Jump to content

İnternet Tarifemi Sonunda Değiştirdim.

Sirius
 Share

Recommended Posts

• Replies 74
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

bende aynı tarifeye geçtim hocam ama nedense 350 kb tan fazla inmiyor arıyorum diyorki santralinizden kaynaklanıyor ama benim karşı binada 4 kişi de 8 mb kullanıyor onlarda hız max. bende ise
350 kb :D aynı bölge aynı sokak nasıl oluyor o. ve ayrıca bu santral dediği nedir ?

[quote name='muharremerd' date='27 Aralık 2010 - 20:29 ' timestamp='1293475153' post='933425']
[color="#445563"][font="verdana, tahoma, sans-serif"][color="#000000"][font="arial, verdana, tahoma, sans-serif"]
[color="#445563"][font="verdana, tahoma, sans-serif"] [/font][/color]
[font="verdana, tahoma, sans-serif"][color="#445563"][size="2"]TTNET'in resmi sitesi ve bunlarda doğal olarak kendi yazıları, demek ki TTNET böyle bir açıklama yapmış değil mi
[/size][/font][/color][/quote]
[b]Sevgili 'muharremerd',[/b]

[b]Yukarda alıntı yaptığım iletiden önceki TTNET bağlantısı verdiğiniz iletiyi farketmediydim; iyi ki, benden de alıntı yaparak bu yeni iletiyi yazmışsınız, Telekom'un ne biçim bir kuruluş olduğunu bir kez daha farketmemiz yönünden...

Aşağıdaki görüntü, aynen sizin verdiğiniz TTNET sayfasının görüntüsü ama bir fark var: "Detaylı Bilgi" düğmesine basınca ortaya çıkan açıklamalı görüntü...

- Açıklamada ne yazıyor?

- 1Ocak 2011'den başlayarak sınırı aşan 79 TL ödemek zorundaymış...

- Yani?

- Yanisi şu: Yukarda "Sınırı aşarsam ne kadar ödeyeceğim?" diye soran "AliÖren" arkadaşımız için hesap yapmış ve en fazla 61.25 TL ödersin demiştim; işte bu para artık 79 TL olacakmış...

- Ve yani?

- 8 Mb/s'ye kadar limitli olmasına karşın, sahtekarlık yapıp "limitsiz" dedikleri aboneliğin fiyatını da 49 TL'den (79 / 1.25) = 63.25 TL'ye yükseltecekler demektir...

Gözümüz aydın olsun; yeni yılda hepimize "hayırlara vesile" olsun...[/b]

[img]http://i52.tinypic.com/9azbjt.jpg[/img]

[b]Sevgili 'muharremerd',

İletimin not bölümünden yaptığınız alıntıya keşki, hiç olmazsa "caktır, cuktur"lu bölümü de ekleyip, bir bütünlük içinde görüş belirtseydiniz...

"Her işte bir hayır vardır" derler; böylelikle, Telekom'un foyasını bir kez daha görmeme ve hiç olmazsa buraya girip okuyanlara da göstermeme neden oldunuz, sağolun![/b]

Edited by taba

[quote name='seco_can_can' date='27 Aralık 2010 - 20:27 ' timestamp='1293478647' post='933477']
bende aynı tarifeye geçtim hocam ama nedense 350 kb tan fazla inmiyor arıyorum diyorki santralinizden kaynaklanıyor ama benim karşı binada 4 kişi de 8 mb kullanıyor onlarda hız max. bende ise
350 kb :D aynı bölge aynı sokak nasıl oluyor o. ve ayrıca bu santral dediği nedir ?
[/quote]
bunun açıklaması kolay, ben aradım ttnet müşteri hizmetlerini arıza kaydı bıraktım, benim buraya bakan teknik servis telefon etti (22.30 civarı) dedim 8'di 4'e düştü biranda, hiçbir şey yokken biraz kızarmış gibi yaptım (:)) tamam dedi, şimdi seni 8mb'e geçireceğim ( telefonda bir şeye tıkladığını duydum) internet gelip gitti (bu arada film indiriyorum kesintisiz ) bi bak gelmiş mi dedi, bir baktım ( 450kb gelen indirme hızı 900kb'a dayanmış ) tamam gelmiş dedim. iyi geceler diledik birbirimize. 6 aydır görüşmedik bir daha tavan yapıyor bazen 950kb civarını görüyor santrale uzaklığım 100m falan (köyde oturuyorum) işimi görüyor 850-900 kb. ilk geldiğinde tavan yaptı kota 300gb'a yakın ama hala inmedi.

Edited by muharremerd

[quote name='muharremerd' date='27 Aralık 2010 - 22:12 ' timestamp='1293481359' post='933514']
bunun açıklaması kolay, ben aradım ttnet müşteri hizmetlerini arıza kaydı bıraktım, benim buraya bakan teknik servis telefon etti (22.30 civarı) dedim 8'di 4'e düştü biranda, hiçbir şey yokken biraz kızarmış gibi yaptım (:)) tamam dedi, şimdi seni 8mb'e geçireceğim ( telefonda bir şeye tıkladığını duydum) internet gelip gitti (bu arada film indiriyorum kesintisiz ) bi bak gelmiş mi dedi, bir baktım ( 450kb gelen indirme hızı 900kb'a dayanmış ) tamam gelmiş dedim. iyi geceler diledik birbirimize. 6 aydır görüşmedik bir daha tavan yapıyor bazen 950kb civarını görüyor santrale uzaklığım 100m falan (köyde oturuyorum) işimi görüyor 850-900 kb. ilk geldiğinde tavan yaptı kota 300gb'a yakın ama hala inmedi.
[/quote]

işin komik tarafı santrale uzaklığım yok hemen arka tarafında evin en fazla 50 metre :D aradım şimdi tekrardan ama dedikleri şu arıza kaydı da bıraksak bile portunuz desteklemiyor dedi ( o ne demek tam bilmiyorum ) yani boşuna uğraşırsınız dedi :S dedim ozaman neden arayıpta anlatıyorsunuz 8 mb geçin diye ? hiçbişey diyemedi :D arıza kaydı versem düzelirmi yani şimdi ?

[quote name='seco_can_can' date='27 Aralık 2010 - 22:28 ' timestamp='1293482318' post='933519']
işin komik tarafı santrale uzaklığım yok hemen arka tarafında evin en fazla 50 metre :D aradım şimdi tekrardan ama dedikleri şu arıza kaydı da bıraksak bile portunuz desteklemiyor dedi ( o ne demek tam bilmiyorum ) yani boşuna uğraşırsınız dedi :S dedim ozaman neden arayıpta anlatıyorsunuz 8 mb geçin diye ? hiçbişey diyemedi :D arıza kaydı versem düzelirmi yani şimdi ?
[/quote]
[b]Güzel kardeşim,

"Port ne demetir bilmiyorum" diye buraya yazdığınız gibi Telekom'a da aynısını yani: "[color="#0000ff"]Ben portmuş, kapıymış, hatmış anlamam; aynı apatrmanda aynı aboneliği olan komşum, 8 Mb/s'lik hızla internete bağlanıyorsa, benim de aynı hızla bağlanmamı -eşşek gibi- sağlayacaksınız[/color]" diyeceksiniz hepsi bu... [/b]

tavsiyeler için sağol ama tatlı dille bi çözüm buldum :) babamın tt da çalışan bir arkadaşını buldum ve tamda işe yarayan yerinde teknik destek ona telefon ettim hallederim dedi çözüm sağlandı şuan için :D gerginliğe hiç luzum kalmadı tatlı tatlı anlaştık :D

[quote name='seco_can_can' date='27 Aralık 2010 - 21:28 ' timestamp='1293482318' post='933519']
[/quote]
port santrallerde senin internete girmen için bulunan boşluk, buraya kabloyu takıyorlar sen internete girebiliyorsun, port yanarsa ki yanabiliyormuş çok yüksek downloadlarda mesela ayda 500-600gb gibi sana internet ya düşük hızda geliyor ya da hiç verilmiyor. teknik servis bulunduğun ilçedeki TT çalışanı bir zat müşteri hizmetleri ise bölgelere ayrılmış, gelen telefonlara bakan 50-60 kişiden oluşan bir ekip. müşteri hizmetleri bulunduğunuz yerdeki TT'ye mesaj bırakıyor teknik servis çalışanı da sizi arıyor soruna çare bulabilmek için.
soruna gelirsek, portların bulunduğu alet ne kadar kalitesi olursa o porta takılı interneti kullananlarda o kadar kaliteli bağlantı alabilirler. kuzenim TT'de staj yapıyor geçen dedi ki: bir müşteri gelmiş internet hızı mükemmel iken videoları açmakta zorlanıyormuş. bunlar da portları değiştirmişler adam artık videoları rahatça açmaya başlamış. anlayacağın bir video izleyebilmen için bile portların doğru düzgün çalışması şart. bence bağlı bulunduğun TT merkezine git ve şikayetini söyle sorununu belki düzeltirler ,denemekte fayda var.

@taba - bunlar eşşeğin yaptığını bile yapmıyor :D
@nash - bi konu açtın nereye gitti, farkında mısın? :D

Edited by muharremerd

[quote name='ozanaus' date='28 Aralık 2010 - 02:30 ' timestamp='1293496840' post='933676']
[b]1mb kalktıysa/kalkacaksa, mevcut 1mb hızımız ne olacak peki[/b]
[/quote]

[color="#006400"][b]valla bende bilmiyorum ama ben 2-3 gündür 5 mpbs hız görüyorum hız testinde mevcut tarifem 1 mb limitsiz nasıl oldu bende anlamış değilim ??? [/b][/color]

Edited by neskali

arkadaşlar bi kazık yemişimki sormayın 25 aralık 2010 da tarifemi değiştirdim uzun ısrarlar sonucu 8 mbite kadar netlimitsiz benim eski tarifem 1 mbit limitsiz idi ve faturam 45,31 tlydi dedilerki 49 liraya çıkıcak ve bağlantınız 8 mbite kadar ulaşacak tamam dedik ve problemli bi şekilde geçiş yaptık şuan için 4 mbit destekliyor dediler en fazla tamam dedik 1mbitten iyidir faturayı sorayım dedim bi dedilerki 55 lira. dedim 49 du o sebeple geçtik .dediler 01.01.2011 tarifinden itibaren zamlandı :D anlıcağınız 1 hafta içinde tam 10 lira kazık yedik :D şimdi diceksinizki 10 lira nedir diye ama zoruna gidiyor insanın sinirim bozuldu benimde bağlı olduğum yeri aradım TT Kocaeli \ Alemdar şubesini ağzıma geleni söyledim tam 15 dakika ve bağlantımı düzelttiler ama yinde sonuç olaral 10 lira üflediler :D paylaşmak istedim ttnet e kayıt olduğum güne lanet olsun yeni geçicekler varsa sakın ev telefonunuda kapatıyorum ay sonundada tneti başka şirketlere geçiş yapıcam size bir tavsiye işiniz olmasın ttnet (TT) ile kazık yemiş biri olarak :)

[b]bende değiştirmeyi düşünüyorum... şimdi sınırsız 1mnps netlimizsiz 8mbps ye kadar geçmeyi düşünüyorum 49 lira verene akdar 55 lira veririm :D:D 25 8mbps kullanırım.. ondan sonra düşüp düşmediğine malüm :D:D arkadaşım var 2 senedir kullanıyor düşürmediler... ve ben mail attım :D ttnete bana tarifeler hakkında cevap verdiler.. :D umarım faturaya yamsıöası fazla olmaz...[/b]

• 3 hafta sonra ...

evet arkadaşlar ayın 27 sinde 45.50 tl olan 1 nbit sınırsız faturamı ödeyip 8mbite kadar olan pakete geçmiştim. Sonunda ilk fatura geldi. Neyseki tarife değişim ücreti zart zurt yok 54 tl gelecek dediler şöyle bir fatura geldi.

[IMG]http://i.imgur.com/6k6Ge.jpg[/IMG]
[IMG]http://i.imgur.com/m09z3.jpg[/IMG]

şimdi tivibu üyeliği gibi birşey var sanırım ücrette kesilmemiş ama bunu nasıl iptal edebiliriz?

Ayrıca 276 gb indirmeme rağmen hızda bir düşüş olmadı herkese teşekkürler.

[IMG]http://i.imgur.com/0p1fQ.jpg[/IMG]

Hayırlısı olsun bu tarifede bu hız çok iyi TTNET e torpilin mi var yoksa? :D
Ben o pakette senin gödrüğün hızı hiç göremedim de :D .Ama nedense 16Mbit'e kadar sınırsız olan pakete geçince 10.1Mbit'i gördüm aklımda sorular oluştu.
8Mbit'e kadar sınırsı olan pakette 2Mbit'i alt yapı desteklemediği için geçemezken diğer pakette nasıl hız yükseldi ????

[img]http://www.speedtest.net/result/1122887202.png[/img]

Edited by dj sms

8 mbit kota değeri 25 gb a yükseltildi korkma fazla Türkiye sistemi hala otomatikte değil manuel olarak düşürüyorlar çogu kişinin hızını bu yüzden sana gelesiye kadar elbet çok zman geçecek acıma affetme indir ne buluyorsan kendi rekorunu gerçekleştir arşivlerini düzenle felan fişmakan işte

[quote name='dj sms' date='22 Ocak 2011 - 17:10 ' timestamp='1295716804' post='949546']
Hayırlısı olsun bu tarifede bu hız çok iyi TTNET e torpilin mi var yoksa? :D
Ben o pakette senin gödrüğün hızı hiç göremedim de :D .Ama nedense 16Mbit'e kadar sınırsız olan pakete geçince 10.1Mbit'i gördüm aklımda sorular oluştu.
8Mbit'e kadar sınırsı olan pakette 2Mbit'i alt yapı desteklemediği için geçemezken diğer pakette nasıl hız yükseldi ????

[img]http://www.speedtest.net/result/1122887202.png[/img]
[/quote]

normal adsl hattı bakır kablo destekliyormu ki 16 mbiti ? :-)) bizim bildiğimiz 8 sınır nasıl oluyor?

ADSL Durum ve İstatistikleri
ADSL Bağlantısı: Bağlı
Veri Gönderme Hızı(Kb/s): 797
Veri Alma Hızı(Kb/s): 8191
Mod: ADSL2+
Gelen Veri Hattı Zayıflaması (dB): 21.5
Giden Veri Hattı Zayıflaması (dB): 10.9

bu tarifeye gecsem hattım desteklermi 16 mbiti ? su an full sınırsız 8 mbit kullnıyorum full hız düşme yok...cok para geliyor düşürmek lazım :-))

Edited by sparrow

Hat iyileştirme denen olayı yapabiliyorlar mı istediklerinde sizce ?
Yani 4 Mbit'den yukarısını alamıyorum, su anda 54 Tl verip 8 Mbit'e kadar limitsiz kullanıyorum ama 4 alabiliyorum maksimum digerlerinde düşüyor sürekli.
16 Mbit 60 Tl, kesinlikle daha mantıklı, başvursam, iyileştirme talep etsem altyapı düzeltmesi vs falan yapsalar olur mu sizce yaparlar mı yoksa ehl-i keyif mi olur yine her "devlet işi teknikere kalınca" modelinde olduğu gibi ?

size müjedem var bilmiosunuz galiba 8 mbite geçenler kotalrı 15 gb olanlar kotayı ttnet 25 gb çıkardı ocak 1 den itibaren kampanyalarda var bu okumadınızmı birde aydınlatayım sizi arkadaşım var telekomda hani 15 gb den sonra hız 512 kb düşme olayı varya o tamamen dümenmiş 15 gb den sonra hatlar yogun olursa düşer dio arkadaş normalde düşmüormuş bende denedim dolmuştu bi ara benim 15 gb ama hız yine süperdi maksat dümene getirip kotalıya geçirtip döşeyecekler

[code]http://www.speedtest.net/result/1131414306.png[/code]
[code]http://img441.imageshack.us/i/36958040.png[/code]

sonunda 16 mbite geçtim su anlık cok iyi download hızım 1.6 :-) tavsiye ederim...konuyu hortlatmak gibi olmasın ama bilgi vermek istedim...

ADSL Durum ve İstatistikleri
ADSL Bağlantısı: Bağlı
Veri Gönderme Hızı(Kb/s): 797
Veri Alma Hızı(Kb/s): 14695
Mod: ADSL2+
Gelen Veri Hattı Zayıflaması (dB): 21.5
Giden Veri Hattı Zayıflaması (dB): 11.1

Edited by sparrow