Jump to content

Tanımlanamayan Ağ Sorunu Ve Yavaşlama

2parmak
 Share

Recommended Posts

windows 7 i kuralı sanırım ilk kuranlardanım geçtiğimiz haftaya kadar sorun yaşamazken, şimdi aşırı derecede kasmaya başladı nod32 dedim kaldırdım sorun devam ediyor yüklediğim programlar dedim son yüklediklerim hepsini kaldırdım ama hala çok yavaş çalışıyor. 2. sorunum ise tanımlanamayan ağ sorunu wireless adaptörle bağlanıyorum komşumun internetini paylaşıyoruz ama tanımlayamayan ağ beni delirtiyor. ( sürücü günceleme ağ bağdaştırıcıyı aktif deaktif aklımıza gelecek her şer şeyi yaptım)
format atmak işime gelmiyor çünkü en kolay çozüm sadece eski haline gelsin yeter
p4 3ghz işlemci
2,5 gb ram
256 fx 5500 ekrankartı
konfigirasyonu yazmayı unuttum Edited by 2parmak

[quote name='2parmak' date='13 Ocak 2011 - 15:09 ' timestamp='1294924745' post='943236']
windows 7 i kuralı sanırım ilk kuranlardanım geçtiğimiz haftaya kadar sorun yaşamazken, şimdi aşırı derecede kasmaya başladı nod32 dedim kaldırdım sorun devam ediyor yüklediğim programlar dedim son yüklediklerim hepsini kaldırdım ama hala çok yavaş çalışıyor. 2. sorunum ise tanımlanamayan ağ sorunu wireless adaptörle bağlanıyorum komşumun internetini paylaşıyoruz ama tanımlayamayan ağ beni delirtiyor. ( sürücü günceleme ağ bağdaştırıcıyı aktif deaktif aklımıza gelecek her şer şeyi yaptım)
format atmak işime gelmiyor çünkü en kolay çozüm sadece eski haline gelsin yeter
p4 3ghz işlemci
2,5 gb ram
256 fx 5500 ekrankartı
konfigirasyonu yazmayı unuttum
[/quote]
Arkadaşım once sistem geri yuklemeyi kullansan....

Oda olmadı sysprep yaz çalıştıra sysprep i çift tıkla (OOBE) ile biten seceneği seç generelize i işaretle yeniden başlatı sec. tama de yanlız butun ayarların sıfırlanacakdır.

Wireless de tanımlanmayan ağ diyorsa modemden cok uzakta oldugun için ip alamıyorsun y ada DHCP sunucun calışmıyor modemde

[quote name='tnc_tr' date='13 Ocak 2011 - 13:59 ' timestamp='1294927791' post='943258']
Arkadaşım once sistem geri yuklemeyi kullansan....

Oda olmadı sysprep yaz çalıştıra sysprep i çift tıkla (OOBE) ile biten seceneği seç generelize i işaretle yeniden başlatı sec. tama de yanlız butun ayarların sıfırlanacakdır.

Wireless de tanımlanmayan ağ diyorsa modemden cok uzakta oldugun için ip alamıyorsun y ada DHCP sunucun calışmıyor modemde
[/quote]
sistem geri yüklemeyi de denedim dostu zaten teknik servis gibi çalışıyorum driver günceleme falan bunlar yapmadığım şeyler değil ve modem üst katımda kızımın mimibooku da girmiyor ondada w7 ultimate var

• 4 years yıl...

aradan onca yıl geçmiş bende artık xp yeter deyip bu siteden indirdiğim win7 sp1 yükledim fakat daha internete bağlanmak nasip olmadı internete giriyordu xp varken yani yaptığım tek değişiklik win7 yüklemek  pc eski bir bilgisayar p4 işlemci 2gb ram 256mb ekran fakat sorun bu olmamalı diye düşünüyorum win7 512ram ilede çalııyor çünkü

denemedeğim yol kalmadı. yok mu bana bu konuda en net kesin çözümü anlatacak olan.