Jump to content

Autoıt' De Java Update21 Katılımsız Kurulum

radyofon
 Share

Recommended Posts

USSF ile java update 21' in katılımsız kurulum parametlerini bulamadım. Bunun bir yolu yok mu? java' nin msi dosyasını alayım diyorum, oda görünür görünmez kayboluyor. Konuyu katılımsız kurulum taleplerinin olduğu bölüme yazmıştım ama cevap alamayınca, katılımsız kurulumlar da genelde AutoIt ile yapıldığı için konuyu buraya da açmak zorunda kaldım. Kusura bakmayın.

Abi ilk önce internetten araştırmalısın. Bu sana hız ve kolaylık sağlayacaktır.
[color="#0000FF"][u][b]http://www.google.com/search?q=java+6+SE+silent+install[/b][/u][/color]

Eğer bulmadıysan o zaman USSF tarzı programlar ile şansını denemelisin.
Bu arada USSF de autoit ile hazırlanmıştı.

Eğer USSF vs. ilede sonuç alamdıysan exe dosyasına [b]/?[/b] parametresini ver. Bazen [b]-h[/b] parametresi de olabilir.
Genelde /? kullanılıyor ve javada içinde bu geçerliydi.

Kısaca çalıştıra cmd.exe yazıp komut istemi aç. Parametresini öğrenmek istediğin programı komut istemine sürükle.
Komut isteminde programın konumu yazacaktır. Sonuna sonuna bir boşluk bırakıp /? yazarsan sana parametre ekranını çıkartacaktır.

Ilgili java için heralde parametre aşağıdaki olması lazım (emin deyilim)
[b]/s /v /qn[/b]

Dediklerini yapmıştım zaten. Onu da bırak senin bana hazırladığın programda da vardı ama konuyu buraya açmamın sebebi; parametrelerin nasıl bulunduğu ile ilgiliydi. Java' nın sitesine bakarsan /s parametresi diyor ve mozlla eklentisi için =1, ie eklentisi için =1 parametrelerinden bahsediyor. İnternette araştırırsan /quiet /norestart parametreleri diyor. /? parametresini de denedim ama sonuç alamadım. USSF de parametre vermedi. Java' nın sitesinde /s parametresi diğer sitelerde farklı parametreler vermesi nedeniyle buraya yazma gereği duydum. Düşündüm ki; acaba farklı bir yöntem de var mı?

Gördüğüm kadarıyla farklı farklı java sürümleri mevcut.
Bu nedenle karışıklık olmuş olabilir.

Ama biz msi parametrelerini kullandık. Heralde igli programın içindeki msi dosyası kurulumda çalıştırılıyor.
Diğer sitesindeki parametrelere gelirsek başlagıçta çalışan uygulama bence bir reg değeri vs. giriyor olabilir.
Böylece kurulumda ilgili regler okunup ona göre işlemler gerçekleştiriliyordur!
Araştırmak, testeler yapmak lazım...

Sen şimdi yöntemi öğrenmek istiyorsun ama her programa göre bu değişiklir gösterecektir.

Edited by blue_life

Sevgili blue_life!....

Dediğin gibi, yöntemi öğrenmek istiyorum. Eğer /? ve USSF parametre vermiyorsa, Application Data klasöründe de msi uzantılı dosyası görünmüyorsa ve de parametre veren ilgili yabancı sitelerde de (bildiğim kadarıyla 3 site vardı) parametreler yoksa ne yapmak lazım? Sen parametreleri nasıl buluyorsun?

Edited by radyofon

Bu tamamen yazılımcının hayal gücüyle oluşturduğu bi sistem, kalıbı yok, sınırı yok. Ama bunları yaptıklarında sitelerinde mutlaka ilgili bi döküman, bi soru-cevap falan bulunur ve anlatılır, ilk bakman gereken budur, sonra ussf dir /? ile çalıştırmaktır falan bunları denersin.Ayrıca ben appdeploy diye bir site kullanıyorum bu işler için ve ilgili arama linkini de buraya koyuyorum (Command Lines bölümüne bakıcaksın):

[code]http://www.appdeploy.com/packages/detail.asp?id=38[/code]

Ayrıca MSFN'in Application Installs bölümünde de arama yaparak istediğin parametrelere ulaşabilirsin son bir yöntem olarakta Application Installs'un TnCTR'de yapmaya çalıştığım ama tutmayan benzeri, proje tutsaydı yeni bir bölüm açılıp sadece programlara özel katılımsız kurulum komutlarını paylaşabilirdik:

[code]http://www.tnctr.com/topic/84688-oezel-katylymsyz-parametreler/[/code]