Jump to content

Internet'te Kısa Süreli Kopma

emrah48
 Share

Recommended Posts

arkadaşlar sebebini anlayamadığım internet'te belirsiz aralıklarla 10 saniye bazen 3-5 saniye kopmalar oluyor kopma kısa olursa 3 saniye gibi modemin ışıkları hiç etkilen miyor farklı modem denedim sonuç aynı masa üstü ve diz üstü de aynı sorunla karşılaşıyorum telekomu aradım modem den olabilir dediler 2 modemde aynı pc den olabilir dediler 2 makina da aynı netin hızını 8'den 4'indirdiler sonuç aynı telokom ayarlama yaptık dedi yine kopmalar oluyor nette oyun oynan mıyor iki makinada win7 home premiyum kurulu kopma uzun süreli olursa ağ bağlantısı üzerinde ünlem işareti oluyor.bugün itibari ile kopma sorun çözümlenmedi :mellow:

evdeki telefon hattından kaynaklanıyor olabilir özellikle evdeki paralel hatlarda bu sıkça görülür.

bi ikinci nedende virüs özelliikle (spyware) olabilir. iki makinada denedim demişsin olabilir solucanlar tlf hattında bile bulunablyor..

[quote name='anarşig' date='07 August 2011 - 01:09 ' timestamp='1312668540' post='1058274']
evdeki telefon hattından kaynaklanıyor olabilir özellikle evdeki paralel hatlarda bu sıkça görülür.

bi ikinci nedende virüs özelliikle (spyware) olabilir. iki makinada denedim demişsin olabilir solucanlar tlf hattında bile bulunablyor..
[/quote]
telefonu iptal ettim bugün hatı direk modeme taktım başka pc deneyeceğim yarın xp kurulu olan bu sorun yaklaşık 15 gün dür var buradaki santral çanak anten gibi bir şey ile uzak taki tepede bulunan istasyona veriyor oda şehirdeki istasyona veriyor vericinin önün de ağaç dalları var acaba ondan mı etkileniyor burada ki köyde en fazla 15 kullanıcı var onlar zaten pasif kullanıcı msn,face,haber,banka gibi bunu telekomla paylaşacam benimle birlikte aynı anda onlarda düşerlerse sorun çanakta alabilir

[quote name='ozanaus' date='07 August 2011 - 01:46 ' timestamp='1312670779' post='1058287']
[b]büyük ıhtımalle evdekı telsız telefondan(tabı varsa) kaynaklanıyordur
telsiz telefona da bi splitter baglasan sorun kalmaz[/b]
[/quote]
kardeşim telefon falan takılı değil hat direk modeme takılı yine kopuyor
edit:bir saat içinde yaklaşık beş saniye gibi iki sefer koptu foruma konuyu açalı

Edited by emrah48

ben benzer sorun yasadıgım ıcın aklıma ılk bu geldı
ama dırek baglıyorum dıyorsun, araya bı splıtter atmayı denedın mı?

edit: modeme giriş mutlaka şifrelı olsun, bazı virüsler modeme giriyor ve bu tur sıkıntılar ortaya cıkabılıyor, modemı sıfırlayıp yenıden ayarla ve mutlaka şifre ver

Edited by ozanaus

[quote name='ozanaus' date='07 August 2011 - 01:57 ' timestamp='1312671458' post='1058294']
ben benzer sorun yasadıgım ıcın aklıma ılk bu geldı
ama dırek baglıyorum dıyorsun, araya bı splıtter atmayı denedın mı?
[/quote]
önceden telefon ve modem takılı idi arada splıntır var yine kopu yordu gelen iki telefon teli arada hiç bir şey olmadan modeme takılı
edit: şifre var modemde ve kablosuz ağda
edit:şuanda kullandığım modem airtes rt206v4 diyeri tplink onda'da kopma oluyor

Edited by emrah48

Bu tip sorunlar genelde dandik modemlerden kaynaklanır(Özellikle TTNET verdiği ucuz yollu modemler)Başka makina yerine mümkünse başka modemden deneyin.Ama kaliteli bişi olsun.Zamanında benimde başıma gelmişti aynısı.Sonradan sorunun modemden oldugunu anladım(Virüsten falan kaynaklanma ihtimali çok düşük.Neden ağ sorunu olunca aklımıza hemencecik virüs gelir anlamam.Bilgisayar çöker virüs makina yanar virüs tüp patlar virüs eve hırsız girer virüs....)

Edited by kacaksevgilim

• 3 hafta sonra ...

arkadaşlar aradan epey zaman geçti sorunum çözülmedi üç tana modemim var tplink,airtes,zxsel üçüde aynı hepsinin yazılımını güncelledim üç tane pc var bir tanesi masa üstü diyerleri laptop belirsiz aralıklarla nette kopmalar oluyor pc nin ağ bağlantılarının üzerine sarı ünlem işareti geliyor modemin ışıkları yanıyor teleom bizde sorun yok sorun sende diyor sen hiç kesilmeden on saat bağlandın diyor ben şimdi koptun diyorum hayır diyor .telekomdan eve bakmaya geldiler biz santralden portu deyiştirdik dediler sonra bilin dik laflar yaptılar gittiler bu gun iyice kızdım telekom daki yetkililere benim üç modem üç pc bozuk dedim eternet kablosunu defalarca deyiştirdim modeme gelen bağlantı kablolarını yeniledim sonuç aynı belirsiz aralıklarla ağbağlantılarının üzerine ünlem geliyor buradaki bazı kullanıcılarda, aynı sorun var şimdi kabahatli ben miyim

arkadaşım sorunun ne modemde nede pc lerde sorunun internet hattında sana gelen bağlantıda bir sıkıntı var ve bunuda anca ttnet yapar. program güncellemeyle baska işletim sistemi kurmakla boşa vakit kaybedersinki kaybetmişsin bile internet yok dicem olmucak bağlanabiliosun sonuçta fakat binadaki ana telefon kablolarında bi sorun olabilir iyice kontrol et tek çözümün ttnet

TT' dan oturduğun binanın ankastre girişine kadar gelen telefon hattında veya ankastre girişin ile oturduğun daire arasındaki hatta sorun var. Hat zayıflamasından dolayı veya iyi geçirmemesinden dolayı sık sık kopmalar yaşarsın. Modemden hattının dB seviyelerini görmen ve test edebilmen gerekir. Testler hattının durumu hakkında sana bilgi verir.

arkadaşın dedigine kadılıyorum ankastra kutusundan gelen kaployu ölç eger 35 36 gösteriyorsa ampermetre normal degil 45 48 gösteriyorsa tm dır bende eletrikcigim bende çok karşılaşıyorum o dür sorunla yardımcı olduysam ne mutlu bana hayırlı akşamlar
:yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo:

[quote name='next_61' date='24 August 2011 - 00:12 ' timestamp='1314133960' post='1068607']
arkadaşın dedigine kadılıyorum ankastra kutusundan gelen kaployu ölç eger 35 36 gösteriyorsa ampermetre normal degil 45 48 gösteriyorsa tm dır bende eletrikcigim bende çok karşılaşıyorum o dür sorunla yardımcı olduysam ne mutlu bana hayırlı akşamlar
:yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo:
[/quote]
bende ölçü aleti var YX 360 analog ölçü aletiyle nasıl ölçüm yaparım

arkadaşlar farklı fikirler ve çözümler sunmuşlar ama bende edindiğim tecrübelerden size yardımcı olmaya çaışacağım
1- bina girişindeki ankstra kutusunundan modeme kadar gelen tel. kablosunda bir sorun olabilir
2- telfon ve adsl ayırıcı spliter de sorun olabilir
3- modem adaptöründe sorun olabilir eğer adaptörde sorun varsa, modemi yeteri kadar besleyediğinden arasıra kopma olur
4- bilgisayarın işletim sisteminde sorun olabilir
kolay gelsin
:rolleyes:

arkadaşlar farklı fikirler ve çözümler sunmuşlar ama bende edindiğim tecrübelerden size yardımcı olmaya çaışacağım
1- bina girişindeki ankstra kutusunundan modeme kadar gelen tel. kablosunda bir sorun olabilir
3- modem adaptöründe sorun olabilir eğer adaptörde sorun varsa, modemi yeteri kadar besleyediğinden arasıra kopma olur
kolay gelsin

[quote name='sivaskartali' date='24 August 2011 - 00:45 ' timestamp='1314135947' post='1068624']
kolay gelsin
[/quote]
1 telefon direğinden hat direk eve geliyor direkte bağlantı yerinde oksitlemme olabilir
2 hattı direk modeme takıyorum deyişen bişey yok
3 farlı modemler denedim sonuç aynı
4 farklı işletim sistemi denedim deyişen bir şey yok
bellki şundan olabilir üçlü prizde sorun vardır yarın onuda yenileyim

1.dizüstünü düzgün çalışan başka internet bağlı modemde dener misin eğer orda düzgün çalışıyorsa sorun başka bir yerde 2.modemi başka bir internet olan yerde dener misin böylece modemde sorun olup olmadığını anlarsın 3.eğer modemde sorun yoksa kabloyla bağlanıyor kabloda sorun olabilir 4. ankastre bina içi hat dağıtımı kutusu bilmiyorsan internetten araştır nasıl yapıldığını

yeni yada başka yerde sorunsuz çalışan modemle dnediysen ,kaployu direk de takdıysan hattan olma ihtimali yüksek telefoncular gelir gider ölçtük tam der ta ki telefonda çalışmaz olana kadar çok uğraştım bununla kaplolarda saçma yarası oluyor santral yada kutulrda sorun oluyor