Jump to content

Bilgisayarı Kapatıyorum Sonra Yine Açılıyor

legend87
 Share

Recommended Posts

Kasayı aç anakart üzerindeki bütün kabloları sök geri tak.
Özellikle bilgisayarı açma tuşunun bulunduğu kabloyu sök geri tak.
Yalnız bunu yapmadan önce bilgisayara takılı olan elektrik kablosunu pirizden çıkar :)
Aynı sorun benimde başıma gelmişti. Böyle yapınca sorun düzeldi.
Umarım işine yarar
Şimdi yap bu dediklerimi eğer olmaz ise başka yollara bakalım :)

Edited by &ULTİMATE&

[quote name='legend87' date='14 July 2011 - 14:49 ' timestamp='1310654970' post='1046092']
arkadaşlar merhaba bilgisayarı kapatıyorum sonra yine açılıyor anlamadım sorunu neden olabilir bi yardımcı olun acil yardımınızı bekliyorum.... ilginize çok teşekkür ederim.
[/quote]
[font="Trebuchet MS"][color="#000000"]
Bios ayarlarını karıştırdı iseniz bundan ötürü açılma olasılığı yüksektir Power Manager 'dan Mouse ve Klavye 'den açılışa ayarlanmış bir duruma benziyor bios sıfırlaması ile durum eski haline dönebilir en son çare bunu deneyin.Saygılarımla :)

......................................................................[/color][/font]

arkadaşım oksitlenme yapıp geri tepiyor olabilir bi tane wd-40 al pas sökücü oksit giderici yağlayıcı işlerine yarar tüm kabloları sök sonra bu wd-40 tan sık sonra tekrar tak kabloları power sw yi takerken dikkat et bide power tuşunda bi problem olabilir düzelmezse bios pilini çıkar tekrar tak yani bios sıfırlaması yap mutlaka düzelecektir.

Durumun arıza vs gibi bir durumla pek bi ilgisi yok tipik bi bios hatasıdır power manegemend altında wake on lan seçeneği enable ise modem üzerinden alacağı hertürlü sinyalde torrent vs. bilgisayar kendisini açılacaktır. disable yap kurtul kolay gelsin.