Jump to content

Sysprep Hakkında Bir Soru

Recommended Posts

Arkadaşlar iyi geceler. Son günlerde windows 7 üzerine sysprep uygulaması hakkında calısıyorum. Fakat en saglıklı imaj sanal makinada alınacagına karar verdim. Çünkü gerçek makineye kurup sysprep imajını aldıktan sonra başka makineye kurdugumda sorun cıkartan makineler oldu. Hatta nerdeyse dogru düzgün işe yaramadı diyebilirim.

Şimdi benim amacım sanal makinenin hdd'sinin imajını almak. Sanal makineyi hiren ile yada tasınabilir xp ile boot ediyorum fakat gel gör sanal hdd yi görmediği için yedekleme işlemi yapamıyorum.

Şimdi benim sorum VDİ uzantılı sanal diski nasıl imaj haline çevirebiliriz. Eğer bunu yapabilirsek artık bir imaj ile cok kısa bir süre içinde istediğimiz bilgisayara windows 7 kurabileceğiz. Yardımlarınızı bekliyorum. Edited by bilalozkan7

sevgili arkadasım win 7 kurulumu bittiğinde seni karşılayan kullanıcı adı gibi birtakım bilgileri girmeni isteyen sihirbazdayken ctrl+shift+f3 tuş kombinasyonuna bas sonra cihaz yeniden basladıgında administrator ile açılacaktır.Gerekli kurulumlarını yaptıktan sonra aygıt yoneticisinden chipset driverlerini universal hale getir.Sonra Sysprep çalıştır. ben servisimde kullanıyorum gayet verimli ve sıkıntısız çalışıyor.

[quote name='affedilmez' date='05 July 2011 - 04:04 ' timestamp='1309838678' post='1040839']
sevgili arkadasım win 7 kurulumu bittiğinde seni karşılayan kullanıcı adı gibi birtakım bilgileri girmeni isteyen sihirbazdayken ctrl+shift+f3 tuş kombinasyonuna bas sonra cihaz yeniden basladıgında administrator ile açılacaktır.Gerekli kurulumlarını yaptıktan sonra aygıt yoneticisinden chipset driverlerini universal hale getir.Sonra Sysprep çalıştır. ben servisimde kullanıyorum gayet verimli ve sıkıntısız çalışıyor.
[/quote]

Aygıt yöneticisinden chipset driverlarını universal hale nasıl getiriyoruz. Onu kısaca anlatma şansınız varmı acaba.

• 2 hafta sonra ...

[quote name='HakanAlbayrak' date='14 July 2011 - 11:42 ' timestamp='1310643763' post='1046012']
[color="#FF0000"][size="4"]bu kadar Uğraşmaya Değmez ki [/size][/color]
[size="4"][color="#FF8C00"][font="Comic Sans MS"]Acronis Backup & Recovery Workstation :) [/font][/color][/size]
[/quote]

Biraz daha geniş bilgi verirmisin ? Bu program direk bu işi görecekmi ? Ekstra birşey yapmamız gerekecek mi ? Sadece windows 7 ile mi uyumlu ?

[quote name='blackman12' date='28 July 2011 - 11:25 ' timestamp='1311845121' post='1053065']
Onu da aldım ama 30 gb lık bi wimi hangi mediaya sığdırıcağımı bilemedim :D o yüzden acronis.
[/quote]

Windows 7 Tolkitle İşi Göreceksin Dostum.Haber vermedinki Yardımcı olalım :)

Acronis e universal restora hatta 3.parti imaj programlarına gerek yok.! Linklerimdeki windows 7 sanal makinede sysprep kullanılarak imagex kullanılarak imajlanmıştır her makineye kurulabilir. Chipset vs silmeye gerek yok tum programlar yuklenir sysprep ile hazırlanır imagex ile imajlanır kurulumda tum program yuklu gelir (ayrıca yuklenmez) Cok istek olursa anlatımını video veya capture ile yaparım.