Jump to content

Nokia 5800 Sorun

dangera

Recommended Posts

zaten izlenmiyor ki ? internet siteleri üzerinden video izlerken sorun çıkıyor. ama hepsinde degil. mesela youtube videoları izleyebiliyorsun. ancak başka bir sitedeki videoları izlerken sorun cıkarıyor. sanırım html yapısı ile alakalı bir durum. zaten symbian da çalışan tarayıcılarda sadece skyfire da flash desteği vardı. opera ve digerlerinde yok. kendi tarayıcısı da flash oynatma konusunda sıkıntılı.

daha önceden oynatıyor da şimdi bu sorun çıktıysa eğer yuklediğiniz herhangi bir programdan kaynaklı sorun olabilir ama ben oynatmadığını sanıyorum.

yok telefonu yeni aldım 2 hafta oluyor sky fire indirdim attım telefona yüklerken gene sertifika hatası dedi

[quote name='dekolte.20' date='15 Aralık 2010 - 21:46 ' timestamp='1292450207' post='927142']
soruna kokten cozum olabılır mı bılmıyorum ama denemenı tavsıye ederım

telefonun yazılımını komple guncelle bence

lınkı asagıda guncellemek ıstersen telefonunu

http://www.nokia.com.tr/destek-ve-yazilim/yazilim/cihaz-yazilimi-guncellemesi
[/quote]

olmuyor arkadasım ya genede sağol ama

Sorunu çözmek için güncellemen yeterli değil telefonunu hacklaman lazım bunu anlatan bir çok wep sitesi var yaptığın zaman itediğin olabilir. sertifika çözümün başka yolu yok. Nokia 5800 Hack yazın arama motoruna size bunu anlatan bir sürü site çıkacak hemde resimli olarak kolay gelsin.

hayır telefon niye sakata gelsin böyle bir durum olmaz olacaksada format attığın zaman tekrar eski haline gelir. Bu ugulanmakta olan bir durum ilk defa sen kullanmayacaksın eğer telefona bir şey eklemek niyetinde isen bunu mutlaka yapman lazım.
http://www.maxicep.com/symbian-s60v5-destek/5800-v40-rm-356-hackleme-100-calisiyor-resimli-anlatim-dene-gor-308984.html bu linkte resimli anlatımı var hiç korma derim ben bunu yaptım tavsiyede edriim telefonun asıl özellikleri ondan sonra çıkıyor. Bu şekilde kullanmaya devam edersen fazla bir özelliğinden yararlanamazsın.

Selamün aleyküm arkadaşlar benim bir sorunum var 5800 XM telefonum açılmıyor,
ben bu telefona geçen gün internetten bakarak hacklemiştim hacklemeden önce v51'di neyse bu bu hack işlemini beğenmedim temalar felan çok abartılmış diye ben yeniden navifirm programlar v51'i indirdim yeniden flashladım eski haline döndü bir gün kullandım bir gün sonra telefonumun sağ köşesindeki tuş kilidini aşağı çektim yani kapattım ekran normal siyah oldu ama "yeşil-beyaz-kırmızı" tuşlarının ışığı sönmedi tuş kilidi kapalı olmasına rağmen bende bi kapatıp açayım dedim kapat dedim o arada 5 dakkalık bi işim vardı onu hallettim sonra telefonu basılı tuttum açılmadı ve hala açılmıyor
telefonun şarzı bitmiş olabilir diye şarzını taktım -açılmadı-
telefonun usb kablosunu taktım -okumadı-
donanım ekleden arattım bulmadı bilgisayarıma 5800 geliyor giriyorum klasör boş
arkadaşlar şimdi v52 flashlamayı denedim belki bulur diye "not found phone" diyor -bulmadı-
Arkadaşlar birde bu telefonda turkcell hattı takılıydı telefon açılmıyor diye kartı çıkarttım diğer telefonuma taktım "sim kart kaydı yapılamadı" diyor başka birtane telefonda daha denedim olmuyor arkadaşlar telefon konusunda veya simkart konusunda yardımcı olabilecek arkadaşlar var mı?

Arkadaşım 1.Si telefon kaplıyken bilgisayar görmez bu gayet normal bir durum
2. si kartını çıkartman veya başka hatta takman bununla ilgisi olmaması lazım
3. bu tefon çokmüş olması lazım diye düşünüyorum bir format atmayı dene Ama hiç açılmayan telefon o şekildede açılmaz bir dene
4. bataryanı değiştirerek dene .
benim aklıma gelen bu kadar arkadaşım kolay gelsin
bu gibi sorunları www.cepteam.net te uzman arkadaşlar var orada sana yardımcı olabilirler kolay gelsin.

Arkadaşım Telefonu öyle bilinmedik sitelere girip hack felan yapma bende kullanıyorum 5800 ve bir sorun olduğunda format atıp güncelleme yapıyorum sorun çözülüyor .Önce hafıza kartı ve simkartı çıkarıp format at sonda usb kablosu ile bilgisayara bağla ve Nokia Software Updater Programı ile telefonu güncelle ve güncellerken telefonun bataryası dolu olsa bile şarjda takılı kalsın.Bunları yaparsan Büyük İhtimal çözülecektir.

Saygılarımla...

[quote name='mfaykan' date='20 Aralık 2010 - 21:55 ' timestamp='1292882732' post='929907']
Arkadaşım Telefonu öyle bilinmedik sitelere girip hack felan yapma bende kullanıyorum 5800 ve bir sorun olduğunda format atıp güncelleme yapıyorum sorun çözülüyor .Önce hafıza kartı ve simkartı çıkarıp format at sonda usb kablosu ile bilgisayara bağla ve Nokia Software Updater Programı ile telefonu güncelle ve güncellerken telefonun bataryası dolu olsa bile şarjda takılı kalsın.Bunları yaparsan Büyük İhtimal çözülecektir.

Saygılarımla...
[/quote]

faceden video izleyebiliyormusun arkdasım

[quote name='dangera' date='20 Aralık 2010 - 22:39 ' timestamp='1292885356' post='929934']
faceden video izleyebiliyormusun arkdasım
[/quote]

hayır bende video izlemeyemiyorum ama sertifika hatası almıyorum belki video sorununu çözmez ama sertifika sorununu çözecektir.

[quote name='mutlku_1991' date='20 Aralık 2010 - 22:49 ' timestamp='1292885963' post='929941']
arkadaşım telefona hard format atamıyorum, yeşil-kırmızı-kamera ve açma kapama tuşuna basıyorum tık yok telefonda Nokia Software Updater programıda bağlı cihazı bulmuyor usb bağlı kapalı olduğu için bulmuyor
[/quote]

arkadaşım senin telefon çin malı değil dimi ? Bende olan şey sende nasıl olmaz anlamıyorum. yeşil-kırmızı-kamera ve açma kapama tuşuna sırası ile basılı tut eller birleşince bırak tuşları sonra dil felan ister senden demek ki format atmış.Güncellemeye gelince pc suite ile bağla telefonu bilgisayarda pc suite programına gir ordan yazılımını güncelleyebilirsin.

hyr kvkdan aldım telefonu ilk aldığım gün reset attı kendine yeniden başladı garantiye gönderdim 34 gün garantide kaldı ordan format atmışlardı, çin malı değil IMEI numarasına da bakmıştım telefonun bu tuşlara sırayla basınca ne kadr bekliyoruz sen ne kadar bekliyorsun

[quote name='dangera' date='15 Aralık 2010 - 21:41 ' timestamp='1292449876' post='927138']
facebook tan video izleyemiyorum flas player güncellemesi istiyor güncellerken sertifika hatası diyor yardım larınızı bekliyorum tesekkürler
[/quote]

Flas Player'in s60 V5 serisi telefonlara uyarlanması için ne Nokia nede Abode adım atıyor o yüzden şu anlık beklemiyorum bir haraket. v60'ta belki diyorum. Çakma flas playerleri kullanmayın Garantilik olursunuz sadece skyfire'ın türkiye desteğini tekrar açmasını bekleyin

[quote name='mutlku_1991' date='20 Aralık 2010 - 21:32 ' timestamp='1292881326' post='929897']
Selamün aleyküm arkadaşlar benim bir sorunum var 5800 XM telefonum açılmıyor,
ben bu telefona geçen gün internetten bakarak hacklemiştim hacklemeden önce v51'di neyse bu bu hack işlemini beğenmedim temalar felan çok abartılmış diye ben yeniden navifirm programlar v51'i indirdim yeniden flashladım eski haline döndü bir gün kullandım bir gün sonra telefonumun sağ köşesindeki tuş kilidini aşağı çektim yani kapattım ekran normal siyah oldu ama "yeşil-beyaz-kırmızı" tuşlarının ışığı sönmedi tuş kilidi kapalı olmasına rağmen bende bi kapatıp açayım dedim kapat dedim o arada 5 dakkalık bi işim vardı onu hallettim sonra telefonu basılı tuttum açılmadı ve hala açılmıyor
telefonun şarzı bitmiş olabilir diye şarzını taktım -açılmadı-
telefonun usb kablosunu taktım -okumadı-
donanım ekleden arattım bulmadı bilgisayarıma 5800 geliyor giriyorum klasör boş
arkadaşlar şimdi v52 flashlamayı denedim belki bulur diye "not found phone" diyor -bulmadı-
Arkadaşlar birde bu telefonda turkcell hattı takılıydı telefon açılmıyor diye kartı çıkarttım diğer telefonuma taktım "sim kart kaydı yapılamadı" diyor başka birtane telefonda daha denedim olmuyor arkadaşlar telefon konusunda veya simkart konusunda yardımcı olabilecek arkadaşlar var mı?
[/quote]

FW kurdun sanırım ve bu FW C6 fwsi =( dostum ne yazıkki yazılımların donanım tanımak için kullandıkları ıdler vardır bu telefon yazılımlarını uydurmak için donanım ıdlerini uyumlu hale getiriyorlar yani donanım isimlerini degiştiriyorlar. ve sen tekrar 5800 dönünce telefon tanıyamıyor donanımları örnek Power tuşuna basıyorsun ama telefon ne oldugunu bilmiyor sorun bu kaynaklı. Servise götürürsen hallederler. Fiyatı sana söylüyorum GAranti kapsamında olsa dahi fiyat 75'tldir

[quote name='BoosteR' date='21 Aralık 2010 - 12:08 ' timestamp='1292926704' post='930062']
Flas Player'in s60 V5 serisi telefonlara uyarlanması için ne Nokia nede Abode adım atıyor o yüzden şu anlık beklemiyorum bir haraket. v60'ta belki diyorum. Çakma flas playerleri kullanmayın Garantilik olursunuz sadece skyfire'ın türkiye desteğini tekrar açmasını bekleyin

FW kurdun sanırım ve bu FW C6 fwsi =( dostum ne yazıkki yazılımların donanım tanımak için kullandıkları ıdler vardır bu telefon yazılımlarını uydurmak için donanım ıdlerini uyumlu hale getiriyorlar yani donanım isimlerini degiştiriyorlar. ve sen tekrar 5800 dönünce telefon tanıyamıyor donanımları örnek Power tuşuna basıyorsun ama telefon ne oldugunu bilmiyor sorun bu kaynaklı. Servise götürürsen hallederler. Fiyatı sana söylüyorum GAranti kapsamında olsa dahi fiyat 75'tldir

[/quote]

bende tele c6 lı fw kurdum maxicep den benimkindede kırmızı yeşil ışıkda problem var tuş kilidinde kırmızı ışıgı gec sonuyor. Ama diğer tum işlemler hızlı ve stabil. Telde bir problem saglıklı kullanabiliyorum. ( 5530 )

Flash player a gelince suan hiçbir 5800 ve 5530 facebookdan video izleyemiyor. Eski surum flashları acabiliyosun.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...