Jump to content

Windows Xp 2011 - Tnc Design

Cyph3r
 Share

Recommended Posts

• Replies 64
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Vayyyy babam :D nerden buluyorsunuz böyle hataları. Ben yüklediklerimin sayısını unuttum hiç öyle birşeyle karşılaşmadım :huh: Çünkü usb leri ilgilendirecek bir ekleme/çıkarma yada ayar yapılmadı. Önceki iletilerde arkadaşın birisi Hizmetlerden Windows Installer hizmetini başlatınca flaş belleğin otomatik yüklendiğini söyledi. Sende onu bir dene istersen. Ancak bu ayar normal bir xp olduğu gibi elle başlatılacak şekilde yarlanmış alakası var mı yok mu bilmiyorum. Onun dışında anakartın sürücülerini falan yükle dicem başka bir seçenek sunamıyorum...

@ozanaus normal pc ye kurdum diye yazmıştın veya deneyen başka birisi bu konuda görüş yazabilir mi? Flaş bellek sorunu var mı? kimseye sebep olmayalım kaldırırız konuyu valla :huh: Geçen seferki ileti üzerine bürodaki çalışanlarda ne kadar flaş bellek varsa toplayıp yeni kurduğum bi laptopta denedim. Sorun yoktu. Diğer kurduklarımdan da şikayet gelmedi.

Ben alakası yok diyorum ama şu Windows Installer hizmetini modifiyesiz xp kullanan birsi kontrol edebilir mi? Default ayarı Elle olacak şekildemi ayarlanmış?

[quote name='sardes' date='10 September 2011 - 15:22 ' timestamp='1315660954' post='1077092']
usb leri flash bellekleri görmüyor 20 masa da görmüyor hemde. ne yapmalıyım sizce?
[/quote]

[img]http://www.tnctr.com/uploads/imgs/pre_1316112452__tnc.png[/img]

Edited by ozanaus

[quote name='seven232' date='20 September 2011 - 12:57 ' timestamp='1316512649' post='1082725']
Çalışmanız için teşekkür ederim.Autorun.inf virüsü ile başım dertte.Çalışmanız içinde kullandığınız virüs temizleğici nedir acaba? Ayrıca upload edebilirmisiniz.Tekrar teşekkür ederim.
[/quote]
Virüs temizleyici diye özel bir şey yok ya :) Sistem ilk açılışında ayarlar uygulanırken çalışan basit bir cmd dosyası. O sırada bu tür virüslerin pasif olacağı düşüncesiyle hiç olmazsa diğer disklerin ana dizinindekileri silemesi için ekledim. Cmd dosyası neydi dersen, exe ye çevirip hfslip ile entegre ettim sisteme. İçeriğini tam kopyalayamayacam şimdi ama bunun gibi şeyler işte...

[code]del autorun.inf
del bittorrent.exe
del c:\windows\bittorrent.exe
del c:\windows\system32\olhrwef.exe[/code]

[quote name='TugruL' date='09 September 2011 - 12:33 ' timestamp='1315571626' post='1076521']
Dostum valla bu durum bu konuyu aştı biraz daha teknik bir konu. Bende bunu kullanıyorum şimdi

http://www.sanalmarketim.com/urun/988e589a32375ed6698e601dbe6b3a33/SAMSUNG-R530-JT02TR-Core-i3-330M-2.13GHz-3GB-320GB-GT310M-15.6

ama hiç xp kurmaya kalkışmadım. Donanım işlerindende anlamam ama i3 dört çekirdek olmuyor mu? ve Xp de 4 çekirdek desteklemez bildiğim kadarıyla.

Edit: 2 gerçek , 2 sanal çekirdeği varmış. İstersen yazılım bölümüne bir konu aç. Bu şekilde yükleyen varsa yardımcı olur belki
[/quote]
sevgili kardeşim emeğine sağlık sistemi indirip kuracağım yanlız bir söylediğin kafama takıldı xp nin 4 çekirdeği desteklemediği benim sistemim AMD PHENOM 9950 QUAD-CORE 2,61GHZ. ve ben hiç sorun yaşamadım xp de acaba bende çalışıyor ama gerekli performansı mı alamıyorum cokta önemli değil sadece dediğim gibi takıldığım için sordum :))

[quote name='fenerli17' date='21 September 2011 - 19:00 ' timestamp='1316620814' post='1083404']
sevgili kardeşim emeğine sağlık sistemi indirip kuracağım yanlız bir söylediğin kafama takıldı xp nin 4 çekirdeği desteklemediği benim sistemim AMD PHENOM 9950 QUAD-CORE 2,61GHZ. ve ben hiç sorun yaşamadım xp de acaba bende çalışıyor ama gerekli performansı mı alamıyorum cokta önemli değil sadece dediğim gibi takıldığım için sordum :))
[/quote]
Dediğim gibi donanım işlerinden pek çakmam, emin olmadan yazdığım bir cümledir ama illaki bi yerde okumuşumdur desteklemiyor diye. Siz çalıştırabildiyseniz sorun yok demekki :) ben yanlış duymuşum. Daha önce böyle birşey deneyen arkadaşların cevabı daha net olacaktır sanırım :good: Ben hiç 4 çekirdekte xp denemedim.

Düzenleme: Bak bide böyle bir yazı var. Artık ne çıkarırsan :D

[code]http://support.microsoft.com/kb/888732[/code]

Edited by TugruL

[quote name='rev6' date='21 September 2011 - 19:20 ' timestamp='1316622039' post='1083418']
ben laptobuma yüklemeye çalışırken hdd yi biçimlendirdim xp yükleyecek an video aygıtı sorunu algılandı diyor ne yapmam lazım?
[/quote]
xp yükleyecek andan kastınız acaba hangi an? kurulum sırasında ekran kartı sürücüsü arama gibi bi derdi olan bi işletim sistemi yok bildiğim kadarıyla :huh: başka nasıl bi sorun algılanabilir ki? daha ayrıntılı icabında resim koyarak belirtiseniz çözüm bulmaya çalışalım. Yada donanımınızda sorun olabilir, elinizde başka bir cd varsa onlada bi denemeye çalışın bakalım aynı hatayı verecek mi?

[quote name='TugruL' date='21 September 2011 - 18:34 ' timestamp='1316622860' post='1083427']
xp yükleyecek andan kastınız acaba hangi an? kurulum sırasında ekran kartı sürücüsü arama gibi bi derdi olan bi işletim sistemi yok bildiğim kadarıyla :huh: başka nasıl bi sorun algılanabilir ki? daha ayrıntılı icabında resim koyarak belirtiseniz çözüm bulmaya çalışalım. Yada donanımınızda sorun olabilir, elinizde başka bir cd varsa onlada bi denemeye çalışın bakalım aynı hatayı verecek mi?
[/quote]

ya sürücü biçimlendirdikten sonra yükleme ekranı gelmeden mavi ekran verip video aygıtı sorunu algılandı diyip laptop kapanıyor,usbden yükleme yapıyorum

[quote name='rev6' date='21 September 2011 - 19:41 ' timestamp='1316623299' post='1083431']
ya sürücü biçimlendirdikten sonra yükleme ekranı gelmeden mavi ekran verip video aygıtı sorunu algılandı diyip laptop kapanıyor,usbden yükleme yapıyorum
[/quote]
Kurulum çözünürlüğü 1024*768 olarak ayarlanmıştır. Onla ilgili bir sorun olabilir mi diye düşünecem ama çok düşük bir ihtimal. Onun dışında yapılan ayarlar ve çıkarılan bileşenlerin ekran kartını etkileyecek bir durumu yok. Dediğim gibi önce donanımda bir sorun olup olmadığı anlamak için başka bir cd ile kurulum yapmayı deneyin. Eğer sorun yoksa ve ben bu sistemi kurayım diyorsanız şu çözünürlük meselesi üzerine yardımda bulunabilirim sadece.

[code]http://www.mediafire.com/file/hg92yoba35wb33n/HIVESYS.INF[/code]

Bu dosyayı i386 klasörüne atıp eskisiyle değiştiriseniz kurulum çözünürlüğü default ayarlarda olacaktır. iso kalıbını açıp dosya değişimi yaptıktan sonra paketlemek için konu içinde verdiğim programı kullanabilirsiniz.

• 2 ay sonra...

[quote name='musa70' date='27 November 2011 - 14:10 ' timestamp='1322395842' post='1119401']
tugrul ilk yaptıgın karlıdagxp yı nerden bulurum cd si çizilmiş tekrar yuklemek mümkünmü
[/quote]
wışşşşş :D usta naptın sen yaa? bunun şaka olduğunu söyle bana :D

[quote name='musa70' date='27 November 2011 - 15:41 ' timestamp='1322401315' post='1119460']
şaka deyıl 5 seneye yakındır onu kullanıyodum başka xp ler tat vermıyo
dag resmıyle açılan xp yi arıyom ben
[/quote]
:o valla duygu patlaması yaşıyorum şuan. ilk acemilik çalışmamın halen birisi tarafından beğenilmesi tarif edilemez :)

Üstad o çalışmadan sonra çok aşama atladık, onun için pc de saklamadık tabi. Ancak evde sakladığım bi cd çöplüğüm var içinden sağlam çıkarmı yada bulunurmu bilmiyorum bakmam lazım. Nemden bozulmuştur büyük ihtimal. İstersen yinede güncel çalışmaları dene bence. Ve de dağ resimli login ekranı arıyorsan bana istediğin resmi pm at ben ayarlar tarif ederim sana nasıl değiştireceğini :)