Jump to content

Sanal Makine Virtual Box Hakkında

kral1122
 Share

Recommended Posts

Selamunaleyküm arkadaşlar ben sanal pc programlarına ilgi duymaya başladım virtual box kullancam da bir sorum var virtual box a işletim sistemi yüklediğimde bilgisayar açılırken ana sistemi mi görüyor açılırken falan o sanal makineyi görmüyor değil mi bide ben kurulacak olan sanal sistemi d yi seçsem ortalama ne kadar yer kaplar?

Cevap veren arkadaşlardan Allah razı olsun Sağolsun Edited by kral1122

Yok kardeş sanal makineyi bildiğin ayrı bir program gibi düşün. Sen açmadığın sürece Pc açılışında falan çalışmaz yani. Sen programı açıp sistemi seçip başlat dediğinde bir pencere içerisnde işletim sistemi görüntülenir.

Örnek:
[spoiler][img]http://i.imgur.com/fOeFr.jpg[/img][/spoiler]

TugruL çok sağol Allah razı olsun yardımcı oldun bir sorum daha var virtual box ta sistem kurduktan sonra internete bağlanır mı yoksa ayar falan yapmaya gerek varmı bende araştırıyorum ama sorayım bi dedim

(bates54 eyvallah Allah razı olsun)

Edited by kral1122

[quote name='kral1122' date='30 May 2011 - 14:41 ' timestamp='1306766509' post='1020982']
TugruL çok sağol Allah razı olsun yardımcı oldun bir sorum daha var virtual box ta sistem kurduktan sonra internete bağlanır mı yoksa ayar falan yapmaya gerek varmı bende araştırıyorum ama sorayım bi dedim

(bates54 eyvallah Allah razı olsun)
[/quote]
[font="Trebuchet MS"][color="#000000"]
Ayarlar sekmesinde herhangi bir değişiklik yapmaz iseniz,virtuelbox'da internet ayarları varsayılan olarak açık gelecektir otomatik olarak net ayarlarını algılamaktadır.

Saygılar .. :)
[/color][/font]

Ben şuana kadar hiç ayar yapmadım kurulum bittiği gibi bağlanıyor :pardon: Bağlanamayıpta ayar yapan var mı bilmiyorum. Aslında hiç soru sormana gerek yok bu konuda oldukça basit. Program Türkçe ve bedava. Hemen sitesinden indirip kur. Programı açıp sanal diskini oluştur. İşletim sistemi kurulumu için CD deki yada pc ndeki bi iso kalıbını göster olsun bitsin :good:

http://www.ogren.tv/tag/virtualbox-kullanimi

eyvallah hepinize çok teşekkür ederim Allah razı olsun sağlıcakla kalın

Ya kusura bakmayın benim bir sorum daha olacak ben sanal makinedeki bir dosyayı ana makineye nasıl atarım ana makinedekini de sanal makineye anlatacak birisi varmı yada link verecek anlatım

Edited by casira

Arkadaşım Oracle VM VirtualBox adlı sanal programı kullan derim ben.onda misafir eklendisi var.isteğin zaman gerçek pc'den sanal pc çekebilrisn ve veri transferinide kolaylıkla aktarma yaaprsın.

bütün ayarları program kendi yapar.ses,internet,anakart,vs özellikleri otomatik yükler.

Edited by exert28

Öncelikle bu tür sorun yaşaman normal. Eğer sanal makine kurup birşeyler denemek veya öğrenmek istiyorsan hyper-v veya vmware kullanmanı tavsiye ederim.Ben vmware kulanıyorum çok memnunum. İstediğin kadar ram ve hdd boyutunu ayarlıyorsun Ağ ayarlarını yapabiliyorsun. Driverlarını otomatik kuruyor. En güzel özelliği fizikselde bir dosyayı sağ tıkla kopyala sanalda sağ tıkla yapıştır kopyalıyor :) . Daha da sorun olursa yardımcı olurum.

Saygılarımla...