Jump to content

Driver Isteklerinizi Yazın

bartucomputer
 Share

Recommended Posts

arkadaşlar apache awc-550 cam ın vista driverini kendi sitesinden indirerek kurdum ama ne yaptıysam vista da çalıştıramıyorum Vista da denenmiş ve çalışan bir yazılım driver varmı ?.bu yüzden xp döndüm ve bu camera bende olduktan sonrada vistaya donemeyeceğim tekrar sanırım

/www.vimicro.com

bu adres bana bu konuda yardım edebilirmi ve bu laneti vistada kullanan varmı şimdiden teşekkürler

• Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Bu sitelere bak bi:

Önce bunu dene :clapping:

1:

2:

teşekkür ederim kardeşim ama sorun driverda değil var olan driveri Vista ya kurdgum halde camerada çalıştıramam.xp de gayet güzel çalışıyor ama Vista ya gececm camera yüzünden oylece kalıyorum

bu arada kullanıcının biride mesajında"hata verdi"diye yazmış ama başka bilgi yok acaba vista da mı hata verdi

bu başlık artık amacından iyice saptı. asus P4p800S-X driverı sormuş arkasaş ayıp ya. foxconn ana kart bunların hepsi zaten kendi sitesinde mevcut. sanırım istenen sadece hamallık. buraya bu ve benzeri ana kartlar için mesaj yazılacak zamanda, hatta daha az zamanda üsretici sitesinde bunları bulmak daha kolay olurdu. gerçekten aranıp bulunamayan driver istekleri olmalı diye düşünüyorum. bu başlığa yazmadan önce lütfen kısada olsa araştırınız gerçekten bulamıyorsanız yazın. hata varsa yönetim mesajımı silsin kütfen.

Arkadaşlar çok acil driver lazım...

Bi tanıdığımın bilgisayarına format attım ama şimdi de sürücülerini bulamıyorum...

bilgisayar çok eski bişey AMD-K6-2....

bide Trident Video Accelerator Blade 3D/MVP4 gibi ekran kartı mı var ne anlamadım...

yardımcı olursanız sevinirim....

Sabah 8 den beri arıyorum kafayı yiyecem artık...

Arkadaşlar çok acil driver lazım...

Bi tanıdığımın bilgisayarına format attım ama şimdi de sürücülerini bulamıyorum...

bilgisayar çok eski bişey AMD-K6-2....

bide Trident Video Accelerator Blade 3D/MVP4 gibi ekran kartı mı var ne anlamadım...

yardımcı olursanız sevinirim....

Sabah 8 den beri arıyorum kafayı yiyecem artık...

tanıdığın bilgisayarını bir servise ******ürmeliydi.

hazır el atmışken creative sblive 5.1 digital (emu10k1) ses kartının eski cd si ( mor olan ) elinde olan var mı? Yada programları lazım. ( lütfen driver yazmayın driverı var en son version kullanıyorum mavi olan ) ben rhtyminia programını arıorum ve soundfontlar

bartucomputer benim anakartımın cd sı kayıp modeli ASUS P5PL2 windows kurarken bazı drıverları buldum ınterneten 2 tane kayıp driver soru işareti var ses kartı ile ethernet driver 25.000-50.000 driver cdsin bulduklarımı kurdum pc ye bana cd sındekı drıverları bulabılırmısın şimdiden teşekkurler

slm önce böyle bir konu açıp yardımcı oldugunuz için çok tşk benim sizden istedigim fujitsu siemens amilo m1451g laptop ful driverleri elinizde varsa yardımcı olursanız sevinirim amilo sitesinden indirdim ama tam verim alamdım yardımcı olursanız sevinirim şimdiden tşk ler

kardeş emegine saglık her zaman lazım olan bi konu bence.herkes format atıyo herkesinde donanım dirver sorunu vardır elbet GENELDE benim lenovo y530 bluetooth sürücüye ihtiyacım var.lenovonun sitesinden kendi sürücülerini indirdim kurdum ama aygıtı tanımıyo yardımcı olabilirmisin .ok tşk ediorum

mrb arkadaslar

dell studio 1535 A81F3 laptop aldım. freedos olarak almıstım xp kurup kullamak ıcın cunku kullanagacım programlar xp de calsıyor(çizim programları kullanıorum). fakat xp drıverlrını hıc bı yerde bulamadım. dell in kendı stesınde sadec vısta drıverlkarı war. su an mecburen vısta kullanıorum ıslerım aksıyor. xp drıverlarını bulabılen olursa cok sewınırım.

elimde acer aspire 5315 laptop var xp driveri lazım varsa link veriseni sevnirim:)

Sürücüler:

Sürücüleri tek paket halinde indirmek için tıklayın.

1. Xp kurulumunu yaptıktan sonra bios güncellemesini yapınız. adresten güncel bios sürümüne bakabilirsiniz. Ben bu yazıyı yazarken son sürüm 1.43 olandı.
    indirebilirsiniz.
    İndirdikten sonra rar dosyasını masaüstüne açın. Klasörün içindeki dosyalardan "ICL50143_winflash" isimli olan dosyayıda açın. "ICL50143A.exe" isimli dosyayı çalıştırınız. Bilgisayarınız yeniden başlatınca bios güncellenmiş olacaktır.
    Bios güncellemesi sırasında pilin takılı olduğundan emin olun. Kesinlikle işlem bitene kadar müdehale etmeyin.
  2. Acer aspire 5315 Anakart sürücüsü: 965 chipset driver şifre: "www.notebook.gen.tr"
  3. Acer aspire 5315 Ekran Kartı Sürücüsü: x3100 graphics driver / intel x3100 tümleşik ekran kartı sürücüsü
  4. Ses Kartı Sürücüleri ve kurulumu
    Birçok arkadaş ses kartını kurmayı başaramıyor. Aşağıdaki işlemleri SIRASIYLA ve hiçbir adımı atlamadan yaparsanız sorunsuz bir şekilde notebook ses kartınızı kurabilirsiniz.
    Önce Universal Audio Architecture (UAA) Bus Driver for High Definition Audio dosyasını kuruyoruz. Daha sonra ses kartı driverını normal bir şekilde kuruyoruz.
    Ses kartı kurulumunda hata verebilir dert etmeyin. Bilgisayarıma sağ tıklıyoruz. Özellikler > donanım > Aygıt yöneticisini açıyoruz. EN ALTTA SİSTEM AYGITLARININ ALTINDA sarı ünlem işaretiyle bir pci device göreceksiniz. Sağ tıklıyoruz.
    Sürücüyü güncelleştir > Hayır, Bu kez değil > Listeden ya da belirli bir konumdan yükle (Gelişmiş) i seçip ileri diyoruz. Gelen ekranda arama şu konumu da içersin: yazan yerde işaret yoksa mouse ile tıklayarak işaretliyoruz. Hemen altında boş bir satır olacak. Bu satıra şunu yapıştırın.
    C:\Program Files\Realtek\Audio\InstallShield[/CODE]

Daha sonra ileri'yi tıklayıp herşeyi onaylayarak kurulumu tamamlayın. Bilgisayarı yeniden başlatın. Ses kartınız başarı ile kurulmuştur.
    Eğer yukarıda verdiğimiz tüm işlemleri verdiğimiz sıra ile denediyseniz ve olmadıysa dosyayı da kurmayı deneyebilirsiniz. Şifre="www.notebook.gen.tr"

5. Acer aspire 5315 Modem Sürücüsü: ).ZIP]modem driver.
    Eğer bu sürücü çalışmazsa sürücüyü deneyebilirsiniz.
    [b]Modem sürücüsünü şu şekilde kurabilirsiniz.[/b]
    Bilgisayarıma sağ tıklayıp özelliklere giriyoruz. Donanım > Aygıt yöneticisini açıyoruz. Modem Device on High Definition Audio Bus sağ tıklayıp sürücüyü güncelle diyoruz. Bu sefer değil deyip ileri ye basıyoruz.
    Listeden belirli bir konumdan yükleyi işaretleyip ileri diyoruz. Arama yüklenecek sürücüyü ben seçeceğim deyip ileri diyoruz. Donanım türünde modemler i işaretleyip disketi var diyoruz. Modem sürücüsünü açtığımız klasörü gösteriyoruz. Çıkan uyarıya da evet deyince modemimiz kurulmuş oluyor.
  6. Acer aspire 5315 Ethernet kartı sürücüsü: lan - ethernet driver
  7. Touchpad Sürücüsü: Touchpad driver
  8. Kablosuz ethernet sürücüsü: İki farklı donanım kullanılıyor. Sİze uygun olanı indirip kurunuz.
    wireless ethernet driver
    wireless ethernet driver
  9. Acer aspire 5315 launch manager:

[color=#FF0000]Acer notebookların bazıları uyku moduna girdikten sonra açtığınızda fanı çalışmadığı için kendiliğinden kapanabiliyor.

Bu sorunu çözmek için dosyayı kurmalısınız.[/color]

Dosya için isimli üyemize teşekkür ederiz.

[b]ACER ENPOWERING YAZILIMLARI[/b]

Empowering yazılımları bir görev çubuğunda bulunan çeşitli sistem yazılımlarından oluşuyor. Sistem çalışırken sadece görev çubuğu aktif olduğu için sistem üzerine bir yük bindirmiyormuş.

1. Bilgisayarınızda yoksa öncelikle FrameWork'ükurun.
  2. Tech. Installer programını kurun.
  3. ePerformance Management XP için çeşitli ince ayarların bulunduğu program, ram optimizasyonu desteği de mevcut.
  4. ePower Management: güç yönetimi yazılımı, kurulduktan sonra XP'nin güç yönetimi yazılımı devreden çıkararak yerini alır. Bunu mutlaka ama mutlaka kurun.
  5. ePresentation Sunumlar için hazır projektör çözünürlükleri sunar.

6. security:
  7. Manager: eNet Manager
  8. eRecovery

Bunların dışında GridVista ve Launch Manager adlı yazılımları da var ancak LM bence oldukça basit ve gereksiz. GridVista ise ekranı çeşitli karelere bölerek hazır çalışma alanları oluşturuyor. Geniş ekranda birden fazla sayfada çalışmak için oldukça kullanışlı.

Empowering yazılımları (Vista) : (5315 destek sayfası)

Please register to see this content.

[b]notebook.gen.tr[/b]

Edited by Beyhude

Creative Sound Blaster 16 WDM driverını bir türlü bulamıyorum. Aslında buluyorum fakat daha önce XP'de kullanırken şu anda XP için kullanılabilir driverını bulamıyorum. Şimdiden teşekkürler.

Creative Labs Sound Blaster 16/32/AWE Drivers : Windows 2000/Xp/Vista

http://dw.com.com/redir?edId=3&siteId=4&oId=3001-2120_4-10005159&ontId=2120_4&spi=01bd86ef7149284c3dc0e71fd07b3572&lop=txt&tag=idl2&pid=899794&mfgId=51178&merId=51178&pguid=98FbgQoPjAAAAF1-yX4AAACv&destUrl=http%3A%2F%2Fccftp.creative.com%2Fmanualdn%2FDrivers%2FOthers%2F417%2Fsbw9xup.exe[/CODE]

mrb arkadaslar

dell studio 1535 A81F3 laptop aldım. freedos olarak almıstım xp kurup kullamak ıcın cunku kullanagacım programlar xp de calsıyor(çizim programları kullanıorum). fakat xp drıverlrını hıc bı yerde bulamadım. dell in kendı stesınde sadec vısta drıverlkarı war. su an mecburen vısta kullanıorum ıslerım aksıyor. xp drıverlarını bulabılen olursa cok sewınırım.

Sürücüleri kurarken aşağıdaki sıralamaya uymanız sistem performansı açısından oldukça önemlidir.

[list=1

[* Anakart sürücüsü : 965 chipset driver şifre: "www.notebook.gen.tr"

[* Ati Ekran Kartı Sürücüsü: vga driver for windows xp sürücüsünü indirip kurun, gerekirse aygıt yöneticisinden sürücüyü güncelleme metodunu kullanın. Hala sorun yaşarsanız şu anlatılanları yapın.

[* Ekran Kartı Sürücüsü: x3100 graphics driver / intel x3100 tümleşik ekran kartı sürücüsü

[*Ses yaması: Universal Audio Architecture (UAA) Bus Driver for High Definition Audio

Ses yaması ve sürücüsünü kurduktan sonra Sırasıyla Donanım -Aygıt yöneticisi'ne tıklayın. Burada sistem aygıtları içinde sarı ünlem işaretiyle pci device göreceksiniz. Üzerine sağ tıklayıp sürücüyü güncelleştirin. Sürücüyü internetten değil bilgisayardan arayın. Gerekirse az önce kurduğunuz driverların olduğu klasörleri gösterin.

[* Ethernet kartı sürücüsü: lan - ethernet driver

[*Kart okuyucu driver:http://ftp.us.dell.com/chipset/R166188.EXEricoh card reader driver for windos xp

[*Bluetooth driver: önce bluetooth driver

[* Kablosuz ethernet sürücüsü: Wireless 1390, 1395, 1490 ve 1505 Mini Cards driver ya da wireless driver ya da bunu indirip aygıt yöneticisinden güncelle diyerek kurabilirsiniz.

[* Touchpad Sürücüsü: Touchpad driver

[* Kızıl ötesi driver : IT8512 CIR Receiver, v.5.0.4.6, A01 xp driver

[*Web Kamera driver:

Labs Integrated Webcam driver for windows xp[/list

notebook.gen.tr

Edited by Beyhude

bartucomputer benim anakartımın cd sı kayıp modeli ASUS P5PL2 windows kurarken bazı drıverları buldum ınterneten 2 tane kayıp driver soru işareti var ses kartı ile ethernet driver 25.000-50.000 driver cdsin bulduklarımı kurdum pc ye bana cd sındekı drıverları bulabılırmısın şimdiden teşekkurler

İşletim sitemini seçerek tüm sürücülere ulaşabilirsin.

Edited by Beyhude

Conexant Cx20561 @ Intel 82801HBM ICH8M - High Definition Audio Controller PCI

Yardım Edin Acil Lazım Presarion C700 Laptop Compaq :)

[*]Ses kartı sürücüleri

1. Ses yaması: Microsoft Universal Audio Architecture (UAA) Bus Driver for High Definition Audio
    Conexant audio driver

Ses Kartı kurulumu:

+ sp32646.exe isimli ses yamasını kurun ve bilgisayarı yeniden başlatın.

+ Ses kartı sürücününü bir yere açın ama kurmayın.

a- Bilgisayarıma sağ tıklayın > özellikler > donanım > aygıt yöneticisi ekranına gelin.

b- Audio device on High Definition Audio Bus ya da Conexant High Definiton Audio seçeneğine sağ tıklayın ve Sürücüyü güncelleştiri seçin.

c- Hayır bu kez değil'i seçin. ileri deyin.

d- Listeden ya da belirli bir konumdan yükle (Gelişmiş) seçeneğini seçip devam ediyoruz.

e- Arama. Yüklenecek sürücüyü ben seçeceğim diyoruz ve devam ediyoruz.

f- Gelen listeden Ses oyun kontrollerini seçiyoruz.

g- Uyumlu donanımları göster'in işaretini kaldırıyoruz. Disketi var seçeneğini seçiyoruz.

h- Sürücü adresi olarak zipi açtığınız yeri gösterin tamam deyin.

i- Gelen uyarıya evet diyerek devam edin. Bilgisayarı yeniden başlatın.

Daha sonra aynı klasördeki install dosyasını çalıştırın. Bu şekilde mikrofonunuzda kurulmalı.

notebook.gen.tr

Matsonic ms9357e ses driver xp için lazım bulamıyorum bazı önerilen driverlarda işe yaramadı xp sp3 diğer driverlarını otomatik atnıdı ama anakartın ses driveri olmuyor önerebileceğin bir bilgi var mı

kolay gelsin işin zor

aşağıdaki linki denermisiniz.

kardeş emegine saglık her zaman lazım olan bi konu bence.herkes format atıyo herkesinde donanım dirver sorunu vardır elbet GENELDE benim lenovo y530 bluetooth sürücüye ihtiyacım var.lenovonun sitesinden kendi sürücülerini indirdim kurdum ama aygıtı tanımıyo yardımcı olabilirmisin .ok tşk ediorum

birde şunu denermisiniz.

Merhaba kardeş ben bu driveri nereye baktıysam bulamadım OHCI Uyumlu İEEE 1394 Ana Denetleyici ve serial diye bi driver var Ohcı için bios dediler ne yaptıysam olmadı notebookumun markası hp pavilion dv6810et Arkadaşım yardımına ihtiyacım var şimdiden teşekkürler...