Jump to content

Sizce En Esnek Programlama Dili Hangisi

0sman55
 Share

29 members have voted

1. 1. Sizce en esnek programlama dili hangisidir ?

• Visual C#
      12
    • Visual C++
      7
    • Visual Basic.net
      4
    • Delphi
      2
    • Visual Basic 6.0
      1
    • Java
      3
    • Pascal
      0

Recommended Posts

C++ hız olarak iyi peki esneklik olarak :?? yanı ısteklerını karsılayablıyor mu :D

Flot Flot Flot :D programlamadan anlayan kişi yokmu yaa :s

[warning][color="#800080"][b]DİKKAT: Flood Yapmak YASAKTIR, Ard Arda İleti Göndermek Yerine [img]http://i46.tinypic.com/289kcyd.jpg[/img] Butonunu Kullanarak İlk İletinizi Düzenleyiniz.Aksi Durumda İşlem Yapılacaktır ![/b][/color][/warning]

Edited by Legion

Visual basic 6 ile net arasında biraz fark var sadece kodlama mantığı aynı ama net ile daha iyi işler çıkıyo c++ da C den türeme C# da c++ dan türeme bir dil diye biliyorum visual studio ise bir anda krallığa kadar çıktığı varsayılan C# dan yapıldığını duymuştum bu yüzden de herkeze hakkında bildiklerini soruyorum ama sanırım FAZLA PROGRAMLAMADAN anlayan yok :)

[quote name='0sman55' date='14 May 2011 - 16:13 ' timestamp='1305418432' post='1010854']
Visual basic 6 ile net arasında biraz fark var sadece kodlama mantığı aynı ama net ile daha iyi işler çıkıyo c++ da C den türeme C# da c++ dan türeme bir dil diye biliyorum visual studio ise bir anda krallığa kadar çıktığı varsayılan C# dan yapıldığını duymuştum bu yüzden de herkeze hakkında bildiklerini soruyorum ama sanırım FAZLA PROGRAMLAMADAN anlayan yok :)
[/quote]

Bak sitede fazla programlama bilen yok sana firsat insanlara basliklar acip bildiklerini ogretmeye baslayabilirsin. Alinti olmadan anlatim basliklari ac programlama nedir ilk neler yapilmalidir onlari anlat hepimiz ogrenelim. Sen de siteye faydali ol insanlara yardimci ol.

[quote name='cumman' date='15 May 2011 - 07:29 ' timestamp='1305433785' post='1010872']
Bak sitede fazla programlama bilen yok sana firsat insanlara basliklar acip bildiklerini ogretmeye baslayabilirsin. Alinti olmadan anlatim basliklari ac programlama nedir ilk neler yapilmalidir onlari anlat hepimiz ogrenelim. Sen de siteye faydali ol insanlara yardimci ol.
[/quote]
iyi olur valla cumman abi :)

ben misal hiç bilmiyorum bi ara öğrenmek istemişimdir hep :) konuyu açan arkadaş bi anlatımlar konusu açta öğret bizlere :)

• 3 hafta sonra ...

[quote name='KintaRo' date='02 June 2011 - 12:03 ' timestamp='1307016183' post='1022804']
AMS'yi neden programlama dilinden saymıyorsunuz ya :( vallahi kırıldım billahi kırıldım <_<
[/quote]

hocam AMS basic tabanlı mı ?

• 3 hafta sonra ...

Başlangıç düzeyi için VB.NET ya da Visual Basic 6 yeterli, ama gelişmiş uygulamalar yapmak gerektiğinde Visual C# kullanmak daha mantıklı. Çünkü mesela Windows'un kendi dosya açma penceresi VB6'da 15-20 satırlık API kodu gerektirirken .NET'te (VB.NET ya da C# farketmiyo) tek satır yeterli oluyo. Özellikle dosya açma/kaydetme penceresi, klasör seçim penceresi, araç ipucu, sistem çubuğu simgesi gibi denetimlerin .NET içinde hazır gelmesi bence büyük bi kolaylık. Ayrıca Visual Studio'nun .NET destekli sürümleri arayüz hazırlamayı da son derece kolaylaştırıyo. (Ben şahsen VB.NET yerine C#'ı tercih ediyorum.)

Visual C#'ın (C# 2005) ücretsiz sürümünü ek bileşenlerini silip katılımsız yapmıştım:

http://dl.dropbox.com/u/14911728/Programlar/MS%20Visual%20C%23%202005.exe (34 MB)

(İçinden SQL Server 2005 ve MSDN çevrimdışı yardım kütüphanesini çıkardım, normalde Microsoft'un sitesinde yaklaşık 400 MB bu.)

Yalnız .NET uygulamalarının çalışması için bilgisayarda ilgili .NET Framework'ün kurulu olması gerekiyo. Gerçi sadece WinXP'de hiçbir .NET sürümü kurulu gelmiyo; Vista'da .NET 2.0, Windows 7'de 2.0, 3.0 ve 3.5, Windows 8'de 2.0'dan 4.0'a kadarki tüm sürümler kurulu geliyo.