Jump to content

Mozilla Firefox Ram Problemi Ve Çözümü

HARBİKIZ
 Share

Recommended Posts

[b]
[/b]

[b]
[/b]

[b]
[/b]

Kullandığınız Mozilla Firefox tarayıcınız çok fazla ram harcıyor öyle değil mi?

size bir firefox eklentisi (addons) u tanıtacağım. eklentimizin adı; memory fox. bu eklenti ile firefox un ram kullanımını gözle görülür derecede düşüreceksiniz.

180+ mb dolaylarında gezen ve 2-3 sekme ile çalışan firefox um artık 45mb ram harcıyor.

Ancak benim ilk deneyimlerim gerçekten mükemmel bir eklenti olduğu yönündedir.

1. öncelikle şu adresi ziyaret edin;

https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/53880

[img]http://i42.tinypic.com/tzcko.png[/img]

2. let me install this experimental add-on kutucuğunu işaretleyin. (henüz test/deney aşamasında olan bir eklentiyi kurduğunuzun farkında olduğunu belirtiyorsunuz.)

3. add firefox butonuna tıkalayın ve açılan sayfadan anlaşmayı kabul etmek ve kuruluma başlamak adına “accept and install” yazılı buton a basın. eklentiye izin verdikten sonra kurulum gerçekleşecektir.

Eklentiyi kurdunuz ve Firefox u yeniden başlattınız. şimdi çok küçük bir işimiz daha var.

Araçlar > memory fox > active memory fox yazılı yere bir tık atıyoruz.

Artık eklentimiz aktif.Düşük ram kullanımı ile oldukça performanslı bir Firefox a kavuştunuz. Edited by HARBİKIZ

[quote name='ByCayLaq' date='23 May 2011 - 19:28 ' timestamp='1306178934' post='1016524']
hiç sevmiyorum bir sürü eklentisi var . kullanıcıya açık ne kadar eklenti varsa ondan bir cacık olmaz kur kur sonunda çöküyör zaten zırt pırt . chrome forewer ;)
[/quote]

Boşuna demiyorlar "Zevkler ve renkler tartışılmaz" diye demek ki... Ben de sadece eklentilerinden dolayı kullanıyorum. Bir şey indireceğim zaman hevesle tıklayıp da dosyanın server'dan silinmiş olduğunu görmek delirtiyor beni örneğin. Sırf Rapidshare links checker dahi yeter...

Bende de bayağı düştü ama sizinki kadar değil.270-280 civarındaydı şimdi 110-115 civarına düştü.Gerçi bu da yeterli :) Tekrar teşekkürler [b]HARBİKIZ[/b] bu eklenti hakkında bilgilendirdiğin için...

[quote name='lostkid35' date='23 May 2011 - 22:15 ' timestamp='1306178150' post='1016502']
ben bi fark göremedim sizde gözle görülür bi fark oldumu ram kullanımıda aynı
[/quote]
Eklentiyi kurdunuz ve Firefox u yeniden başlattınız. şimdi çok küçük bir işimiz daha var.

Araçlar > memory fox > active memory fox yazılı yere bir tık atıyoruz.................