Jump to content

Toshiba Ekran Sorunu?

xlygan
 Share

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar, laptop ım şarjda ve bende normal laptopta işimi görüyorken kardeşim salonun ışığını yakmasıyla ekranın bozulması bir oldu.Kısacası ekran genel olarak yeşil ve titremekte sorun nedir acaba ve bu sorunu nasıl aşabiliriz?Ekran kartım mı hasar gördü ?

Hocam görünmeyebilir ama ekran dediğim gibi bozuk olduğundan ayırt edemedim?

http://imageshack.us/f/717/xss4.jpg/

Bilgisi olan yok mu :whistle:

[warning][color="#0000FF"][b]DİKKAT: Flood Yapmak YASAKTIR, Ard Arda İleti Göndermek Yerine [img]http://i.imgur.com/3XtEI.png[/img] Butonunu Kullanarak İlk İletinizi Düzenleyiniz.[/b][/color][/warning]

Edited by Yaşar
flood mesajlar birleştirildi

[quote name='xlygan' date='16 July 2011 - 09:06 ' timestamp='1310807182' post='1046965']
Hocam görünmeyebilir ama ekran dediğim gibi bozuk olduğundan ayırt edemedim?

http://imageshack.us/f/717/xss4.jpg/
[/quote]

Ekran görüntüsü alırsan böyle, sorun olduğu görünmez. Senin kendin fotoğrafını çekmen lazım bilgisayar dışından :)

[quote name='BuqRaHan' date='16 July 2011 - 18:58 ' timestamp='1310842705' post='1047272']
Aynı sorun bende de oluyor nedenini bir türlü anlayamadım. Tüm işlemler devam ediyor fakat ekran donup kalıyor.
[/quote]
Donma değil hocam benim sorunum.Ekran genel olarak yeşil renge bürünüyor,titriyor ve karıncalanma dahi oluyor nerdeyse :wacko:

ram yada ekrankartı sorununa benziyor ekran bozuk olsa herzaman olur bir bozuk bir sağlam olmaz herhalde
aklıma yeni geldi kasadan ekrana gelen kablo gitmiş olabilir olduğu zaman ekranı aşağı yukarı oynatın
bakalım nasıl oluyar

Edited by yawuz58

yaw ne ramı ne ekran kartı kardeşim senn ekran floransının değişmesi lazım bunlar ince olduğu için çok hassaslar belli ki buna ya basınç uygulanmış yada manyetik alandan etkilenmiş dediğim gibi eğer print screenden görünmüyorsa sorunun bu bana güvenebilirsn teknik servste çalışıyorum ve konuyla ilgili bilgim var senn ne ramın bozuk nede ekran kartın eğer ekran kartın bozuk olsa bile birden bozulmaz ayrıca bozuk olsa bile ya hiç görüntü vermez yada çizik çizik olur böle dağınık olmaz fiyatı ise ekranın büyüklüğüne göre 100 lira civarlarıda bişi yani pamuk eller cebe oluo burda :) :pardon:

[quote name='galasonic' date='16 July 2011 - 22:46 ' timestamp='1310845579' post='1047289']
yaw ne ramı ne ekran kartı kardeşim senn ekran floransının değişmesi lazım bunlar ince olduğu için çok hassaslar belli ki buna ya basınç uygulanmış yada manyetik alandan etkilenmiş dediğim gibi eğer print screenden görünmüyorsa sorunun bu bana güvenebilirsn teknik servste çalışıyorum ve konuyla ilgili bilgim var senn ne ramın bozuk nede ekran kartın eğer ekran kartın bozuk olsa bile birden bozulmaz ayrıca bozuk olsa bile ya hiç görüntü vermez yada çizik çizik olur böle dağınık olmaz fiyatı ise ekranın büyüklüğüne göre 100 lira civarlarıda bişi yani pamuk eller cebe oluo burda :) :pardon:
[/quote]
ben kesin ramdan yada ekran kartından demedim benziyor dedim ayrıca ekran aydınlatmasının florasandan olduğunu ne biliyorsun
belki arkadaşınki led aydınlamalıdır

[quote name='xlygan' date='16 July 2011 - 23:09 ' timestamp='1310846970' post='1047304']
Cepten en az 100tl çıkacağa benziyor o zaman..İstanbul 'da nereye götürebilirim peki tamir için?Bu arada avrupa yakası olması şart bilginiz var mıdır?
[/quote]

Toshiba nın tamiri zordur : bazen de mümkün değildir

Yerinde olsam bir tane normal tüplü monitörü bağlarım. Eğer normal tüplü monitör düzgün görüntü veriyorsa sorun senin lcd ekrandadır. Ekranı aşağıdaki resimdeki vga çıkışına bağlıcanı biliyorsundur herhalde.

[img]http://internalapps.ergotron.com/aspfordnn/exploreneoflex/guide/notebook-vga.jpg[/img]

[quote name='yasak_ask' date='16 July 2011 - 20:42 ' timestamp='1310848925' post='1047323']
Yerinde olsam bir tane normal tüplü monitörü bağlarım. Eğer normal tüplü monitör düzgün görüntü veriyorsa sorun senin lcd ekrandadır. Ekranı aşağıdaki resimdeki vga çıkışına bağlıcanı biliyorsundur herhalde.

[img]http://internalapps.ergotron.com/aspfordnn/exploreneoflex/guide/notebook-vga.jpg[/img]
[/quote]
Donanım bilgim pek yoktur hatta hiç yoktur diyebilirim.Monitöre bağlama imkanım şu an için yok.Peki diyelim ki lcd ekrandan kaynaklanıyor sorun bu durumda ekranın değişmesi mi gerekiyor yoksa çöpe mi atacz laptop ı :)

[quote name='xlygan' date='16 July 2011 - 21:46 ' timestamp='1310852763' post='1047353']
Donanım bilgim pek yoktur hatta hiç yoktur diyebilirim.Monitöre bağlama imkanım şu an için yok.Peki diyelim ki lcd ekrandan kaynaklanıyor sorun bu durumda ekranın değişmesi mi gerekiyor yoksa çöpe mi atacz laptop ı :)
[/quote]

Tabikide çöpe atmıcan. Git bir internet kafede dene. Eğer olaki ekran bozuksa netten 2. el bir lcd ekran bulursun alırsın ve takarsın düzelir. Donanım bilgin yoksa servise yaptırırsan çok paran gider. Ben hp notebook kullanıyorum ve internette kendi notebookumla alakalı videoları izleyerek notebooku komple dağıtıp toplayabildim.. Ama sen riske atma. Bunları söylememin sebebi bir servis dırf bakmak için 30 tl gibi para alıcaktır. Artı ekranı kendisi takarsa ordanda üstüne koyacaktır. Ekranı kendin almaya kalkarsan nette 2. el yaklaşık 140-150 tl arası

Senin notebook modeli ne tam olarak?

Edited by yasak_ask

[quote name='xlygan' date='16 July 2011 - 22:02 ' timestamp='1310853738' post='1047361']
Şu an hiç imkanım yok bir süre yatacak evde laptop bozuk şekilde :(.
Modeli: SATELLITE A200-1BP diye geçiyor.
[/quote]

Kolaymış lcd ekran değiştirmek senin notebookta.Bu videoyu sakla :)

http://www.youtube.com/watch?v=jjXLR5yY7X4

Edited by yasak_ask

[quote name='xlygan' date='16 July 2011 - 22:29 ' timestamp='1310855381' post='1047368']
Hocam peki bu ekranın 2.eli var mıdır ya da tavsiye eder misiniz 2.elini?0 ı ne kadardır nerden temin edebilirim?Aslında ben değiştirebilirim :D :D
[/quote]

gittigidiyor, Sahibinden.com , donanımhaber.. bu sitelerden bak sıfırda bulabilirsin yukarıda yazdığım fiyata. Yalnız şöyle yap senin oturduğun ilde olan veya dükkanı olan kişilerden almaya özen göster. Ekranı bul satan kişinin adresi al ve dükkanına git. Zaten iyiniyetli biri olursa sana ekranı takarda ücretsiz :) Dükkanı olmayan birinden alırsan zaten o kişinin yanında takıp test etmen gerekecek.

Bide ayrıca mesela a100 a300 modelleri var. sen bu modelleri satanlarada bir sor aynı seri olduğundan ekranlarıda uyumlu olabilir.

Mesela örnek veriyorum benim hp dv6000 serisinin 3 farklı klavyesi var ve hepsinin yapılışı farklı olsada uyumlular birbiriyle

Edited by yasak_ask

[quote name='yasak_ask' date='16 July 2011 - 22:40 ' timestamp='1310856042' post='1047370']
gittigidiyor, Sahibinden.com , donanımhaber.. bu sitelerden bak sıfırda bulabilirsin yukarıda yazdığım fiyata. Yalnız şöyle yap senin oturduğun ilde olan veya dükkanı olan kişilerden almaya özen göster. Ekranı bul satan kişinin adresi al ve dükkanına git. Zaten iyiniyetli biri olursa sana ekranı takarda ücretsiz :) Dükkanı olmayan birinden alırsan zaten o kişinin yanında takıp test etmen gerekecek.

Bide ayrıca mesela a100 a300 modelleri var. sen bu modelleri satanlarada bir sor aynı seri olduğundan ekranlarıda uyumlu olabilir.

Mesela örnek veriyorum benim hp dv6000 serisinin 3 farklı klavyesi var ve hepsinin yapılışı farklı olsada uyumlular birbiriyle
[/quote]

Hocam gerçekten çok teşekkürler.Yardımları için diğer arkadaşlara da teşekkürler.Bakalım artık ne zaman yaptırabileceğim şu an durumum müsait değil :).İstanbul da nrde bulacam bakalım artık :).
http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-bilgisayar-notebook-dizustu-15-4-toshiba-satellite-a200-a210-a300-l300-modelle-uyumlu-45791510/detay/?
bu arada 2.eli de pahalıymış :o

[quote name='erpol' date='16 July 2011 - 22:45 ' timestamp='1310856303' post='1047372']
http://www.tnctr.com/topic/168769-notebook-soru-ve-sorunlarynyz-buraya/

linkteki arkadaş ist. kartalda teknik servis ve forumda laptop sorunlarına yardım ediyor birde bu arkadaşa sor istersen
[/quote]
Teşekkürler hocam :)

Edited by xlygan

[quote name='xlygan' date='16 July 2011 - 22:47 ' timestamp='1310856479' post='1047374']
Hocam gerçekten çok teşekkürler.Yardımları için diğer arkadaşlara da teşekkürler.Bakalım artık ne zaman yaptırabileceğim şu an durumum müsait değil :).İstanbul da nrde bulacam bakalım artık :).
http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-bilgisayar-notebook-dizustu-15-4-toshiba-satellite-a200-a210-a300-l300-modelle-uyumlu-45791510/detay/?
bu arada 2.eli de pahalıymış :o
[/quote]

İyi araştırma yap. Genelde yazdığım sitelerde kime ne fiyat geçirirlerse mantığı vardır sen en uygun olanı seçmeye çalış ;) Bak verdiğin linkte adam yazmış A200 - A210 - A300 - L300 modellerin lcd panelleri birbiriyle uyumluymuş bu modellerdeki panellerede bak

Edited by yasak_ask