Jump to content

Microsoft'un Sır Gibi Saklanan Projesi

mucit41
 Share

Recommended Posts

[b]Konu Başlığı :[/b] [b] [color="#FF0000"] Microsoft'un Sır Gibi Saklanan Projesi [/color] [/b]

[b][u]Kaynak Linki :[/b][/u]

[code] http://www.haberprogram.com/h/2011/07/19/163555-microsoftun-sir-gibi-saklanan-projesi.php[/code]

[b]Konu Tarihi:[/b] [b]19 Temmuz 2011[/b]

[quote] [b] Microsoft planlanan bir sosyal ağ projesini ağzından kaçırdı.

Ortaya çıkan sırrı yetkililer her ne kadar "Basit bir iç tasarım projesi" olarak adlandırsa da, servisin yeni bir sosyal ağ projesi olabileceği konuşuluyor.

Sır gibi saklanan proje Tulalip’in tanıtım sayfası, yanlışlıkla socl.com adlı internet sitesinde yayınlandı. Yapılan hatanın geçtiğimiz Perşembe günü farkına varılması üzerine, Microsoft projeyle ilgili iletiler yayınladı.

Açıklamalarda, Tulalip servisinin reklamının yanlışlıkla yapıldığı socl.com’ un, Microsoft Araştırma Ekibi tarafından geliştirilen bir iç tasarım projesi olduğu ve yanlışlıkla yayınlandığı belirtildi.

Microsoft gibi dev bir ismin sosyal ağ trendine kendini dahil etme ihtimalinin yüksekliği ise, “basit bir iç tasarım projesi” iddialarına inanılmasını güçleştiriyor. Konuyla ilgli bir iddiaya göre ise yapılan hata kasıtlı; Ağızdan kaçanlar da planlanmış bir piyasa yoklama stratejisi. Kafaları karıştıran diğer bir ayrıntı ise, Tulalip sayfasına ait alan adının ‘social’ın kısaltması olan Socl.com olarak alınması.

Socl.com’da yanlışlıkla açıklanan projenin kısa bir süre içinde geliştirilmesi ve hakkında resmi bir açıklama yapılması bekleniyor.

[/b] [/quote]

Adamlar yapar biz türkler bakar... Niye biz türklerin özel bir işletim sistemimiz yok şu anda herkesin bilgisayarı microsoft'un elinde
niye facebook gibi türkleri ait bir sosyal paylaşım sitesi yok eminim türklere ait facebook gibi bir paylaşım sitesi yine türklere ait bir işletim sistemi yapılsa sırf altta copyright türkiye yada bilmem ne yani türk yapımı olduğu belirtildiğinde bizim türkler kullanmazlar. Müştekilim...

[quote name='asmazh' date='19 July 2011 - 19:33 ' timestamp='1311096823' post='1048554']
Adamlar yapar biz türkler bakar... Niye biz türklerin özel bir işletim sistemimiz yok şu anda herkesin bilgisayarı microsoft'un elinde
niye facebook gibi türkleri ait bir sosyal paylaşım sitesi yok eminim türklere ait facebook gibi bir paylaşım sitesi yine türklere ait bir işletim sistemi yapılsa sırf altta copyright türkiye yada bilmem ne yani türk yapımı olduğu belirtildiğinde bizim türkler kullanmazlar. Müştekilim...
[/quote]

Türklere yapımı işletim sistemi var zaten

http://www.ozgurlukicin.com/
http://www.pardus.org.tr/

Edited by rev6

bunların yapılması için ilk önce %100 Tütkçe bir programlama dili yapılması lazım eğer böyle bir şey yapılırsa biraz biligisi olan 12 yaşındaki bir çocuk bile kendi programını yapabilir
örnek olarak:
Shell(" ") yerine Çalıştır(" ")
Exit yerine Çıkış olsa o programlama dilini 1.sınıfta öğreniriz

[quote name='rev6' date='19 July 2011 - 19:45 ' timestamp='1311097559' post='1048556']
Türklere yapımı işletim sistemi var zaten

http://www.ozgurlukicin.com/
http://www.pardus.org.tr/
[/quote]
varda hani nerede? Kim kullanıyor?
Kim övüyor? Kim destek çıkıyor?

[quote name='asmazh' date='19 July 2011 - 21:41 ' timestamp='1311100884' post='1048587']
varda hani nerede? Kim kullanıyor?
Kim övüyor? Kim destek çıkıyor?
[/quote]

ben kullanıyorum övüyorum laf ettirtmiyoum !

al bak çıktığı gün hemen indirip kurdum ve fotoğraflarını paylaştım bak kullanan varmış.
[quote]http://www.tnctr.com/topic/176224-pardus-20111-dama-dama-surumu3264-bit/page__view__findpost__p__1046159[/quote]

[quote name='g.a' date='19 July 2011 - 22:04 ' timestamp='1311105854' post='1048644']
ben kullanıyorum övüyorum laf ettirtmiyoum !

al bak çıktığı gün hemen indirip kurdum ve fotoğraflarını paylaştım bak kullanan varmış.
[/quote]
Şimdi çık dışarı gördüğün herhangi birine microsoft nedir en son çıkardığı işletim sistemi hangisi ve sen evinde bilgisayarın varsa hangi işletim sistemini kullanıyorsun bu soruları türkiyeye sor hepsinin vereceği cevap bilindik. Git birde sor biz türklerin yaptığı bir işletim sistemi var duydunmu alacağım cevap yine bilindik. Herşey aşikar herşey ortada. Kim türklerin yaptığı işletim sistemine laf atmışki sen laf attırmıyorsun?

Edited by asmazh

[quote name='asmazh' date='19 July 2011 - 20:39 ' timestamp='1311107972' post='1048675']
Abd nin varsa türkiyenin niye olmasın. Bence her ülkenin kendine ait bir işletim sistemi olmalı tabii bu kişisel bir düşünce.
[/quote]

o zaman ilk adımı sen at ama öncelikle Türkiye yazısını yazarken t harfini küçük yazma büyük harfle yaz. ayrıca birilerinden birşeyler beklemeden önce sen o konular için ne yapıyorsun önce onu kendine sor.

konu microsoft sosyal paylaşım sitesi adı altında açılmış fakat gel gelelim bizim millet konuyu almış işletim sistemi tartışmasına dönüştürmüş.

diğer bir husus biz millet olarak işin çılgını çıkarırız biz ancak zor anlarda bir iş yaparız niye mi söylüyorum bizim Türkler site yapsa (face vb) onun içinde şike arar onun üzerinden farklı şeylerle uğraşır sosyal paylaşım yerine başka hallere dönüşür. daha açılmış konu üzerinde fikir yerine millet işletim sistemi tartışması haline gelen bir konu. :(

ayrıca blackman12 ye katılıyorum ne içtiniz siz güzelleştiniz :D:D

Edited by drcslm

[size="4"]konu değiştirilmemiş sadece işletim sisteminden örnekler verilmiş o yüzden. Hindistan yazılım sektöründe ileri bir ülke olduğu söyleniyor ama çoğumuz daha hint bir program göremedik. Bilgisayar daha doğrusu teknolojinin anası yani ilk üreteni kimse üreten kişi yada ülkede kalıyor. demek istediğim elektriği bulan avrupa elektronu, transistörü bulan yine avrupa biz daha bunları bilmezken nasıl olurda biz icat etmiş gibi ileri olabiliriz daha bir transistör dahi üretemiyoruz [b]intel Microsoft IBM[/b] hepsi made in usa bir tek motorola vardı yani almanya bunlara rakip olabilecek kendi işletim sistemlerini bilgisayarlarını ürettiler ama tekniğin anası sende olmayınca oldukları yerde kaldılar duymuşsunuzdur [b]commodore amiga[/b] bilgisayarları [b]power [/b]işlemcileri yani almanya yapamadı bizmi yapacağız ayrıca gerekde yok çünkü sistem belli teknoloji aynı sen tutupda silisyum yerine bor mineralinden transistör elde edebilecek değilsin hal böyle olunca tek işlemci standartları ve ona uyumlu sistemler yazılımlar zaten emin olun adamlar en iyi sistemleri işlemcileri, yazılımları yapabilmek için çalışıyorlar sana da düşen parayı verip almak kullanmak ondan en iyi şekilde faydalanmak kalıyor [/size]

Birde nasılki Türkiye'de birçok firmanın merkezi İstanbul ise yazılım ve sosyal ağlar vb. olsun merkez ABD . Paran varsa gider amerikada yeni bir sosyal ağ kurarsın Twitter gibi o zaman tutar ama Türkiye'de olmaz böyle büyük projeler. Ayrıca facebook'u facebook yapanda Microsoft'tur.