura bakmayın bu işleri yeni yeni öğreniyoruz. Yardımcı olursanız sevinirim.

Şunu da sormak istiyorum. Abimiz ( amma çok dedim yahu :) ) bize gerekli bilgilerle beraber bir de ftp adresi verecek oraya kurlum yapacagız doğru mudur ? (Kurulum yapmasını biliyorum.)

http://www.cjb.net/

Domain için burayı kullanabilirsin. 1 yıl süreli ücretsiz domain alabilirsin. Free URL Direction du galiba o seçeneği kullan.

host verecek kişi sana sub-domain verecek. o sub domain ile hareket edeceksin.

En azından ben öyle biliyorum :)

url yönlendirmeli iyi olmaz ns yönlendirmeli domain al co.cc,cz.cc,com.ru,org.ru,net.ru gibi hostuna da filezilla ile bağlanabilirsin abinizin size ns bilgilerini vermesi lazım sizde o bilgileri domaininizin kontrol panelinden gireceksiniz biraz zaman geçtikten sonra aktif olacak sonra da abiniz size ftp bilgilerini falan verecek :)

cjb.net olur alan adın çok kullanışlı değil bence diğerlerie bakabilirsin

abiniz size host olacaksa (yani web sitenizi barındıracaksa) kendi server'ından size port açacaktır sizinde abinizin size vereceği port numarasını domain'e girmeniz kafidir; yani o url alanına abinizden alacağınız ip'yi gireceksiniz.

Arkadaşlar bizim ücretsiz bir worpress blog'umuz var. Bazı sınırlamaları kaldır. mak için ücret istiyor. Biz de malum şu an uygun değiliz bu durum için.

Siteden bir abimiz bize host verecek sağolsun. Bize alan adı lazım . Ücretsiz bir siteden alan adı alıcaz. tr.cx uzantılı almak için denedim. URL yönlendirme diyor. O kısımda gerçek adres denen bir kısım var. Şimdi ben oraya ne yazacagım. Abimiz bana hangi bilgileri verecek. Ben nasıl bir yol izleyip de abimizin bize verdiği host ile domainimizi birleştireyim

Kusura bakmayın bu işleri yeni yeni öğreniyoruz. Yardımcı olursanız sevinirim.

Şunu da sormak istiyorum. Abimiz ( amma çok dedim yahu :) ) bize gerekli bilgilerle beraber bir de ftp adresi verecek oraya kurlum yapacagız doğru mudur ? (Kurulum yapmasını biliyorum.)

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...