Jump to content

Harddiski Yeniden Boyutlandırma (Yardım)

kankka
 Share

Recommended Posts

Arkadaşlar harddiskim C(146 Gb) ve D(151 Gb) olmak üzere 2 bölüm. D sürücüsü doldu ama C de bir sürü yer var. Ben bu iki bölümü yeniden boyutlandırarak
C nin boyutunu düşürüp D nin boyutunu veri kaybetmeden artırabilir miyim yaparsam nasıl yaparım.
Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

[quote name='kankka' date='06 Şubat 2011 - 22:19 ' timestamp='1297031359' post='958854']
Arkadaşlar harddiskim C(146 Gb) ve D(151 Gb) olmak üzere 2 bölüm. D sürücüsü doldu ama C de bir sürü yer var. Ben bu iki bölümü yeniden boyutlandırarak
C nin boyutunu düşürüp D nin boyutunu veri kaybetmeden artırabilir miyim yaparsam nasıl yaparım.
Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
[/quote]

Easus Partition Manager programıyla yapabilirsin. Hem kolay hemde ücretsiz. Yalnız bölümlemeyi yaptıktan sonra bilgisayarı yeniden başlatmanı isteyecek kabul et ve bilgisayar kendi açılana kadar hiç bir şey yapma. yasalprogram.com sitesinden indirebilirsin.

denetim masası/yönetimsel araçlar/bilgisayar yönetimi/disk yönetimi altında vista ve 7 de bölümleri küçültme büyütme vs var,birini küçültüp diğerine ekleme yapabiliyorsun yanlış bilmiyorsam..xp de varmı bilmiyorum..çok önemli birşeyin varsa bencede yedek al..her durumda buradan c yi küçültmekle başla,nasıl olsa D ye dokunmadıkça yedekler riske girmez

[quote name='kankka' date='07 Şubat 2011 - 11:22 ' timestamp='1297074761' post='959005']
disk yönetim aracıyla C nin boyutunu düşürdüm ama D nin üzerine gelip birimi genişlet e basamıyorum sorun ne olabilir?
[/quote]
O yeni bölüme bir işlem yaptınmı biçimlendirme, harf atama gibi, ayrılmamış alan olarak kalacak orası(yani siyah renk). Eğer birşey yaptıysan birimi sil de. Öyle dene bakalım.

[quote name='kankka' date='07 Şubat 2011 - 12:57 ' timestamp='1297080430' post='959051']
evet siyah olarak denedim olmadı biçimlendirdim denedim olmadı şimdi easus patiton manager programını deniyorum
[/quote]
Paragon partition manager' ı da kullanabilirsin gerçi Türkçe desteği yok ama iyi programdır.