Jump to content

"muhteşem Yüzyıl" Rezaleti

YeniçeRiyan-i
 Share

Recommended Posts

• Replies 69
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

3 gün içerisinde 6000 civarı bir şikayet varmış sanırım.
Ben de bir VATANDAŞLIK GÖREVİ olarak, RTÜK'e girerek bu muhteşem rezaleti şikayet etmiş bulunmaktayım.
Abdestsiz yere basmayan atamızı, çok afedersiniz ve haşa, uçkur düşkünü, dünyevi işlere zaafı olan bir insan gibi göstermişler.
Öyle sanıyorum ki buna tepkisiz kalmaz Türk Milleti.Ayrıyeten lüften konuyu sulandırmayın.En azından bu konu ciddiyetini korusun...

İlk bölümü merak edenler bile izledi bu kadar tepki alınca neymiş diye artmıştır bu kadar iki ve daha sonraki bölümlere bakalım, milletim nelerden hoşlanıyor bakalım. Bizde safız zaten(!) hoşuna gittiyse buraya koymazsın kendin izlersin olur biter. ;)

Arkadaşlar anlamadığım şey mesajımı okumadan saldırmanız.

Mesajımın başında ben izlemiyorum ve Rtük e şikayet maili attım diye belirttim. Hürrem muhabbeti geçince o sahne aklıma geldi paylaştım. Yoksa benimde savunduğum bir dizi değil.

[quote name='exi23' date='06 Ocak 2011 - 21:38 ' timestamp='1294346894' post='939379']
İlk bölümü merak edenler bile izledi bu kadar tepki alınca neymiş diye artmıştır bu kadar iki ve daha sonraki bölümlere bakalım, milletim nelerden hoşlanıyor bakalım. Bizde safız zaten(!) hoşuna gittiyse buraya koymazsın kendin izlersin olur biter. ;)
[/quote]
Sana sormayacağım hangi sahneyi forumda paylaşacağımı. Çok şanlı milletinin birde duraklama ve gerileme dönemlerini okuyuver. Ayrıca tahrik edici mesajlara dikkat edelim.

Sevgili kardeşim bana sor demiyorum ama yeri değil, milletin bu konuda şu an komedi sahnesi izleyecek durumda olduğunu zannetmiyorum. Siz de bunu anlayın. Herkesin siniri tepesinde. Hem merak etme duraklaması da gerilemesi de hepsi bizim ceddimiz hiçbirini inkar etmiyoruz biz. Selametle.

[quote name='exi23' date='06 Ocak 2011 - 21:43 ' timestamp='1294347238' post='939384']
Sevgili kardeşim bana sor demiyorum ama yeri değil, milletin bu konuda şu an komedi sahnesi izleyecek durumda olduğunu zannetmiyorum. Siz de bunu anlayın. Herkesin siniri tepesinde. Hem merak etme duraklaması da gerilemesi de hepsi bizim ceddimiz hiçbirini inkar etmiyoruz biz. Selametle.
[/quote]
peki exi usta editledim ama amacım protestoyu baltalamak değildi. Kusura bakma. Yosa diziden bende hoşnut değilim.

Buraya yorum yapan bütün arkadaşlara soruyorum..Hayatınız bu dizilerin doğru yada yanlış yaptıklarını tartısmakla boşboş mu gecicek..Herkes biraz gözünü acsın artık..Koyun gibi güdülüyoruz bu memlekette..Adamlar sırf oy toplamak adına hizbullahın, pkk nın, seri katillerin bulundugu bütün işe yaramazları çıkartıyor..Yarın birgun yakınlarınızın bu adamlardan agzı yandıgında hala daha bu kadar gereksiz mevzularımı konusacaksınız..Kalkmıs rtuk e sikayet ediyoruz diyorsunuz..Çok gurur verici bir olaymıs gibi..Bu afları onaylamadıgınızı gösteren şikayetler, itirazlar, toplu yürüyüşler yazılar yazsanıza..Yazık bu millete!!o yüzden herşeyi hakediyoruz arkadaslar..kimse hayıflanmasın..

Edited by xekeru

[quote name='xekeru' date='06 Ocak 2011 - 21:51 ' timestamp='1294347665' post='939391']
Buraya yorum yapan bütün arkadaşlara soruyorum..Hayatınız bu dizilerin doğru yada yanlış yaptıklarını tartısmakla boşboş mu gecicek..Herkes biraz gözünü acsın artık..Koyun gibi güdülüyoruz bu memlekette..Adamlar sırf oy toplamak adına hizbullahın, pkk nın, seri katillerin bulundugu bütün işe yaramazları çıkartıyor..Yarın birgun yakınlarınızın bu adamlardan agzı yandıgında hala daha bu kadar gereksiz mevzularımı konusacaksınız..Kalkmıs rtuk e sikayet ediyoruz diyorsunuz..Çok gurur verici bir olaymıs gibi..Bu afları onaylamadıgınızı gösteren şikayetler, itirazlar, toplu yürüyüşler yazılar yazsanıza..Yazık bu millete!!o yüzden herşeyi hakediyoruz arkadaslar..kimse hayıflanmasın..
[/quote]
Bunun üstüne ne söylenebilir ki...

İlginç bir yaklaşım olmuş.Padişahların sanki tüm hayatı savaşmakmış gibi sonuçlar çıkmış yazılanlardan.Peki o kadar Şehzade nasıl doğdu?
Tepki doğru,katlıyorum da lakin Yeniçeri gibi akıllı bir kardeşimizin Ulu Önder Atatürk'e hakaretler savrulurken , hakkında iğrenç fıkralar anlatırken, ona saldırılırken de aynı tepkiyi vermesini dilerdim.Neyse,dediğim gibi yerinde bir tepki ve bu tip dizileri ne izlerim ne de evimde izletirim ama biraz da demokrasiyi sindirmek lazım diye düşünüyorum.Saygılar.

Edited by RATTLER

[quote name='Nash' date='06 Ocak 2011 - 21:48 ' timestamp='1294347485' post='939387']
peki exi usta editledim ama amacım protestoyu baltalamak değildi. Kusura bakma. Yosa diziden bende hoşnut değilim.
[/quote]
Önemli değil kardeşim, ayrıca bu tepkimizi desteklediğin için de teşekkür ederim. Burada amacımız belli tarihimizle, ecdadımızla ilgili yanlış aktarılan birşeyleri protesto etmek. Bunun için şikayet, çevremizdekilere izlettirmemek -ki şu durumda bunlardan başka birşey yapamıyoruz- elimizden ne geliyorsa yapmak durumundayız.

Evet tartışmayalım şikayet etmeyen arkadaşlardan ricamız şikayetlerini etsinler. Ayrıca xekeruya da katılıyorum yanlış bir karar, forum olarak bu salıverilmeleri de protesto edebiliriz, her ne kadar kıvılcım kadar olsakta.

[quote name='RATTLER' date='06 Ocak 2011 - 22:56 ' timestamp='1294347972' post='939395']
İlginç bir yaklaşım olmuş.Padişahların sanki tüm hayatı savaşmakmış gibi sonuçlar çıkmış yazılanlardan.Peki o kadar Şehzade nasıl doğdu?
Tepki doğru,katlıyorum da lakin Yeniçeri gibi akıllı bir kardeşimizin Ulu Önder Atatürk'e hakaretler savrulurken , hakkında iğrenç fıkralar anlatırken, ona saldırılırken de aynı tepkiyi vermesini dilerdim.Neyse,dediğim gibi yerinde bir tepki ve bu tip dizileri ne izlerim ne de evimde izletirim ama biraz da demokrasiyi sindirmek lazım diye düşünüyorum.Saygılar.
[/quote]

[b]Umarım Sözlerim Yanlış Anlaşılmıyordur.Ama Ben bir Torun olarak bunları Savunmakta Haklıyım.Ona istinaden M.Akif Ersoyun Şu Şiirini Yazmak İstiyorum.[/b]

[color=#333333]
[b]Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem;
Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.
Biri ecdadıma saldırdımı,hatta boğarım!...
-Boğamazsın ki!
-Hiç olmazsa yanımdan kovarım.[/b]
[/color]

Adam 50 sene tahtta kalmış. 10 senesi çadırlarda geçmiş o kadar savaşmış, seferdeyken ölmüş, anlatacak başka yeri kalmamış, Hürrem Sultanı anlatsınlar!!

[quote]Buradan Şikayet Kısmı : http://www.rtuk.org.tr/sayfalar/GorusOneri.aspx
Yayın Tarihi : 05.01.2011
Yayın Saati : 20:00
Kuruluş Adı : Show Tv
Program Adı : Muhteşem Yüzyıl
...
Mesajınız : Muhteşem Yüzyıl Rezalet Dizisi Cinsellik, İçki, Aşırı Hırs Dolu.. Tarihi Gerçekler İse Saptırılarak Vatandaşların Beyninde Tarihe Şekil Verilmek İstenmektedir. Osmanlı’da ‘Harem-İ Humayun’, Devlet Adamları Yetiştiren ‘Enderun’ Mekteplerine Paralel Bir Kurumdu. Buralar, Cinselliğin Ayyuka Çıktığı, Padişahın Canı Çektiğinde İçinden Kadın Seçip Beraber Olduğu Bir Yer Değildir. Buradaki Kadınlar, Osmanlı’nın En Üst Kültür Grubunu Temsil Ederdi.Osmanlıda En Üst Düzey Yöneticilerin Dahi Giremediği Harem Dairesini Sanki İçinde Yaşamış Gibi Yalan Yanlış Bilgilerle Resmetmeye Çalışan Bu Dizi İle Alakalı Olarak Türk Tarih Kurumundan Görüş Ve Öneri Alınması Ve İvedi Olarak Kaldırılması Rtük'ün Asli Bir Görevidir.

http://www.rtuk.org.tr/sayfalar/IcerikGoster.aspx?icerik_id=5929dd1a-d261-48bf-b707-b123eaa7537f

RTÜK Yayın ilkerinin E) G) Ve T) Bendlerinde Yer Alan Maddelerin İhlali Vardır ![/quote]

Edited by -TayLor-

[quote name='YeNiÇe®i' date='06 Ocak 2011 - 22:14 ' timestamp='1294345490' post='939360']
[color=#333333]
[b]"Kimse yanılmasın, bu, bir Müslüman Osmanlı Sultanı Süleyman'ın değil, Hıristiyan bir köle kızın Osmanlı'yı sözde dize getirmesinin gerçek-dışı hikâyesidir.[/b]
[/color]
[/quote]
http://tr.wikipedia.org/wiki/H%C3%BCrrem_Sultan

[quote name='YeNiÇe®i' date='14 Aralık 2010 - 14:48 ' timestamp='1292331522' post='926276']
[center] [img]http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc4/hs1360.snc4/163251_130352397025930_101229246604912_179716_1360696_n.jpg[/img]

Show Tv'de 5 Ocak'ta yayınlanmaya başlanacak olan Muhteşem Yüzyıl adlı diziyi pes etmeden kaldırılana kadar şikayet edeceğiz !

Ceddimizin amacını sadece harem ve kadınlarla ilgilenmekmiş gibi gösteren bu dizinin yayınlanması,biz Osmanlı torunları için utanç vericidir.

Tanıtımını sayfamızda yayınlamaktan bile utandığımız bu ahlak yoksunu diziyi,henüz televizyonda yayınlanmadığı için RTÜK'e şikayet edemiyoruz,ancak bu konuda bilinçli olmamız adına,siz değerli üyelerimizi tepkimizi ortaya koymaya davet ediyoruz.

[/center]
[/quote]
Utanç verici olan ceddinizin harem ve kadınlarla ilgilenmesi değil midir?

http://tr.wikipedia.org/wiki/H%C3%BCrrem_Sultan

Edited by cosmic-visitor

[b]dünyan üstündeki hiç bi imporotorluk karallık sütten çıkmış akkaşık değildir hepsinin günah dereceleri vardır 1.haremde padişahlar pişti oynuyolardı tamamen arkadaştılar dimi bayanlarla kim yer? 2.3-5 yaşındaki saraya teslim edilen erkek çocuğunun hadım etme(pipisinin kesilmesi) hakkı hangi kutsal kitabta yazar hangi vicdana sığar bu bi insanlık suçudur(tarihteki ist. depremlerinin bu nedenle olduğuda soylenir yazılan osmanlı edebi metinlerde) her toplumun günahları vardır kafanızı yormayın geçmiştete olmuştur gelecektete olacaktır..[/b]

[quote name='YeNiÇe®i' date='14 Aralık 2010 - 12:48 ' timestamp='1292331522' post='926276']
[center] [img]http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc4/hs1360.snc4/163251_130352397025930_101229246604912_179716_1360696_n.jpg[/img]

Show Tv'de 5 Ocak'ta yayınlanmaya başlanacak olan Muhteşem Yüzyıl adlı diziyi pes etmeden kaldırılana kadar şikayet edeceğiz !

Ceddimizin amacını sadece harem ve kadınlarla ilgilenmekmiş gibi gösteren bu dizinin yayınlanması,biz Osmanlı torunları için utanç vericidir.

Tanıtımını sayfamızda yayınlamaktan bile utandığımız bu ahlak yoksunu diziyi,henüz televizyonda yayınlanmadığı için RTÜK'e şikayet edemiyoruz,ancak bu konuda bilinçli olmamız adına,siz değerli üyelerimizi tepkimizi ortaya koymaya davet ediyoruz.

[/center]
[/quote]
valla arkadaşım ben de diziyi çok merak ediyordum pc yi kapatarak tv karşısına geçtim ama senin dediğin gibi patişahın haremindeki kızlardan başka birşey göremedim OSMANLI İMPARATORLUĞUNUN dizisini yapıyorsunuz adam gibi yapın yeni nesil atalarının kahramanlığını dünyanın 3te 2 sinde hüküm sürdüğünü OSMANLI İMPARATORLUĞU denince nasıl titrediklerini öğrensinler böyle giderse yeni nesil atalarını sapık olarak algılayacak benden sölemesi tarihimi bilmesem bende özle sanırdım......

Arakadaşlar söylenecek pek laf yok aslında bu diziyi yapanlar Kansızdır resmen ve yine kansızlıklarını göstermişlerdir.bu kişiiler zaten Osmanlı ya tamamen düşman olan kişilerdir nasıl olurda gelecek nesillere Osmanlı Devletini unuttururuz ya da nasıl olurda Osmanlıyı alçaltırız diye yırtınan kişilerdir.Allah ıslah etsin ne diyelim.....Bu dizi devam ettikçe yarın birgün kimbilir daha neler görürüz...Rtük e şikayet etmeyi aman ihmal etmeyin....

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...