Jump to content

8Mbit Internetiniz Var Fakat 8 Mbit Hızınız Yok!

teknohalit
 Share

Recommended Posts

herkes ttnet e kızıyorda kimse kendine kabahat bulmuyor ttnet i savunmuyorum ama adam demiş her ay 300 gb dosya indirdim
yani yuh diyorum indirip indirip siliyorlar sonrada bemim hızım düştü tt net kötü yemin ederim çoğu insan sırf kaotasız diye
indiriyor düşünsenizya herkesinki 8mbit olsa buna ne santral dayanır nede internet nede kablo her ay 300gb doldurup silmeyen varsa
onun hakkıdır 8 mbit yoksa gerisi fasa fiso benim bayan arkadaş vardı 4gb kotolı kullanıyordu öyle takip ediyorduki tam aysonu
4gb yi bitiriyordu küçük kardeşini arıyor işyerinden film indirde kota dolsun diye dedim niye doldurmaya çalışıyorsun dedi
boşunamı gitsin zaten para veriyorum diyor yani lazım olduğundan değil neymiş kota dolsun para boşa gitmesin sonrada
gerçek ihtiyacı olanlar birşey indiremesin ihtiyaç derken indirdiğini silmeyen için diyorum bide şu durum var sıkıntı olmasa
zaten bence herkesinki 8mbit yaparlardı demekki herkese aynı anda veremiyorlar yoksa onların kaybı ne indirilen lerin parasını
ttnettenmi kesiyorlar sanki

• Replies 51
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

[quote name='yawuz58' date='05 July 2011 - 19:22 ' timestamp='1309893765' post='1041246']
herkes ttnet e kızıyorda kimse kendine kabahat bulmuyor ttnet i savunmuyorum ama adam demiş her ay 300 gb dosya indirdim
yani yuh diyorum indirip indirip siliyorlar sonrada bemim hızım düştü tt net kötü yemin ederim çoğu insan sırf kaotasız diye
indiriyor düşünsenizya herkesinki 8mbit olsa buna ne santral dayanır nede internet nede kablo her ay 300gb doldurup silmeyen varsa
onun hakkıdır 8 mbit yoksa gerisi fasa fiso benim bayan arkadaş vardı 4gb kotolı kullanıyordu öyle takip ediyorduki tam aysonu
4gb yi bitiriyordu küçük kardeşini arıyor işyerinden film indirde kota dolsun diye dedim niye doldurmaya çalışıyorsun dedi
boşunamı gitsin zaten para veriyorum diyor yani lazım olduğundan değil neymiş kota dolsun para boşa gitmesin sonrada
gerçek ihtiyacı olanlar birşey indiremesin ihtiyaç derken indirdiğini silmeyen için diyorum bide şu durum var sıkıntı olmasa
zaten bence herkesinki 8mbit yaparlardı demekki herkese aynı anda veremiyorlar yoksa onların kaybı ne indirilen lerin parasını
ttnettenmi kesiyorlar sanki
[/quote]

Bence Dediğin Yanlış kardeşim.Ben bu sınırsız paketi niye aldım ? Aylık 1 TB Dosya İndirip Silmek İçin ;) Madem ben indirip indirip silemicem ne diye sınırsız bağlatayım ? Sınırsız bağlattımki istediğimi indirio isteidğimi sileyim diye ;)

[quote name='hawk_2' date='05 July 2011 - 22:32 ' timestamp='1309894323' post='1041250']
Bence Dediğin Yanlış kardeşim.Ben bu sınırsız paketi niye aldım ? Aylık 1 TB Dosya İndirip Silmek İçin ;) Madem ben indirip indirip silemicem ne diye sınırsız bağlatayım ? Sınırsız bağlattımki istediğimi indirio isteidğimi sileyim diye ;)
[/quote]
silecek seniz niye boşuna indiriyorsunuz indirmeyin indirip silmişsiniz farzedin :o

[quote name='yawuz58' date='05 July 2011 - 22:40 ' timestamp='1309894809' post='1041254']
silecek seniz niye boşuna indiriyorsunuz indirmeyin indirip silmişsiniz farzedin :o
[/quote]
eğer bana sınırsız deniyorsa sınırsızdır değil mi kardeşim ? dosyayı indirmek yada indirmemek, silmek yada saklamak benim kararıma bırakılmıştır bu noktada. eğer söylediği gibi hizmeti vermiyorsa bu şirketin sorunudur bizim değil. sınırsız dediyse sınırsız veri aktarımını alma garantisi vermiştir. her ay biz parasını veriyoruz(!)

Şimdi şöyle bir durumda var. Tarifeler şu şekilde Sıralanıyor. 8Mbps'e kadar SINIRSIZ 55tl - 8Mbps SINIRSIZ 109 TL bu iki kelime arasında Farkı fark edebilmiş değilsiniz galiba. "İnternetim 8mbps değil" değil diyenler için söylenmesi gereken birşey varsa ona 8Mbps SINIRSIZ 109 TL Paketine Geçmesini Önermek. Adamlar paketin üzerine yazmışlar Satın alırken işaretliyorsun "8Mbps'e kadar". ee sorun ne niye illa 8mbps olmasını istiyorsunuz anlamıyorum.8mbps'E kadar sözcüğünü açıklıyayım isterseniz 0 ile 8mbps arasında Hızınız sürekli değişebilir. anlamına geliyor ki bunu bile bile TTnet'e vb. IIS şirketlerine laf atıyorsunuz. şu an 8mbps'e kadar internet kullanıyorum hızım yaklaşık 800kbps. Sıradan bir tüketiciyim bunuda bildirmekte fayda var.

en az 20 kere kavga ettim + 5 kere eve geldiler yalandan arıza kaydı bıraktım :D

en son santralin numaradan aradılar kaydettim numarayı her defa arıyordum yükseltin yükseltin vsvs.

şimdi 8+mbit sınırsız + görünürde 25gb kota :D

kesilmede yok.. arkadaşın dediğini yapın bilerek kesiyorlar çünkü

[img]http://i54.tinypic.com/1smvle.png[/img]

tuzu kuru olan arkadaşların başlarına böyle olaylar gelmediği için boş boş atıp tutuyorlar dikkat edin ttnet yalakaları ''DÜNYANIN EN YAVAŞ VE EN PAHALI İNTERNETİ''nden bahsediyoruz !!!! tabiki verdiğimiz para kadar hizmet isteyeceğiz ... kota başlı başına tuzak zaten kendileri bile diyor ''KOTALI İNTERNETLE UĞRAŞMAYIN SINIRSIZ ALIN'' diye yani göz göre göre dolandırıyorlar bizi birde dalga geçiyorlar.. devlet kendi işlerinden biraz vakit ayırıp milletin bu tür sorunlarını çözmeli .. Tüketici hakları diye birşey var ama bunun nasıl kullanılacağı hakkında tvlerde okullarda vs. bir bilinçlendirme yok aksine koyun gibi güdülme dersleri alıyoruz ... MAALESEF ÜLKEMİZ SÖMÜRÜLÜYOR ARKADAŞLAR .. (TUZU KURU OLANLAR BUNA KARŞI ÇIKARLAR EMİNİM ÇÜNKÜ PASTADAN PAY ALMASALARDA KOKUSU HOŞLARINA GİDİYORDUR) bu konu kamuoyuna bildirilmeli haberlere konu olmalı çünkü adamlar göz göre göre bizi afedersiniz zikecekler nerdeyse ama bizim vergilerimizle zengin ettiğimiz vekillerimiz devletimiz v.s bi b.k yapmıyor .... HAKKIMIZI ARAYALIM SONUNA KADAR (TUZU KURU OLANLAR BİZİ YILDIRAMASIN)

[quote name='crazyturks35' date='06 July 2011 - 00:09 ' timestamp='1309903794' post='1041332']
8 mbite kadar olanı var bide onu diyosan zaten adamlar garanti vermiyor 8 mbit olacak diye.. bide sizin alt yapınıza bağlı mesela ben gittim 10 mbit için bana dediler ki sizin sizin alt yapınız 10 mbiti desteklemiyor.
[/quote]

adamlar bana 8mbit desteklemiyor dediler..
1,5ay 8 kullandım :D sonra 2 ye düşürdüler..

aradım dedim böyle böyle hat kaldırmıyor dediler.. madem hat kaldırmıyor 1.5 ay neden 8 kullandım diyorum cevap yok..

:D yavşak bunlar tutturabildiğine kitliyorlar..

[quote name='by_bozkurt' date='05 July 2011 - 22:12 ' timestamp='1309903971' post='1041334']
adamlar bana 8mbit desteklemiyor dediler..
1,5ay 8 kullandım :D sonra 2 ye düşürdüler..

aradım dedim böyle böyle hat kaldırmıyor dediler.. madem hat kaldırmıyor 1.5 ay neden 8 kullandım diyorum cevap yok..

:D yavşak bunlar tutturabildiğine kitliyorlar..
[/quote]

aynen abi.. nerden bulurlarsa vuruyorlar kamçıyı. eğilene bir tekme de onlardan geliyor.. ama direnirsen kedi gibiler.. ıııııı diyip kekeliyorlar

İnternetimi 1 hafta boyunca günde 3-4 kez aramama rağmen bağlamamışlardı, TTnet'in sayfasından 1 tehdit mesajı atınca ertesi gün bakmaya geldiler :)
En yakın zamanda sorunumun giderilememesi durumunda, tüketici hakları dernekleri yoluyla hakkımı arayacağımı yazmıştım o mesajda :)

Dün internet download managerla indirme yaparken 927kb'ı gördüm gözlerime inanamadım ;)

[quote name='melankolia71' date='05 July 2011 - 10:04 ' timestamp='1309860261' post='1040945']
arkadaş 8mbit e abone oldu pc 11mbit gösterio :))
[/quote]

Modemin arayüzünden baktıysan maksimum desteklenen hızı gösteriyor olabilir.

Edited by justpl4y

aynen kardeşim benmde 1 sene önce hep 900 kb la ındırıyodum.Şimdi 400 450 kb oldu arkadasım da aynı tarıfeden adam harıcı dısklerını dolduruyo :S:S:SS:S:S:S::S:

Şöle dürüst bi şirket gelemediki saten

Kardeşim bu kadar birbirinizle kavga etmeye gerek yok.
IE Tabanlı sistemlerden indirme yaparsanız verim alamazsınız.

Size Tavsiyem Orbit Downloader

Çünki Aynı gelen bağlantıya birden fazla köprü kurup bağlantıyı yükseltiyor.

IE Tabanlı sistemde ise tek tabanlı olduğu için verim alamazsınız.

Bizzat denenmiştir.

bende ilk neti bağladım 8 mb te kadar ve tam 8 mb hız alıyordum
3-4 aydan sonra bi baktım 2-3 gün hızın 4 mb geçmiyor
girdim modem arayüzüne baktım hızı 4 mb düşürmüşler
aradım dedim hızı düşürmüşsünüz bana dediki 8 mb te kadar o yüzden dedim 3-4 aydır tam 8 mb kullanıyorum
modem arayüzündende baktığımdada düşmüş dedim
ardından düzelttiler
ttnetle herşey mümkün kendileride öle diyorlar :D

arkadaşlar yorumlarını hepsini okumadım açıkcası ama size sundukları paketin adına bakarmısınız öncelikle? 8 mbit 'e KADAR. Buraya dikkat bulunduğunuz çevre dolayısıyla internet kullanımında herhangi bir yoğunluk varsa bu 2-3 veya bazen 1mbit bile olabiliyor.Eğer paketiniz Sırf 8 mbit ise ve hala aynı hızda iseniz ozaman şikayet edebilirsiniz.. Bulunduğunuz çevrenin altyapısı ve kullanım sıklığı ile alakalıdır bu.Kullanım şartlarındada belirtilmiştir.Saygılar..

Küçük yanılma payı ile hattınızın maximum alabileceği download hızını bulmanız mümkün!
Kısaca;

Modeminizin ip adresini tarayıcınıza yazarak modeme giriş yapın ve rapor bölümündeki [b]Downstream Attenuation[/b] değerini öğrenip, not alın.
Daha sonra aşağıdaki siteyi açın ve modeminizden öğrendiğiniz değeri, [b]Downstream Attenuation[/b] kutusuna girip [b]Calculate[/b] tuşuna basınız.

[color="#0000FF"][u][b]http://www.kitz.co.uk/adsl/max_speed_calc.php[/b][/u][/color]

Arkadaşlar bende lafta 8 mbps internet kullanıyorum.
Ama şu resme bir bakın şimdi bu ttnet'e sövülmezde ne yapılır.

[code]http://imageshack.us/photo/my-images/6/ttnetaq.jpg/[/code]

Arkadaşlar şuan TTNET'i aradım ve telsiz telefon falan filan birşeyler söyledi.Sonrada Arıza kaydı oluşturduk.Gerçekten hız değerleriniz düşük görünüyor dediler.Sizce düzelir mi ?