Jump to content

Sliderex Bir Türlü Çalıştıramıyorum

radyofon
 Share

Recommended Posts

Klasik tek sürgülü yani sadece ses açıp kapamaya yarayan SliderEx plugin' ini bir türlü çalıştıramıyorum. Klasörü aşağıdaki gibi Object içine attım. Fakat kullandığım AMS 8' de pluginler içerisinde göremiyorum.
C:\Program Files\AutoPlay Media Studio 8\Plugins\Objects\sliderEx

Teşekkürler üstadım. Gönderdiğin slider' ı benim projeye adapte ettim. Fakat şöyle bir sorunum var. Üst ses seviyelerinde (ben de 180) müzik çalıyor olmasına rağmen slider çubuğunun sürgüsü başta sıfırsa görünüyor. İşlev görüyor ama o an hangi sese seviyesinde müzik çalıyor ise orada olması lazım değil mi? Ben 3 adet mp3 dosyasını Proje/Ses altına rastgele modda ve 180 ses seviyesinde tekrar modunda ekledim.<br>Slider plugini içine de aşağıdaki kodu ekledim. Fakat dediğim gibi 180 sese seviyesinde müzik çalmaya başlıyor ve slider iş görüyor ama slider' ın ilk baştaki görüntüsünde sürgü sıfır hizasında yani o an başlaya ses seviyesinde değil. bunu nasıl düzeltebiliriz?<br><br>Plugin1 OnPosChange<br>[code]<br>Label.SetText("Label3", "%" .. e_Pos)<br>volume = SliderEx.GetSliderPos("Plugin1");<br>Audio.SetVolume(CHANNEL_BACKGROUND, volume);<br>[/code]<br>Proje - Eylemler - On Startup<br>[code]<br>volume = 180;<br>[/code]<br>

@talha_252
Üstadım yukarıda da yazdığım gibi Project-Action-On Startup menüsünde volume = 180; değerini atadım. Ses 180' de başlıyor başlamasına ama sürgü en başta 0 pozisyonunda görünüyor. İşlev yapıyor ama sürgünün 180 seviyesinde yani sonlara doğru görünmesi gerekli.

Slider in komutlarını bilmiyorum şu anda fakat sen sliderex.SetPos gibi bi komut olması lazım.Ona da sesi vermelisin..

http://www.tnctr.com/topic/138127-muzik-calar/

Hatta bu örnekteki slideri inceleyebilirsin..

Edited by talha_252

Ben bu slider' ı sadece projemde kullandığım arka plandaki müziğin sesini azaltıp çoğaltmak için yapıyorum. Yani bir müzik çalar yapmaya çalışmıyorum.Basit bir şey. SliderEx uygulamasını MostWanted' ın videolarda anlattığına göre yaptım. Tek fark var, o da ses dosyasını daha önceden Project\Audio bölümünden 3 adet ses dosyası yüklemem. Kodlar şöyle ve çalıştırdığımda kilitleniyor:
Script Pugin1
On PosChange
[code]
SliderEx.SetSliderPos("Plugin1", volume);
Audio.SetVolume(CHANNEL_BACKGROUND, volume);
[/code]
Page Properties
Script
[code]
volume = SliderEx.GetSliderPos("Plugin1");
[/code]
Project
Action
On Startup
[code]
volume = 255;
volume = Audio.GetFilename(CHANNEL_BACKGROUND);
[/code]

Edited by radyofon

On preloada veya on startupa

SliderEx.SetSliderPos("Plugin1", Audio.GetVolume(CHANNEL_BACKGROUNG));

bu kodu koy.

[quote name='KintaRo' date='28 June 2011 - 19:13 ' timestamp='1309288425' post='1037523']
mostwanted'la konusuyosun zaten :D (talha)
[/quote]

Ben demiştim nickimi değişelim diye ahh ahh :D

@MostWanted
Kendi yazdıklarımı sildim ve sadece şunları yaptım fakat sürgü kumanda etmesine rağmen halâ sıfır üzerinde.
On Preload
SliderEx.SetSliderPos("Plugin1", Audio.GetVolume(CHANNEL_BACKGROUND));
On PosChange
Label.SetText("Label3", "%" .. e_Pos);
volume = SliderEx.GetSliderPos("Plugin1");

................Sinir oldum yahu.........................onu sil bunu sil yeniden yaz.......sildim hepsini......Saatlerdir uğraşıyorum......Birşeyi beceremedim......

Edited by radyofon

@MostWanted, KintaRo.
Hiçbir kumanda etkisi yok. Sürgüyü nereye götürürsen götür, iş görmüyor. Ne bu ya. Dediğin kodu sadece On Preload' a koydum. Plugin içinde ise Label.SetText("Label3", "%" .. e_Pos) var. Bir de Ulrich' e mi sorsam acaba.

Edited by radyofon

@KintaRo
Hah şöyle üstad ya bir yardımcı ol da halledelim. Konu şu: Projeyi açınca Proje/Ses kısmından eklediğim 3 adet mp3' ü rastgele modda ve ses seviyesi 180' de seçtiğim için bu şekilde müzik çalmaya başlıyor. Slider' ın sürgüsü de iş görüyor ama sürgünün, müziğin başladığı seviyede olması gerekirken sıfır seviyede görünüyor. Halbuki müzik 180 ses seviyesinde çalıyor. Yani arka planda proje/Audio menüsünde yazdığım seviyede (180 yazdım) olması gerekiyor slider sürgüsünün. Yaklaşık %70 civarı.İsterseniz resim de ekleyebilirim.Kodlar:
On PosChange
[code]
Label.SetText("Label3", "%" .. e_Pos);
percent = Math.Floor(e_Pos / 255* 100);
Label.SetText("Label3", "%" .. percent);
Vol = Audio.SetVolume (5, e_Pos);
[/code]
[img]http://www.tnctr.com/uploads/imgs/pre_1309383982__adsz.jpg[/img]
[img]http://www.tnctr.com/uploads/imgs/pre_1309384060__adsz1.jpg[/img]
[img]http://www.tnctr.com/uploads/imgs/pre_1309384092__adsz2.jpg[/img]

Edited by radyofon

Be sorunu çözdüm. Preload' a yükleyince kilitleniyordu program. Şimdi şıkır şıkır çalışıyor Allah' a şükür. Sorun Preload'a veya startup' a yüklemeye çalışmaktan kaynaklanıyormuş zaten. :)

Edited by radyofon

@MostWanted
Aynı kodlara ekleme yaptım onu söylemeliyim. Aynı kodlarla kilitleniyordu Preload ya da Startup' da. Onu düzelttim bu sefer de 0 yerine %100' de görünmeye başladı sürgü. Onu da, 1-2 kodla hallettim talha. Fakat orada verilen ses seviyesinin de yardım menüsünde gösterildiği gibi ses seviyesi olmadığını % olduğunu da öğrenmiş oldum. :) Ha! Bu arada! İkinizin de çok faydası oldu. Onu da inkar edemem ama, Prelaod ve Startup değilmiş talha, Onu da belirteyim. :) Teşekkürler!.... Benim diğer başlıkta yardımcı olursanız sevinirim. O başlıkta yazdığım kodlar da yabana atılır cinsten değiller bence. O başlığın sabitlenmesini ve başlığın java path tanımlaması olarak değiştirilmesi uygun olur ve kullanıclar faydalanır diye düşünüyorum, moderatörlere duyurulur. Oradaki kodlar sıradan bir registry key değişiklikleri değil bence. Biraz farklı. Bir de benim programdaki kodlar çok uzun oldu. Bu konuyu daha öncede söylemiştim ama benim söylediğim başlık silinmiş. Kodları daha da kısaltamazmıyız diye. Hatta KintaRo' nun bu konuda başka konularda söylemleri vardı. Ben ilk önce normal uzun yolları gösteririm ki kullanıcılar öğrensin diye. Çok doğru söylüyor bence. O kısımları öğrendik, biraz da tablolar ile filan kısaltılamaz mı diye düşünüyorum. kodları size versem de baksanız diyorum. :)

Edited by radyofon