Jump to content

Ttnet Mayıs (Hızlar Düşürülmüş) Tvibu Kazığı!

istanbul82
 Share

Recommended Posts

arada banada denk gelmiş ama yanlış adamı seçmişler ben ayda 350-500gb arası download yapıyorum.yanlız şöyle bi durum var kafama takılan şimdi ben bunları arasam desemki hızım 5mbite düşmüş kontrol edecekler zaten diyecek ki ayda 15gb miydi sınır tam hatırlamıyorum bu sınırı 20-30 kat fazlasını download etmişim direk 512ye çekerse o zaman 5mbiti mumla ararız:)

• Replies 95
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='KadirDaren' date='07 May 2011 - 18:49 ' timestamp='1304794153' post='1006621']
arada banada denk gelmiş ama yanlış adamı seçmişler ben ayda 350-500gb arası download yapıyorum.yanlız şöyle bi durum var kafama takılan şimdi ben bunları arasam desemki hızım 5mbite düşmüş kontrol edecekler zaten diyecek ki ayda 15gb miydi sınır tam hatırlamıyorum bu sınırı 20-30 kat fazlasını download etmişim direk 512ye çekerse o zaman 5mbiti mumla ararız:)
[/quote]
meraketme senin nekadar down yaptığını goremiyolar gordukleri şey kısıtlı ;) zaten sormuyolarda..
hem ayın başındayız geçtimi hemen 25 i

[b]http://donanimhaber.com/ttnet/
şikayetlerinizi buraya yapın daha çok ilgileniyolar zaten genel müdürlükte cevap yazmıyomuş bunlara
eveleyip güveliyolar şimdilik
sesinizi yükseltinde salak olmadığımızı anlasınlar. ben netten anlamayan bir sürü vatandaşa üzülüyorum bu olay anca şikayetle düzelcek bişey çünkü sabitlenen kek gibi kalıcak işte o hızda.[/b]

Edited by istanbul82

[quote name='istanbul82' date='07 May 2011 - 20:53 ' timestamp='1304794434' post='1006627']
meraketme senin nekadar down yaptığını goremiyolar gordukleri şey kısıtlı ;) zaten sormuyolarda..
hem ayın başındayız geçtimi hemen 25 i

[b]http://donanimhaber.com/ttnet/
şikayetlerinizi buraya yapın daha çok ilgileniyolar zaten genel müdürlükte cevap yazmıyomuş bunlara
eveleyip güveliyolar şimdilik
sesinizi yükseltinde salak olmadığımızı anlasınlar. ben netten anlamayan bir sürü vatandaşa üzülüyorum bu olay anca şikayetle düzelcek bişey çünkü sabitlenen kek gibi kalıcak işte o hızda.[/b]
[/quote]

şimdi yazdım destek maili biraz kalayladım.bana sormadan 5mbite çekiyosunuz faturayıda çekin aşağı o zaman dedim :)
ama bi çok kişinin hızı 8mbite çekildikten sonra tekrar düşürülmüş oda farklı bi eziyet

Edited by KadirDaren

[quote name='pcmemo' date='08 May 2011 - 13:14 ' timestamp='1304860475' post='1007008']
Allah'dan bizim buralarda ttnet sorunu yok.Taş gibi net.Geçenlerde bir kere portum yandı o kadar :D Arıza falan yok.
[/quote]
[b]bu sorun arıza gibi bişeyde değil banwithlerin düşürülmesi 8mb parası verirken sorunda yokken hatta 5 4 3 2 1 sabitlenen nice insanlar var ve bi çoğu farkında değil bile şu an çakallık kısaca..ayın başında başlamış bu olay.
google modem markanızı yazın mutla kullcanıcı kısımları vardır
yada speedtest.net ten test yapın neti kullanmadan.. [/b]

Hızım Düzeldi istanbul82 çatır çatır 1mb ile indiriyorum şuan:) adam tosta bastırılmış kaşar peyniri kadar yumuşak konuştu hemen sorunu çözdü:) biraz sert msj bıraktımda :)

Edited by KadirDaren

[quote name='KadirDaren' date='08 May 2011 - 16:40 ' timestamp='1304872852' post='1007184']
Hızım Düzeldi istanbul82 çatır çatır 1mb ile indiriyorum şuan:) adam tosta bastırılmış kaşar peyniri kadar yumuşak konuştu hemen sorunu çözdü:) biraz sert msj bıraktımda :)
[/quote]
evet ttnet çağrı merkezindeki afedersiniz bilgisiz cahillerden daha ii orası ç.m gibi abuk sabuk aptalca cevap vermiyolar daha bilgili tipleri koymuşlar klavyen süğüştü herhalde 8 yazıcaktın :D

[quote name='istanbul82' date='08 May 2011 - 19:10 ' timestamp='1304874625' post='1007200']
evet ttnet çağrı merkezindeki afedersiniz bilgisiz cahillerden daha ii orası ç.m gibi abuk sabuk aptalca cevap vermiyolar daha bilgili tipleri koymuşlar klavyen süğüştü herhalde 8 yazıcaktın :D
[/quote]

aynen öyne daha duzgun elemanlar var.çağrı merkezinde yüzsüz yırtıkları koymuşlar meshebi geniş insanlar :) yok klavyem sügüşmedi download hızı olarak 1mb yazdım kb den sonra mb geliyo ya :)

beni dün santral pisliği aradıktan sonra adres aldı

ve baktım sabah gene 4 e çekmiş ekib geldikten sonrada devam ederse bu şekil 555 10 78 diye bir numara var onla 6 ya yükselttirdimdi ancak zor ulaşıyordum onu denicem oda olmazsa 2 ay 20 gün sonra max :D 10 mbit fiber keyfini beklicem ve ona geçiceğim

ve ttnet=ölü :p

santrale olan mesafemden dolayı 1 yıldır 2 mb'in üstünü göremeyen bağlantıma isyan ediyordum, son bir haftadır 2 mb'tida kaldırmamaya başladı. şimdi bağlantım 1 mb'te.... Allah'ım dersimi aldım tövbe ediyorum ve ben çok memnunum 1 mb'tan ..... :rolleyes:

Benım hızı gene 5mbite çektiler :(

Bu Durumu Biz Düzelttirsekde bundan sonra 5mbit kullancaz gibi gözüküyo otomatik geri düşürüyolar ve bahane olarakda desteklemiyo diyecekler her seferinde

Edited by KadirDaren

[quote name='KadirDaren' date='09 May 2011 - 22:36 ' timestamp='1304980569' post='1007868']
Benım hızı gene 5mbite çektiler :(

Bu Durumu Biz Düzelttirsekde bundan sonra 5mbit kullancaz gibi gözüküyo otomatik geri düşürüyolar ve bahane olarakda desteklemiyo diyecekler her seferinde
[/quote]
[b]evet gece düşürüyolar konuştuğum (3 arkdş geri düştü)kadarıyla yazılımsal çöküküklük yazı yolamışlar g. müdrülüğe netim gece yine 5mb sabitlendi diye yaz şikayette bulun..aylarca kullandığın 8mb netinde hiç bis sorun yoksa desteklemiyo diye saçmalamıyolar zaten ç.m gibi çözülcekmiş bakalım maille boğmaya devam edin..hakkınızı arayın.[/b]

Edited by istanbul82

[size="3"][b]bu işin nedeni belli oldu arkdaşlar olay tvibu 8mb le gülünç biz hızla tv verdikleri için bu soyguncu kuruluş son iki 3 aydır şikayetler dev gibi artmış tvibu alıp aynı veya aynı santarali kullanan kişiler yaşadı fakir sadece net kullanan kesim dobrowski fakirden al zengine ver mantığı umarım anlamışsınızdır tvibu yaygın kullanan yerlerde bant genişliği arttırılmış olmayan yerlerde rezillik a.belalarını versin. [/b][/size]

Edited by istanbul82

[quote name='istanbul82' date='17 May 2011 - 16:15 ' timestamp='1305648925' post='1012348']
[size="3"][b]bu işin nedeni belli oldu arkdaşlar olay tvibu 8mb le gülünç biz hızla tv verdikleri için bu soyguncu kuruluş son iki 3 aydır şikayetler dev gibi artmış tvibu alıp aynı veya aynı santarali kullanan kişiler yaşadı fakir sadece net kullanan kesim dobrowski fakirden al zengine ver mantığı umarım anlamışsınızdır tvibu yaygın kullanan yerlerde bant genişliği arttırılmış olmayan yerlerde rezillik a.belalarını versin. [/b][/size]
[/quote]
Ben Süperonline kullanıyorum ancak Ttnet kullanan akrabalarım var ve onlar için soruyorum;
Şimdi olay Tivibu hizmetine yetmeyen bant genişliğinden dolayı, son 2-3 aydır fazlasıyla artan şikayetlerin üstesinden gelmek için, internet bant genişliğinin sınırlanmış olması mıdır?

[quote name='TORUNAGA' date='17 May 2011 - 17:08 ' timestamp='1305652105' post='1012390']
Ben Süperonline kullanıyorum ancak Ttnet kullanan akrabalarım var ve onlar için soruyorum;
Şimdi olay Tivibu hizmetine yetmeyen bant genişliğinden dolayı, son 2-3 aydır fazlasıyla artan şikayetlerin üstesinden gelmek için, internet bant genişliğinin sınırlanmış olması mıdır?
[/quote]
evet zaten onu anlatmaya çalıştım tvibu alan yerlere torpil 9-10 mb çıkarmış pez. almayan yerlere bant genişliği paspas.! buna ne denir artık bilmem içimdeki iyi dolu msj tahmin edin =@

Edited by istanbul82

[b]yurtdışı ülklerde tv hizmeti 20mb aşağı olmaz tabi burası turkey kar amaçlı 8mb hızda ve sorunlu altyapıda verdikleri için tvibu cihazını parçalayanlar olmuş kabağı bizim başımızda patlattılar![/b]

Edited by istanbul82

[quote name='istanbul82' date='17 May 2011 - 17:12 ' timestamp='1305652337' post='1012393']
evet zaten onu anlatmaya çalıştım tvibu alan yerlere torpil 9-10 mb çıkarmış pez. almayan yerlere bant genişliği paspas.! buna ne denir artık bilmem içimdeki iyi dolu msj tahmin edin =@
[/quote]
Peki bu hizmeti alan yerlerdeki olay nedir? Mesela ben bizim binamızda tek başıma Tivibu hizmeti alsam, bütün mahallenin bant genişliğini korumuş mu olacağım?

[quote name='istanbul82' date='17 May 2011 - 19:12 ' timestamp='1305652337' post='1012393']
[/quote]

ewt o mesajları tahmin edebiliyorum fakat ben ttnet'te hiç böyle sorunlar yaşamamıştım ne netim kesilmişti ne de hızım düşmüştü :pardon:

ADSL Hızı: 799 / 5850 kbps daha önceleri 8100 kusurdu 8 e gecıyorda azıcık :D birde merkezde ttnetın yanında oturuyorm sımdı bombalasam bızım evde gıtcek :D sımdı ttnete bırakıp smıle bırı superonlıne gecıcem ama hepsı ttnet uzerınden kullanıyor ben bi ttnetı arıyım yada en ıyısı ttnete gıdıyım sımdı tel faturası gelmesın sımdı tel faturaları konu acsak ne kazıklar atmıstır tabı oynatıyorlar reklamları reklam paralarını bızden alıyorlar neyse hayırlı forumlar birde arkadaslar yarın yarım gun mu tam gun mu okul yha bazı hocalar tam bazıları yarım dedı ıdarıye gıtmedım ama bılgınız var mı sevmıyom ıdarı bolumunu :D k.g

[quote name='TORUNAGA' date='17 May 2011 - 17:21 ' timestamp='1305652902' post='1012397']
Peki bu hizmeti alan yerlerdeki olay nedir? Mesela ben bizim binamızda tek başıma Tivibu hizmeti alsam, bütün mahallenin bant genişliğini korumuş mu olacağım?
[/quote]
[b]mesala karşıdaki ahmet veli ve yan komşun aysel aldı tvibu sen almadın ama hepiniz aynı santralde olduğunuz için sende torpilli ttnet ten faydalanacan! kenar kose semtlerde kim ister tvibu millet zor net faturası oder zaten! kazık bu kesime....[/b]

Edited by istanbul82

ben ADANA/karataş'ta yaşıyorum 20 gün önce tarifemi 1mbps limitsizden 8mbps limitsize geçirdim online işlem hattından...ilk günlerde 890-920kbps gidip geliyordu şu aralar download hızım 1.06 mbps...komşuma da aynı pakede geçirdim 1 hafta öncesinde ama onayla butonuna bastığım andan itibaren 3 gün neti gidip gidip qeldi ve 200kbps ile indiriordu 30sn net 30sn kesk oluyordu sürekli...günlerce arıza kaydı bildirdik durduk.. sonunda gelen açıklama bu : beyefendi hattınız bu hızı desteklemiyor hızınız 1mbps olarak sabitlenmiştir....

aynı telefon direği üzerinden hatlarımız ayrılıor ama ben kullanıyorum o nasıl desteklemiyor anlayabilmiş değilim...

Edited by ilx_199