Jump to content

Monitore Goruntu Gelmiyor

monika
 Share

Recommended Posts

arkadaslar benim pc ile bi sorunum var monitore goruntu gelmiyor ekran kartindadir diyerek ekran kartini cikardim direk ana karta bagladim ancak yine goruntu yok monitoru baska pc de denedim calisiyor sorun sizce nededir anakarttamidir? acil yardim lutfen

Edited by monika

uzak tahmini destek iyi olmuyo ama sırayayım sana. öncelıkle ekran kartını sök anakart ın pilini çıkar. yani bios reset. onu yaptıktan sonra. aynı zamanda dir arkadaşların dediği gibi ram lerin yerini değiştir yada ram leri sök yenıden ıyıce oturdugundan min olcak şekilde tak. çok nadir de olsa işlemci fan ını dikkatlıce sök bak bakalım termal macun varmı işlemci ile işlemci fan ı arasında. yoksa pc yı hiç çalıştırma termal macunu sürene dek. birde power suppleyy değiştir dene. dicek bişey yokbaşka kolay gelsin.

eğer ram ler doğru düzgün yerine takılmışsa o zaman bence kablodandır,çünkü bazen pc ile monitör arasındaki kablo görünüşte sağlam gibi görünsede içerisinde bazen kopuklar olabiliyor..kablo ile eline alıp ileri geri oynayıp düz hale getirip birbiri ile temazsızlık varsa temas sağlamaya çalışalım..

• 5 hafta sonra ...

[quote name='sema92' date='27 Kasım 2010 - 17:31 ' timestamp='1290879704' post='917898']
arkadaşındediği gibi belki senin sorunun çözümü formattır eğer formatta olmassa anakartın yanmıştır
[/quote]

Ekrana goruntu gelmıyor dıyor arkadas siz,format atın dıyorsunuz..
HDD kablonu cıkarıpta dene.Servıse gelen pc lerde bu sorun bu sekıldede halledıldı tarafımızca. Anakartın marka modelı nedır,Asus ıse bazı modellerınde Kırmızı Led yanar ıcınde. o zaman anakart yanmıstır.. Ram'ler 2 tane ıse tek tek dene.PSU kontrol et,gereksızlerı cıkar cd-r,flopy acılana kadar butun bu ıslemlerı yapıp arızayı tespit etmek onemlıdır.. Kolay gelsın,Umarım yardımcı olabılmısızdır. Ayrıca,Vırus programı kullanıyorsundur umarım.

Bİ KAÇ ARKADAŞIN DEDİĞİ GİBİ RAM LERİNİ KONTROL ET RAM ÇIKARTARAK RAM YUVALARINI TEMİZLE VE FARKLI Bİ RAM YUVASINA TAK EĞER PROBLEM ÇÖZÜLMEDİYSE ANAKARTINDA PROBLEM OLABİLİR MONİTÖRÜ BAŞKA BİR BİLGİSAYARDA DENEMİŞSİNDE ZATEN O YÜZDEN ANAKARTINDA PROBLEM OLABİLİR...

• 1 ay sonra...