Jump to content

Tam Bootable Usb Disk Hazırlayıcı

Share

Recommended Posts

mrb öncelikle win 8.1 kullanıyorum.

gfx menu exe yi dediğiniz gibi yönetici olarak çalıştırdım sağ alt köşeye açıldı.

hazır gfx dosyasını üzerine sürükleyip bırakıyorum dosya açılmıyor masa üstüne klasörde açılmıyor.

gfx menu exe dosyasını çift tıklayıp açıyorum ve hazır gfx dosyasını açıyorum klasörün içindeki back.jpg isimli resmi kendi resmimle değiştirip kaydediyorum.

ve gfx dosyası oluşuyor .gfx dosyasınıda usb bellek içindeki gfx menu içine atıyorum .menu list zaten daha öceden ayarlı ama olmuyor.bende biliyorum sıkıcı olmaya

başladı OZANAUS arkadaşta kızmakta haklı ama onu dediklerini yapıyorum olmuyor.bu benim için bir inata dönüştü bir haftadır gece yarılarına kadar oturup internette inceleme yapıyorum ama bir sonuca ulaşamadım. ama bunu eninde sonunda sizlerinde desteği ile çözecem.

• Replies 294
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

öncelikle çok teşekkür ediyorum sabrın yardımın ve cavabın için. yapacağınıda  biliyorum ama ben kendim yapmasını öğrenmek isyirom çünkü bu bir kendimle inat oldu yenilmek istemiyorum bu yüzden de daha çok hırslanıyorum.çünkü bu olayı başarmak istiyorum.

• 4 hafta sonra ...
  • 2 ay sonra...

Hocam merhaba,

Aklıma birşey takıldı. Şimdi ben kendime göre Bootable USB yapmayı planlıyorum. Bu Bootable USB'yi yaptıktan sonra usbyi iso haline dönüştürüp çift katmanlı 8 veya 16 GB olan bir DVD'ye yazdırdığım da bir problem çıkar mı?

• 2 hafta sonra ...

Merhaba,

Maalesef dediğiniz bu sistemde pek mümkün değil ayrıca çift katmanlı dvd,de zaten olmaz sistem o şekilde çalışmak üzere tasarlanmamıştır.

Boot ve iso dosyaları çift katman dvd ile olması imkansız istenilen dosya diğer yüzde olabilir o yüzden işlem başarısız olur.

Bu ve benzeri çalışmaların amacı usb disk,te çalışması için düzenlenmiş ancak bir kısım ekleme ve düzeltme ile tabiki dvd,de çalışır fakat boyut şimdiki dosyalara göre kıyaslanınca dvd için pek uygun olmaz en iyi yol yine usb,de çalışmasıdır.

• 3 hafta sonra ...

O zaman şöyle birşey sorayım ; 

Ben bunu 16 GB Bir flash belleğe hazırladım gerekli her ayarına kadar yaptım, Flash bellek içindeki bütün klasörleri toplayıp bir iso hazırladım. Bu iso dosyasını gerektiği zaman flash belleği biçimlendirip boot verip isoyu yazdırdığımda tekrar kullanabilir miyim? Bir sorun çıkar mı sizce?

Sormamın nedeni de elimde sadece 1 tane flash bellek var çoğu zaman lazım oluyor. 

• 2 ay sonra...
  • 3 hafta sonra ...

Hocam benim bi sorunum var şöyle ki . 

Daha önceden Xp Windows 7 gibi sistemleri yüklediğim bilgisayarımda şuanda Win 8.1 yüklü durumda ama ben Xp ye geri dönüş yapmak istedim DW-R bozuk olduğundan USB den format atmak için uğraşıyorum ama format sırasında sürücü seçme bölümünde C ve D sürücülerini göstermiyor sadece Usb gözüküyor. Easyİmage kullandım başka bir bilgisayara format attım ama benim bilgisayarımda çalıştıramadım .

awengers44 kardeş flash diskime win7 win8 eklemek istiyorum ama karılık halde olmaması için ne yapmalıyım klasör içinden bu işi nasıl halledebilirim ve nasıl yapabilirim yardımcı olaiblirmisin

Edited by lamont

işlerimiz var her zaman uğrama şansımız yok maalesef benden doğan eksiklik için,de hakkınızı helal edin elimden bu kadar geliyor, ayrıca sorulan soruların çoğu tekrar,dan ibaret maalesef.

-----------

@Undisputed

win8 yüklü sistemde öncelikle disk araçları ile veya win8 ile windows yüklü sistem bölümlerini silip biçimlendirdikten sonra disk alanlarını görebilirsiniz, veya elinizdeki işletim sisteminde sata/raid eksikliği olabilir düşük ama bir ihtimal.

@lamont

Öncelikle Easyimage ile böyle bir şey maalesef mümkün değil çünkü başka araçlara ihtiyacınız var onlardan sonra yine group4dos ile çalışan kod,lar ile istediğiniz sonuca ulaşırsınız.

Blue_life hocanın hazırladığı konulara göz atın orda win7 ve win8 ile iso formatında hazırlanan dosyaları doğru komutlarla tek usb diskinde çalıştırabilirsiniz. pm,den sorduğunuz için ise format fark etmez çalışır ama ntfs tavsiye olunur çünkü usb diske 4 gb üstü tek dosya atmanız mümkün olmaz.

• 3 hafta sonra ...

İmage For Dos 2.74 Full ile sistem imajı alın geri yükleyin süper maus kullanımı etkin hale getirilmiştir.
http://www22.zippyshare.com/v/45159490/file.html

image For Dos 2.74 Full Linux Ünix tabanlı sistemleri yedeklemeye ve geri yüklemeye yarar.

Upload Edilecek..............

Symantec Ghost 11.5 Dos

http://www22.zippyshare.com/v/8165994/file.html

Acronis Disk Director 11

http://www22.zippyshare.com/v/11909819/file.html

F_S_M,nin Meşhur Mini Vista,sı

http://www33.zippyshare.com/v/80903455/file.html

F_S_M,nin Meşhur Mini Xp si

http://www23.zippyshare.com/v/43962441/file.html

Acronis True Image Home 2012 15 Build 6868

Upload Edilecek..............

Acronis True Image Home 2012 Build 7133 Lite ve Full Birarada

Upload Edilecek...............

Paragon Partition Manager 12

http://www22.zippyshare.com/v/91514014/file.html

Merhaba , bu dosyaların süresi dolduğu için dosya yok uyarısı var. "File has expired and does not exist anymore on this server"

Merhaba. Uyarınız için teşekkür ederim şimdi bazı dosyaları yüklüyorum geri kalanları ise yarın upload ederim inşaallah.

Link ilk sayfada ve tek dizin içinde verilecektir.

Edit,

ilk sayfada anormallik var düzenleme yapamıyorum dosyaları burdan alırsınız.

https://yadi.sk/d/PvSra7eEeFsmn
Edited by awengers44

• 1 ay sonra...

USBDISKTOOLS V2

Usb diskler,hafıza kartları ve diğer taşınabilir disklerden işletim sistemlerini boot ederek kurulum yapmanız için gerekli araçları barındırır. :)

E6jAnWY.png

DownloadLink

151 MB / Zip extension Nopass!

Katılımsızkurulum

[spoiler]

E6jAnWY.png

vqZo9cH.png

USBDISKTools v2 İçeriği:

HP Usb disk storage Format tool 2.2.3
Recovery MediaBuilder
WinSetupFromUSB 1.0 Beta8
Qemu Simpleboot 1.1
Video'lu Anlatım / BB FlashBack PRO ile hazırlanmıştır.

Kurtarma Araçları:
Acronis
Biosreset
Şifrekaldırıcı
GFXMenu 12 Adet
Düzenlenmiş Menu.lst dosyası

[/spoiler]

link ölmüş.yenileme imkanın varmı ? teşekkür ederim.

• 3 hafta sonra ...