Jump to content

İdm İle Filesonic Premium Kullanılmıyor!

Sirius
 Share

Recommended Posts

Arkadaşlar iyi günler elimde filesonic sitesinin premium hesabı var fakat idm ile kullanamıyorum. kuyruktaki dosyaları html dosyası olarak indiriyor. duckload vede hotfile premiumlar ile sıkıntı yok ama filseonic i bir türlü kullanamdım. filesonic iletişim adresine mail attığımda idm son versiyonu yükleyin ve de internet explorer ile filesonic. com premium hesabınıza beni hatırla diyip giriş yapın düzelir dediler ama malesef düzelmedi. ne yapmalıyım?

[IMG]http://i.imgur.com/Yrwuo.jpg[/IMG]
[IMG]http://i.imgur.com/3bgFF.jpg[/IMG]

[quote name='4evershare' date='26 Ocak 2011 - 13:20 ' timestamp='1296045053' post='951924']
www. yazmadan gir yani www.filesonic.com degilde filesonic.com olarak dene sonuç degişcek mi ?
[/quote]
malesef olmadı ne zormuş bunu kullanmak?

[quote name='4evershare' date='26 Ocak 2011 - 13:42 ' timestamp='1296046345' post='951931']
IDM Diyorki aynen şöyle internet explorer ile griş yapınız ve de beni hatırla seçenegini seçerek.

Toplu indirme yaparken internet explorer sayfanız açık kalacak şekilde linkleri seçin indirin

IDM Firması bu şekilde yanıt verdi
[/quote]
bana da aynı cevabı verdiler ama malesef işe yaramıyor.

[quote name='Nash' date='26 Ocak 2011 - 14:48 ' timestamp='1296046694' post='951934']
bana da aynı cevabı verdiler ama malesef işe yaramıyor.
[/quote]

Hımmm şu şekil dene birde *.txt içine linkleri yapıştır kayıt et tekrar *.txt olarak sonra idm'den görevler al text dosyadan diyerek denermisin ?

Edited by 4evershare

• 2 hafta sonra ...

mrhaba
idm ile filesonicten dosya indirme yontemini yabancı sitelerden oğrendim. idm indirme secenekleri site baglantıları kısmına *.filesonic.com(yıldız nokta filesonic.com) diye kaydet..o zaman sıkıntı yok..

Edited by forsa9

[quote name='forsa9' date='10 Şubat 2011 - 05:07 ' timestamp='1297311437' post='960790']
mrhaba
idm ile filesonicten dosya indirme yontemini yabancı sitelerden oğrendim. idm indirme secenekleri site baglantıları kısmına *.filesonic.com(yıldız nokta filesonic.com) diye kaydet..o zaman sıkıntı yok..
[/quote]
buda olmadı malesef idm hangi versiyonunu kullanıyorsunuz?

[quote name='Nash' date='11 Şubat 2011 - 14:05 ' timestamp='1297426500' post='961528']
yapıyorum olmuyor ne duckload premium ne de filesonic premium olmuyor. ben senkronizasyon kuyruğu oluşturup linkleri ekleyeyimben pc başında olmayınca program indirsin istiyorum ama olmadı bir türlü.
[/quote]
Kardeş bendede duckload premiumda olmuyordu.Sonra dediğimi yaptım.Duckload linkinin sonundaki yeri sildim sadece iso kaldı 900mbit/s de indirdim

Hocam böyle birşey buldum alıntıdır bi denermisiniz;
[color="#333333"][font="Verdana, Arial, Tahoma, Calibri, Geneva, sans-serif"][size="2"]Dostum; IDM'nin indirilenler kısmından seçenekler gir, oradan dosya türlerini seç, orada yukarıda otomatik olarak indirilecek dosya türleri yerine *.* yıldız nokta yıldız yap. Uyarı: orada ki *.* ı işin bitince kapat, yoksa açtığın her sayfayı komple indirmeye başlıyor idm. [img]http://www.oyuncehennemi.com/images/smilies/biggrin.png[/img] Önce dockloadı aç sonra dediklerimi yap sonra *.*ı sil. [img]http://www.oyuncehennemi.com/images/smilies/wink.png[/img][/size][/font][/color]
[color="#333333"][font="Verdana, Arial, Tahoma, Calibri, Geneva, sans-serif"] [/font][/color]
[color="#333333"][font="Verdana, Arial, Tahoma, Calibri, Geneva, sans-serif"][size="2"]Olmadı idmyi kaldırıp yeniden yükleyip bi denermisiniz hocam.Katılımsız kurma kendin kur ben hatırlıyorum idm ile alakası yok demeyin bir kaç kez oldu bana çünki rapid ekliyordum yada hf linki yapıştırıyordum html olarak kaydediyordu idmyi sildim sonra yeniden yeni bir sürümü yükleyip patchledim sonra ekledim ve indirmiştim.[/size][/font][/color]
[color="#333333"][font="Verdana, Arial, Tahoma, Calibri, Geneva, sans-serif"][size="2"]Edit:Hocam olmuyor malesef ben 3 tan pre var sorun yok duckload ekledim bendede indirmiyor yazdıklarımı unutun yani :) yalnız şu üstteki yöntem nasıl onu denemedim.[/size][/font][/color]

Edited by baba3232

Sorunu çözdünmü bilmiyorum ama ben şu şekilde sorunsuz kullanıyorum

Firefox da beni hatırla işaretli olarak giriş yapıp

İdm de www. değilde *filesonic.com site adı ile şifreve adı girip indireceğim linklerin web sayfasında linke sağtık idm ile indir diyip duraklatıyorum tüm linkler bu şekilde ekleyip idm de indirme kuyruğunu başlatıyorum arda arda iniyor

Kolaygelsin iyi forumlar

[quote name='coxefgun' date='21 Şubat 2011 - 12:33 ' timestamp='1298292217' post='967181']
[b]Kardeşim, çabalama IDM FileSonic.com APIsine uygun çalışmıyor. SharingMatrix değiştiğinde sistem değişir diye sevinmiştik ama malesef olmadı.

Sadece JDownloader indirebiliyor FileSonic.com dan :unsure:[/b]
[/quote]

Garip bi durum üst mesajlarda anlattığım şekilde sorunsuz indiriyorum

[i]@ULUMANITU[/i]
[b]
FileSonic senin de belirttiğin gibi cookie sistemiyle çalışan bir APIye sahip malesef. Yani manuel olarak giriş yapmadıktan sonra otomatik indirme yapmıyor (manuel olaraktan kastım, tarayıcı üzerinden).

Daha önce Fileserve de öyleydi ancak HotFile ile birlikte popülerliği artınca paraya kıydı (sanırım) ve sistemini değiştirdi.

FileSonic neden bu kadar popülerleşti anlayabilmiş değilim açıkçası, 5 para etmez bir site ve Premium ile bile hızının düşük olduğu yorumlarını okuyorum çoğu yabancı forumda. Üstelik premiumu en pahalı sitelerden biri :p[/b]

Edited by coxefgun