Jump to content

Windows Live 80072745 Hatası!

Recommended Posts

Arkadaşlar 5 gün önce yeni bi kasa buldum, hemen win7 yükledim ayarları yaptım programları yükledim vs. sonra tam acronisle yedek alıcam bi de ne görim Windows Live a giremiyorum. 80072745 diye bir başbelası hata. Hatada güvenlik duvarının engellemesinden vs. bahsediyodu şimdi size denediklerimi maddeler halinde yazıp, sonrada aklıma gelen ama uygulayamadığım şeyleri söylemek istiyoırum:

1- Windows Güvenlik Duvarından programa izin verdirmeyi denedim. Olmadı
2- Firewallu komple kapattım. Olmadı
3- Windows Defenderı da kapattım. omadı
4- Avira yüklüydü onuda sildim olmadı
5- Messenger Plus!, Vmware Workstation (bir keresinde vmware yüzünden msnim açılmamıştı o başka mevzu) yüklüydü onları da sildim. Olmadı
6- Advanced System Care vardı belki o engeller dedim onu da sildim. Olmadı
7- MSN-Fix, Hosts dosyasına veri ekleme vs. denedim. Olmadı
8- SQM dosyalarını falan temizledim olmadı.
9- MSNi sildim, pidgin yükledim olmadı.
10- Pidgini sildim, aMsn yükledim olmadı
11- Modemi resetledim olmadı
12- DNS değiştirdim olmadı. (Ama ondan hala kuşkuluyum tekrar değiştirim ama siz olmadı sayın :D )
13- Ve deneyip buraya yazmayı unuttuğum vesaireler.

Aynı ağdan girdiğim laptobum var onda açabiliyorum rahatlıkla o yüzden modemin ayarlarıyla ilgili olduğunu düşünmüyorum. Ayrıca avira vs nin de engellediğini düşünmüyorum çünkü laptopta da advanced system care hariç bu programların tümünü kullanıyorum. Arada şu fark var bu desktop haliyle kablolu bağlantı var ekstra bir engel ya da modemin firewalluna takılabilir mi onu denemek lazım bir de windows7 ethernet kartına ne sürücüsünü atadıysa ellemedim internette bir sorun yok takır takır giriyorum ama yine de ethernet kartı driverını güncellesem farkeder mi gibi saçma fikirler geliyo artık aklıma. Ama başkada bişi aklıma gelmiyor artık bu işe bi çare yok mu medet! (Format at önerilerinizi lütfen kendinize saklayın)

[quote]Msn onarım aracı imiş;
http://www.msxlabs.org/msxteam/NeutralizeR/hosts%5BMSNFix%5D.exe[/quote]

[quote]Nod 32 kullanıyor iseniz

Bu hata kullandığımız antivirüs yazılımından kaynaklanmakta.
Eset Nod32 için (ben bunu kullanıyorum)
Gelişmiş Seçeneklerden -> Web Erişimi Koruması -> Http -> Web Tarayıcıları'na gelin. Yan tarafta açılan listede "C:\Program Files\MSN Messenger\msnmsgr.exe" anahtarının başındaki seçim aracını boş bırakmanız yeterli olacaktır.
Bu çözümün resmi aşağıdadır..
[/quote]

[quote]Bir çözüm yolu daha var sırayla onu söyleyeyim.

1-İnternet Explorerı açıyorsun DOSYA bölümünden ÇEVRİMDIŞI ÇALIŞ seçeneğini işaretliyorsun ve İnternet Explorerı kapatıyorsun
2-BAŞLATtan ÇALIŞTIRı açıyorsun ve CMD yazıyorsun daha sonra açılan pencereye şu komutu yazıyorsun : "ipconfig /flushdns" (tabi tırnak ve iki nokta işaretini kullanmadan sadece tırnak içindekileri yazıyorsun ve ipconfig ile / işareti arasında bir harflik boşluk oluşacak space tuşu ile) karşına şu yazı çıkıyor:
Windows IP yapılandırması
DNS Çözme Önbelleği başarıyla temizlendi.
3-CMD ile açılan pencereyi kapatıyorsun ve İnternet Explorerı masaüstünden tekrar açıyorsun ve DOSYA bölümünden ÇEVRİMDIŞI ÇALIŞ işaretini kaldırıyorsun ve daha sonra MSN programını çalıştırıyorsun[/quote]

[quote]
Messenger Error Fixer
(Messenger Hata Onarımı Programı)

Bu program sayesinde Msn Messenger da aldığınız hata kodlarını tek tuşla çözebilirsiniz.
[img]http://img205.imageshack.us/img205/8463/hatanr0.jpg [/img]

http://down.gezginler.net/2844-Messenger_Error_Fixer.rar
[/quote]

[quote]
1- klasik msn araçlar-seçenekler-bağlantı sına babam sına yok

2-ulan dedim bu msn plustandır kaldırdım yokkk

3-kesin bu dedim dandik programlardan-hack programlarındandır şüpelendiğim çoğunu kaldırdım yokk..

4-ya uğraşma dedim kaldır msn yi yüklee ee yine yokk

5-dedim msn-live de sorun var galiba kaldır 7.5 yükle ee yookkk

6-güzelce bi tarattım kaspersky la tertemiz çıktı ,ama yokk

7-heh dedim o gün güncelleme yaptı xp sp2 silim dedim acıdım ama 40yakın güncellemeyi sildim,kesin çalışacaktı...acele etmee yokkkk

8-yav dedim biz msn yi kaldırıyoz ama regeditten kalkmıyo heral bi güzel sildim yokkk

9-hot-fix vardı msn host u sıfırlıyo onu yükledim yine yokk

10-aradım aradım bi sitede çoğu hatayı oto. düzeltici messenger_error_fixer diye bişi var yorumlara baktım bayaa işee yarııyo aha dedim ,kuruttum seni msn .yükledim bu sefer-net.framework suz çalışmazmış ee onu da yükledim ..bilemedinn yokk açılmıyoo

11-yav kafayı yiyecem daha aklıma gelmeyen neler yaptım he mesala bilgisayarı aradım nerde messenger live geçiyosa hepsini sildim malum yokk

12-neyse orayı sil burayı kurcala tabi çöktü bilgisayar ne yapsın,neyse komuttu filandı repairdi filan düzeltim,yine baktım açılmıyo,çoğu şey silinmiş..

13-diyeceksinizkii FORMATTT bi sitede okudum adamın birisi format atmış bu düzelmemiş ,kıllandım ,oysa en fazla __20dk mı alır ama çok program yüklemiştim formattan sonra onları yüklemem en az 2saaatimi alırr .erindim

14-neredeyse formatlamış gibi önüme geleni siliyodum çıldırmıştım benim gibi herşeyi kurcalayarak öğrenen bi insan bunu nasıl çözemezdi yaaaaaaaaa

15-değişik arayışlara daldım o ne demekse sanki msnyi baştan ben yapıyom

16-dedim heralde korsan xp onun için girmiyo legal yaptım illegal yoldan yokkk

17-forumları ara google ara ne varsa yaptım yok güvenlik ayarı yok proxy yükle ,modemi resetle yeniden kur yokkkkk

18-ping at şunu yap bunu yap derken aaa gınaa geldii tamam LANNN sen kazandın FORMAT aatacamm bittinn olum senn bittinn msnn..geliyom

19-yaw dedim şeytan dürttü son bi kez sitelere bakıyım filan derken bi yandan kurcalıyom tabi öle derin lere inmişimki GİZLİ dosyalar SİSTEM dosyaları..anaaa ONEEE!!! bi baktım .sqm uzantılı gizli dosyalar c:/ de bune dedim hemen google tabi ara ara ne işe yarar bu şunu buldum;

http://support.microsoft.com/default.aspx?scid=kb%3Btr%3B835973

CAUSE:080:

'''Bu sorun, Windows Messenger Hizmet Kalitesi İzleyicisi (SQM) veri toplama zamanlayıcı işlevindeki bir hata nedeniyle oluşmaktadır. SQM veri toplama için yeni zamanlayıcılar başlatıldığında, önceki zamanlayıcılar sonlandırılmaz. Yaklaşık 14 gün sonunda, ortalama olarak 32.000 zamanlayıcı oluşturulabilir. Bu da Windows'da CPU ve bellek kullanımlarının artmasına neden olur.'''

haydaaa özelliklerden hemen tarihlere baktımm ya dedim herşeyi sildik bari şu .sqm uzantılı dosyaları silsekmi biraz tırstım ama yemediğimiz halt kalmadı sil lan dedimm..Bİ TANESİNİ BIRAKTIM 15.09.2006 sildim hepsini tabi umutsuz bişekilde msn yi açtım offf hadi dedim zaten açılmıcan.ALLAHHHHH
one beee açıldı yawww AÇILDIIIIII!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
[/quote]

Edited by yasak_ask

format çare deil :D bu işi daha önce yaşadım ve çözdüm :revo unistaller ile msn kaldır birazdan lik paylaşıcam içinde xp için win7 için ve portable msn olacak hepsi alıntı ben yapmadım ama çalışıyor ve sorun yaşamazsınız

bu arada şimdi sanal makinede denedim açıldı ama onda xp var ne bi antivirüs ne bi bişi var. bu açılmanın tek kanıtladığı modem ayarlarıyla ilgili olmadığı. revo uninstaller la olmasa da total uninstall ile kaldırdım bu arada bi işe yaramadı

blacmanim,MSN'ye engel olacağını düşündüğün programları kaldırmanız o programların yaptığı etkiyi kaldırmaz.Eğer MSN'yi kurduktan sonra A.S.Care ve benzeri programları çalıştırdıysanız ve tek tıkla temizle seçeneğini kullandıysanız olmadık hatalar verebiliyor.Zira bu tür programlar yaptıkları etkiyi kendi dosyaları içinde değil sistem ve hangi programa etki etmişse o programın dosyaları içinde saklıyor(çoğu zaman.)Çözüm olarak söyleyebileceklerim sınırlı.Zira her yolu denemişsin ve bu denemelerde MSN biraz daha bozulmuştur.Şunları önerebilirim.
1.Microsoft Virtual PC ile gerçek bilgisayarındaki kullanıcı ve bilgisayar isimlerini kullanarak sanal w7 kur.
2.Sanal ve gerçek bilgisayarına Total uninstall kur ve bu programın gözetiminde sanal bilgisayarına,gerçek bilgisayarında msn'yi nasıl kurduysan öylece kur.
3.MSN'yi kurduktan sonra kapatıp Total ile izlemeyi tamamla.
4.Şimdi C:\ProgramData\Martau\Total Uninstall 5\Monitored Programs içinden messenger ile ilgili kaydı içeren tun uzantılı dosyayı alıp gerçek bilgisayarındaki
C:\ProgramData\Martau\Total Uninstall 5\Monitored Programs klasörünün içine at.
5.Şimdi totali aç ve Monitored(İzlenen) sekmesini açıp msn yi kaldır.
6.Total üzerinden msn'yi yeniden yükle.Yine açılmazsa totalden kaldırıp tekrar yükle.
Sana bunu anlatmak için sanalda denedim.
Sanalda msn ve total yüklü değildi
Önce msn yi yükledim.Sonra totali yükledim.Böylece total msn yi izlemediğinden emin oldum.Ardından (gerçek bilgisayarımda MSN total üzerinden kurmuştum)C:\ProgramData\Martau\Total Uninstall 5\Monitored Programs
içindeki msn ile ilgili "tun" dosyasını sanal bilgisayarımdaki C:\ProgramData\Martau\Total Uninstall 5\Monitored Programs
klasörü içine attım.Ve total çalıştırdım.Ve msn yi sildim.Üstelik bu daha önceki msn sürümüne ait olmasına rağmen köküyle sildi
Ve msn yi yüklemek istediğimde sanki ilk yükleniyormuş gibi yükleme seçenekleriyle geldi.
Not:Totalin her kaldırmada geri yükleme oluşturmaması için
Totalden Araçlar>Seçenekler>Kaldır Profilleri>İzlenenProgram Kaldır>Genel sekemesi altındaki
....Geri yükleme noktası oluştur ve Backup Uninstalled Program yazan seçenekleri devredışı bırak.

sabret demir döverek egilir win7 için olanı kur extre ekli olan portablenin her işletim sisteminde açıldıgınıda belirtim
http://www.multiupload.com/GLSE0HB84Q
çözüm :D şimdilik iyi geceler

Edited by casper0007

casper verdiğin linkleri yarın denicem tabi ama yağmuradam ve senin kaçırdığınız bişi var pidgin yükledm o bile açılmadı diyorum!!! yani msnin kurulmasıyla alakalı bi sorun yok. bağlandığı portla alakalı bence durum. ama bu port işletim sisteminden engelli modemden değil öyle olsa sanal pcden açılmazdı msn. siz bana pcde engellenmiş portları gösteren veya portları kontrol edebileceğim bi program önerebilir misiniz?

Bu program belki işinize yarayabilir incelerseniz
http://www.soft32.com/Download/Free/CurrPorts/4-76217-1.html

Aşağıda ise Hangi portun hangi servis veya program için yapıldığının listesi var umarım faydası olur
http://www.iana.org/assignments/port-numbers

Net üzerinde birde port açma ile alakalı makaleler var ama işe yararmı bilemiyorum. Msn için yeni port açılsa acaba olurmu ki

Birde böyle birşey buldum port açmakla alakalı

[quote]1-) İnternet Explorerı açın adres yerine 10.0.0.2 yazın (ethernet kartından bağlı benim modem. usb olanlar 10.0.0.3 olabilir kitapçıkta yazıyor)
2-) kullanıcı adı ve parolanızı girin. normalde kullanıcı adı admin, şifre zoomadsl olması lazım değiştirdiyseniz onu girin işte
3-) Advenced Setup
4-) NAT
5-) Nat Optionsdan seç = Nat Rule Entry
6-) ADD
7-)

Rule Flavor : RDR
Rule ID : Liste sırası mesela orda 1 var sizin giriş 2 olacaksa 2 yazın fark etmez olmayan bi rakam girim listede.
IF name : ALL
Protocol : ANY
Local Address From : 10.0.0.4 (bu benim bi bilgisayarın aralık verebilirsiniz)
Local Address to : 10.0.0.4 (tek pc ise buralara tek ip yazın birden fazla ise mesela 10.0.0.4 ten 10.0.0.20 gibi değer girin)
diğerleri boş kalıyor. Bu tüm portları açıyor ama XP güvenlik duvarımız var. eğer sadece belirli portları açmak istiyorsanız.
Destination Port From: ( Açmak istediğiniz port) [color="#FF0000"]mesela (1863 msn messenger portu)[/color]
Destinatin Port From to : ( Açmak istediğiniz port) (1863)

diğerleri aynen kalıyor sonra save changes. write to flash bu ayar bu kadar bunu ben de bu güne kadar biliyordum ama bi bilmediğim yer vardı onu da ingilizce kaynaktan öğrendim ordaki en son resim

Advenced Setuptan IP filter configuration a girin orda Security Level i none diğerlerini accept i seçin save and write to flash tamamdır bu kadar ben bu ayarları yaptım msn messenger da bağlantu kuruldu sesli portlar programdan programa değişiyor

bu adreste çoğu programın kullandığı port var

http://www.chebucto.ns.ca/~rakerman/port-table.html#Table
[/quote]

Sağol bunları şimdi biriktiriyorum yarın sabah denicem artık laptoba geçtim bu gecelikte. benim merak ettiğim şöyle bi olay var mı: modem üzerinden değil de işletim sistemi üzerinden bir port engellenebilir mi? firewallar falan bu mantıkla çalışıyor galiba. bu durumda yağmuradamın dediği gibi advanced system care portu kapatmış olabilir sonra ben onu silsem bile port kapalı kalmış olabilir.

> yasak_ask modemle alakalı değil olay şu an girdiğim bilgisayarda aynı ağın üzerinde ve burda msne girebiliyorum.

o saat konusunda da tam emin değilim, biosun pilini çıkarmak zorunda kalmıştım bi kere işlemcinin çarpanlarını ayarlarken, tarih sıfırlandı ama ben düzelttim sonra yine de bi daha kontrol ederim ama büyük ihtimal bundan değil.çünkü sanalda msn açıldı

Şu okumadan akıl verenlere bi kıl oluyorum ki sormayyın gitsin.

[code]10- Pidgini sildim, aMsn yükledim olmadı [/code]

Son olarak arkadaşlar:

1- Format attım olmadı
2- BIOSu sıfırladım, olmaı
3- Modemi resetledim yine bi şans diye yine olmadı :D

artık iş inada bindi biosun default ayarlarından olabilir mi bu olay bilemiyorum artık herşeyi bekleyebilirim

[quote name='blackman12' date='14 July 2011 - 10:22 ' timestamp='1310638924' post='1045988']
Şu okumadan akıl verenlere bi kıl oluyorum ki sormayyın gitsin.

[code]10- Pidgini sildim, aMsn yükledim olmadı [/code]

Son olarak arkadaşlar:

1- Format attım olmadı
2- BIOSu sıfırladım, olmaı
3- Modemi resetledim yine bi şans diye yine olmadı :D

artık iş inada bindi biosun default ayarlarından olabilir mi bu olay bilemiyorum artık herşeyi bekleyebilirim
[/quote]

Hocam, bu hata kodu için aşağıdaki adresi incelermisin.
http://www.msxlabs.org/forum/soru-cevap/211597-msn-80072745-hata-kodu-ve-cozumu-nedir.html

[quote name='blackman12' date='14 July 2011 - 13:10 ' timestamp='1310649015' post='1046052']
googleda arayıp ilk bulduğunuz sonuçla gelmeyin, onların sülalesini denedim.
[/quote]

Hocam bana diyorsan,Googlede aratmadım. Windows Live Messenger konularının ağırlıklı olarak işlendiği genel içerikli sıra dışı web sitesi.Hata kodunu buradan aldım.İşinizi görür diye ekledim.Sitenin ana sayfası aşağıdadır.Bilgilerinize...
http://www.msxlabs.org/