Jump to content

Windows 7 Ye Sysprep Ve Gimagex'le Program Entegre

TaMeR
 Share

Recommended Posts

arkadaşlar herşey düzgün gitti bütün programlar sorunsuz çalışıyor fakat tek bir sorun var,

ofis 2003 kurulurken ön yükleme dosyaları farklı sürücüye yüklendiği için
sysprepten sonra yeni kullanıcı adı ile kurulum yapıldığı için office dosyalarını yapılandırmaya gidiyor ve ön yükleme dosyalarını bulamadığı için başarısız oluyor
yani her ofis belgesi açmak istediğimde yapılandırmaya gidiyor
ön yükleme dosyalarını(MSOCache) c ye yükletme imkanı varmı
veya bu sorunu çözen arkadaşlar varsa bizide aydınlatsın.

ofis 2007 de farklı kullanıcı sorunu olmuyor.

• Replies 261
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='pcusta_99' date='22 October 2011 - 11:32 ' timestamp='1319275957' post='1099228']
Elinize sağlık. Fakat bazı resimler silinmiş. Yenileyebilir misiniz ?
[/quote]

Az önce gördum :( halesef silimiş resimleri nereye yedeklediğimi bulamıyorum en kısa zamanda tekrardan upload edip paylaşacağım anlatımda gayet açık ordan devam edin şimdilik kardeşim. takıldığınız noktada yardımcı olaurum burda olduğum süre içerisinde

kolay gelsin

[quote name='trabzonkolikk' date='23 October 2011 - 14:23 ' timestamp='1319372587' post='1099841']
dediklerinizi aynn yaptım hocam ama gimagex le win dosyası oluştururken dosya kullanılıyor diyor pc de iki windows 7 var dediğiniz gibi ssorun ne olabilir acaba
[/quote]

dediklerimi yapmamışsın kardeş sen aynı sisterm üzerinden çalıştırır gimagex ile wim olusturursan tabi öyleder sysprep yaptığın sistemden gimagexi çalıştırma iki ayrı sistem olması lazım biri. sysprep birde sabit kullandığın sistem olacak sanırım sen aynı sistem üzeridne yaptın paketlemeyi yoksa başka bir şekilde hata vermez

[quote name='TaMeR' date='23 October 2011 - 14:31 ' timestamp='1319373076' post='1099846']
dediklerimi yapmamışsın kardeş sen aynı sisterm üzerinden çalıştırır gimagex ile wim olusturursan tabi öyleder sysprep yaptığın sistemden gimagexi çalıştırma iki ayrı sistem olması lazım biri. sysprep birde sabit kullandığın sistem olacak sanırım sen aynı sistem üzeridne yaptın paketlemeyi yoksa başka bir şekilde hata vermez
[/quote]
hayır 2 sistem var bende 1.cisi modifiye yaptığım sistem kapattım onu ebir normal kullanıdığım windows 7 geçtim onda gimagex dosya kullanılıyor dedi yama falan mı lazım

[quote name='trabzonkolikk' date='23 October 2011 - 14:34 ' timestamp='1319373285' post='1099851']
hayır 2 sistem var bende 1.cisi modifiye yaptığım sistem kapattım onu ebir normal kullanıdığım windows 7 geçtim onda gimagex dosya kullanılıyor dedi yama falan mı lazım
[/quote]

yaptığın işlemi. resimleye bilrmisin kardeş

[quote name='trabzonkolikk' date='23 October 2011 - 14:37 ' timestamp='1319373463' post='1099853']
dün yapmıştım işlkemi şimdi resmi yok bende iki işletim sisteminin md5 değerleri aynı ondan olabilişrmi acaba sistem kullanılıyor demiş olmasın
[/quote]

Alakası yok değerlerle farklı sürücülerdedir sen sürücü olarak paketliyosun atıyorum D veya f gibi.

[quote name='TaMeR' date='23 October 2011 - 14:40 ' timestamp='1319373647' post='1099854']
Alakası yok değerlerle farklı sürücülerdedir sen sürücü olarak paketliyosun atıyorum D veya f gibi.
[/quote]
eee sorun ne o zaman ya sinir oldum Sysprep ile yaptığımız sistemi oach lemek milazım dosyaları değiştirsin diye

Edited by trabzonkolikk

[quote name='trabzonkolikk' date='23 October 2011 - 14:41 ' timestamp='1319373712' post='1099856']
eee sorun ne o zaman ya sinir oldum
[/quote]

nasıl yaptığını görmeden bişey diyemem ama büyük ihtimal sürücü kulanımda olduğu için yapıyodur Sysprep aldığın sürücü içerisinde bir dll veya kullandığın bir program sürücüyü veya dll'i kullanıyoda olabilir sorun zaten bu

[quote name='TaMeR' date='23 October 2011 - 14:44 ' timestamp='1319373844' post='1099859']
nasıl yaptığını görmeden bişey diyemem ama büyük ihtimal sürücü kulanımda olduğu için yapıyodur Sysprep aldığın sürücü içerisinde bir dll veya kullandığın bir program sürücüyü veya dll'i kullanıyoda olabilir sorun zaten bu
[/quote]
işte sorun buu

[center][img]http://www.tnctr.com/uploads/imgs/pre_1319375987__ekran_alnts.png[/img][/center]

[quote name='trabzonkolikk' date='23 October 2011 - 15:20 ' timestamp='1319376008' post='1099875']
işte sorun buu

[center][img]http://www.tnctr.com/uploads/imgs/pre_1319375987__ekran_alnts.png[/img][/center]
[/quote]

Dediğim gibi kardeş kullandığın herhangi bir program sürücüyü kullanıyor ne olduğunu burdan bilemem ama virüs programıda olabilir farklı bir extra program kullanıyosan oda olabilir bu işlem paketleme işlemidir normal bir dosyayıda paketleyip kimsenin erişemeyeceği bir konumada getirebilirsin bu olay sysprepe özel bir olay değil onun için bu hatayı sysprep açısından almıyorsun sürücüyü farklı bir program kullandığı için bu hatayı alıyosun bir örnek veriyorum resimde ben flash belleğimi paketlliyorum herhangi bir hata olmadan başladı

Çözüm sürücüyü neyin kullandığını bulman lazım Aksi halde aynı hatayı alıp duracaksın

[img]http://i.imgur.com/ykIKl.jpg[/img]

• Editor

@trabzonkolik senin verdiğin resimde check kutucuğu işaretli değil işlem sırasında chech off olarak gözüküyor belki sebeb bu olabilir eğer bu değilse sistemi live cd den acıp live cd den bu işlemi yapmk kesin cözüm getirecektir

[quote name='köylü' date='23 October 2011 - 16:01 ' timestamp='1319378497' post='1099893']
@trabzonkolik senin verdiğin resimde check kutucuğu işaretli değil işlem sırasında chech off olarak gözüküyor belki sebeb bu olabilir eğer bu değilse sistemi live cd den acıp live cd den bu işlemi yapmk kesin cözüm getirecektir
[/quote]

hocam kutucukla alakası yok ben fark ettim o sadece sıkıştırma boyutunu kontrol edip birazdaha askeri safaya indirir fark etmez doluyada boş dolu olursa daha iyi olur olay sürücünün kullanıyo olmasıdır. hocam vermiş olduğun öneride yerinde bir öneridir. teşekkürler

Boş bıraksak dahi işlem rahatlıkla gerçekleşiyor dediğim gibi sürücüyü kulanan bir program muvcut

[img]http://i.imgur.com/OwTEA.jpg[/img]

Edited by TaMeR

[quote name='TaMeR' date='23 October 2011 - 16:16 ' timestamp='1319379362' post='1099903']
hocam kutucukla alakası yok ben fark ettim o sadece sıkıştırma boyutunu kontrol edip birazdaha askeri safaya indirir fark etmez doluyada boş dolu olursa daha iyi olur olay sürücünün kullanıyo olmasıdır. hocam vermiş olduğun öneride yerinde bir öneridir. teşekkürler

Boş bıraksak dahi işlem rahatlıkla gerçekleşiyor dediğim gibi sürücüyü kulanan bir program muvcut

[img]http://i.imgur.com/OwTEA.jpg[/img]
[/quote]
arkadaşlar sorun çözülmüştür nasıl diceksiniz şuan modifiyem bitmiştir imagex le birleştiriyorum
sorun şu
hardiski 2 ye böldüm ultimate ultimate kurudm olmadı
sorun çözüldü
ultimate ve home prenıum kurdum ultimateyşi modifiye ettim
hata burda işte ama sonuçta yine kullanması lazım dosyaları belkide ilk yaptığımda dalgınlığıma geldi bişeyler olmadı ama şimdi böyle yaptım oldu.
tamer kardeş bilgilerin için teşekkürler

[quote name='DespryRammstein' date='24 October 2011 - 18:32 ' timestamp='1319473928' post='1100415']
Resimlerde Sorun Var Galiba Açılmıyor
[/quote]

Malesef hesabım silinmiş kardeşim elimde olanalrıda nere koydum bilmiyorum ama en kısa zamanda resimleri yeniden ekleyecem

merhaba

elimde mayıs ayı güncellemeli msdn ultimate win7 x86 ve x64 cd leri var

2 pc de 3 notebook ta denedim hdd leri 2 part yaptım
1. part x64 kurdum
2.part a sysprep yapacağım win7 yi kurdum
syprep yap dediğimde makine hesaplamaları bitirip kapandığında
tekrar diğer yani 1. part taki win7 ile açıyorum
bu da tamam d,ğer işlemleride yapıyorum

ben şunu denemek istedim
doğru sysprep oldumu diye 2.part yani sysprep yaptığım yerden açmak istediğimde
boot yapmıyor yine 1.part tan yani ilk win7 den açıyor
5 farklı makinada denedim saçmaladım durdum
bi kere boot yaptı onda da kurulum güncellemesinde kitlendi kaldı habire yeniden başlatıyor.

çözemedim

ilgilenirseniz minnettar kalırım

sağolun
teşekkürler

[quote name='Larion' date='25 October 2011 - 13:52 ' timestamp='1319543532' post='1100807']
merhaba

elimde mayıs ayı güncellemeli msdn ultimate win7 x86 ve x64 cd leri var

2 pc de 3 notebook ta denedim hdd leri 2 part yaptım
1. part x64 kurdum
2.part a sysprep yapacağım win7 yi kurdum
syprep yap dediğimde makine hesaplamaları bitirip kapandığında
tekrar diğer yani 1. part taki win7 ile açıyorum
bu da tamam d,ğer işlemleride yapıyorum

ben şunu denemek istedim
doğru sysprep oldumu diye 2.part yani sysprep yaptığım yerden açmak istediğimde
boot yapmıyor yine 1.part tan yani ilk win7 den açıyor
5 farklı makinada denedim saçmaladım durdum
bi kere boot yaptı onda da kurulum güncellemesinde kitlendi kaldı habire yeniden başlatıyor.

çözemedim

ilgilenirseniz minnettar kalırım

sağolun
teşekkürler
[/quote]

sorunu tam anlayamadım ama anladığım kadarıyla siz iso yapmadan tekrar sysprep yaptığınız bölümemi giremiyosunuz eğer oyleyse açılışta iki windows 7 olması lazım yoksa şayet bir yerde hatanız var sürücüyü bölüp ikinci sistemi kurarken bir hata yapıyosunuz sanırım ondan boot görmüyor hdd'nin ikinci bölününe yani sysprep kurcağınız bölüme bot oluşturmuyor sa kurulum bittikten sonra nasıl oluyorda sistem açılıyor ozaman hangi sistem açılıyor ise osistemden msconfige girip ordan ön yükleme penceresinden botu aktif edin iki boota ordaolacaktır belkide boot beklemesüresi sıfırlanmiş ise direk ilk boottan sistem açılıyodur msconfig'ten düzelmese başka bir şekilde yardımcı olmayaçalışırım

[quote name='Ömer_40' date='27 October 2011 - 13:11 ' timestamp='1319721113' post='1101852']
Sysprep'i xp de yaparken birebir aynı yöntemimi uyguluyoruz.

Gimagex'le install.wim i alıyorduk. Xp de ne yapmak gerekir.
[/quote]

aynen xp içinde böyle bişi olması süper olurdu :/

[quote name='Ömer_40' date='27 October 2011 - 15:11 ' timestamp='1319721113' post='1101852']
Sysprep'i xp de yaparken birebir aynı yöntemimi uyguluyoruz.

Gimagex'le install.wim i alıyorduk. Xp de ne yapmak gerekir.
[/quote]

[quote name='belesbeles' date='27 October 2011 - 15:30 ' timestamp='1319722225' post='1101860']
aynen xp içinde böyle bişi olması süper olurdu :/
[/quote]

windows xp'De sysprep olayı var fakat windows 7 deki gibi. aldığınız imaji yani paketlemeyi yapamıyorsunuz bi nevi imaj alıp kendi pciniz için kullanma olanağı sağlıyor bildiğim kaderi ile yanlışta biliyor olabilirim

Ama sysprep xp içinde var